Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megy a kiskutyám hasa, az...

Megy a kiskutyám hasa, az orvos délután fogad csak, volt már így más??

Figyelt kérdés
Hajnali 3 kor arra keltem fel hogy a kiskufyám kiment. Kimentem utána, és szegénykém 3 helyre oda kakilt, olyan igazi folyósat. Utána hálistennek ivott, lefeküdt aludni, meg is nyugodtam. De kb 20 perc múlva megint kiment, és hányt 1x, majd reggel fél 6kor még 2x ment a hasa. Az állatorvos aztmondta hogy várjak még egy kicsit, ha elmúlik akkor nem kell bevinnem. Azóta nem hányt. Nem kakilt, de inni enni sem akar. Nem meleg, nem rossz kedvű, csak nagyon megijedtem. 😣😣😣 Egy kis testű, amúgy sem túl vastag kiskutya. Volt már valkinek ilyen? Lehet csak felevett valamit amihez nincs hozzászokva?? Plusz vasárnap voltam vele a szüleimnél, ameddig nem figyeltem apukám megetette csirkével. Lehet hogy az jött ki rajta most?? 😪😪 Annyira sajnálom hogy nem tudok rajta segíteni.

2021. ápr. 14. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Milyen fajta?
2021. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Hogy lehet az,hogy "valamit felegyen" egy kiskutya? Hát nem figyeltél rá? És apukád miért eteti meg a te kiskutyádat,ha még csak egy házban sem laktok? :D


Vannak itt bajok..

Csak te etesd a kutyát,és ne akármivel.

Mit kapott enni? Kölyök kutyának gyakran adnak virslit és párizsit is,vagy rossz minőségű tápokat és konzerveket.Mindegyik hányást & hasmenést eredményezhet.


Jó minőségű táp,vagy ha barfozni akarsz akkor kezdetnek valóban csirke kell (amennyiben nem mutat allergiás reakciót.vakarózás,szőrhullás.)


Hányni hányhat a csontos miatt,de akkor aznap hányta volna ki magát a csirkét.Ha nem fertőzés vagy betegség az oka akkor nyílván az étel a baj.Orvos tudja megmondani.

Illetve..


Milyen a hányás? Szín,szag,állag?

Sokat számít ez is.

2021. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Máltai selyem. 2,5éves. Sajnos nincs mindig az ember szeme rajtuk, meg lehet érte kövezni. Normális tápot kap, ritkán néha 1-2falatot abból amit mi eszünk. Apukám csak a húst adta neki, csontot nem, de csirkét pl egyáltalán nem szoktam adni neki, mert hallottam hogy allergiás lehet. Hányni inkább ilyen vízszerűt hányt. A kakija meg világosbarna, folyós, meg volt benne 1-2fűszál. 😪 Soha semmi ilyen baja nem volt még. Vagyis kölyök korában néha kakilt ilyen hígat, de nem ennyit. 😣☹️
2021. ápr. 14. 09:02
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem valamit összeevett, kibírja a dokilátogatásig úgy vélem.


És egy 2,5 éves kutyus nem kiskutya. Értem én, hogy miért mondod, de nem mindegy, hogy egy kölyökkutyát kell elképzelni, vagy egy felnőttet. Mivel ő felnőtt kutya, könnyeben kibír egy ilyen tünetegyüttesr.

2021. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Ja hogy íígy kiskutya..azthittem kölyök.(és egyébként a máltai mini :p)

Magától a hústól nem kellett volna,hogy baja legyen.Az allergia nem hasmenéssel hanem szőrhullással és vakarózással jár inkább,gyakori fülgyulladással,bűzmirigy gondokkal,szőr elszíneződéssel..


Viszont a húsRÓL kerülhetett kórokozó a szervezetébe,attól már lehet hasmenése.A leggyakoribb ilyenkor a szalmonella.

Ne adj neki enni,csak inni hogy hidratálódjon,mert most a hányás és hamenés minden vizet kihajt belőle.

48 óra alatt kb el kell,hogy magától múljanak a tünetek (ezért is mondta az orvos,hogy hívd ha nem múlik),ha nem múlik a betegséget krónikusnak tekintik és adnak rá antibiotikumot.

2021. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem a csirke okozhat problémát, hanem a fűszerezése. Pl. fokhagymát, hagymát tilos adni kutyának, mert keringési problémát okoz.


A tünetei alapján lehet vírus, vagy bakteriális fertőzés, vagy valamilyen emésztőszervi probléma. Milyen volt a széklet és a gyomortartalom?

2021. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Úgy értve milyen színű? Habzott-e, és stb, és stb.
2021. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem habzott. A széklete sima barna. Kicsit világosabb, csak folyós. Meg hallottam egész hajnalban hogy kutyorog a pocakja. Nagyon aggodalmas vagyok ilyen helyzetben. Annyira féltem nehogy valami baja legyen. 😣☹️
2021. ápr. 14. 10:03
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz baja,ne aggódj :D
2021. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy semmi komoly. Azóta evett, ivott? Ha már eszik a mai nap diétáztasd, minél több folyadék, hogy nehogy kiszáradjon. Lehet valami vírus, vagy baci, de lehet szimpla gyomorrontás is. Délután meg vidd állatorvoshoz.
2021. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!