Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyesek honnan veszik, hogy...

Egyesek honnan veszik, hogy egy kertben tartott kutyát napi 3x meg kell sétáltatni? Meg agyilag le kell "fárasztani"? Ez mit jelent? Kémiai képleteket kell magoltatni, vagy logikai társasjátékozást?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 16:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

rosszul írtam, "szellemileg" kell lefárasztani


LoL

2021. ápr. 14. 16:31
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Bármilyen hihetetlen is, a kutya nem biodíszlet, és igényli a foglalkozást, még ha kertben van a helye is.


Lol.

2021. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

A napi 3 sétát én se értem. Egy átlag, 8 órát dolgozó embernek szerintem bele se fér.


Lol.

2021. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

A szellemileg-agyilag lefarasztas roviden azt jelenti hogy tanitod. Ha azt mondod ulj, akkor a kutya nem fog elfutni. Ahogy adod neki a parancsokat, ugy farad az agya, mert dolgozik hogy most mit is kene csinalni, ezaltal elfarad, mint egy irodai dolgozó.

A setaltatasrol meg mindenki mast mondd. En napi 2x 1 orat setaltatom ha engedi az idom, de mellette jatszok is vele kint. A kertet gyorsan megunja, persze ott is erik ingerek, de azert setanal kicsit tobbet erzekel a vilagbol.

Nekem nagytestu kutyam van szoval ez egy 40 kgos kutyara ertendo. De egyebkent boven ezelfelul is lehetne a mienket farasztani mert 2 ora apport utan is siman futna meg. Mondjuk a mienk jatekbolond, ha remeg mar akkor futna tovabb.

2021. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Az nem árt, ha időnként elviszed sétálni, és naponta igényei szerint foglalkozol vele, de a napi 3 séta...hát
2021. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Napi 3 séta túlzas, viszont napi 1 vagy legalább heti 3-4 séta nagyon ajánlott.

A szellemi fárasztás: pl.: trükk tanítás(ül, fekszik, gurul), mert hiába futsz vele 40km-t ha agyilag "fel van pörögve".

2021. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Jó, akkor tegyük fel a 3 alap parancsot már tudja.

Azonnal csinálja, már nem fáradt tőle az elméje, tudja mi a szitu.

Bár kicsit baromságnak tűnik, ezt szellemi lefárasztásnak hívni...LoL


Nem biodíszlet, de vidéken nincs olyan ház, ahol sétáltatnának kutyát.

Mégis mi történik a kutyával ha nincs megsétáltatva az utcán, hanem az udvarban elszaladgálnak a kutyák?

2021. ápr. 14. 17:32
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Vidéken vagyok egy házban, ahol van kutya. Szokott sétálni és nem mi vagyunk az egyetlenek erre, szóval ne beszélj butaságokat. Nyilván olyan helyen nem, ahol minden dvarban ott a láncon a folyamatosan ugató kutya, de normális helyen nem ez van.


Azokból a kutyákból, akik egy udvarba vannak bezárva lesznek azok, akik egész nap ugatnak. Elreül egy légy? 10 percig ordít.

Meg elkezdenek ásni, lopni, rongálni. Kiásta a virágokat, megette a gyerek játékait, leszedte a teregetett ruhát.

Valószínű szociálizációnak a jelét nem lehet látni rajta. Ha valahova véletlenül mégis kell vinni (bár ezek után nem tartom valószínűnek, hogy nagyon gyakran viszik pl. orvoshoz) vagy valaki jön a házhoz (szerelő, vendég, munkások), akkor nem fog tudni viselkedni, mire a nagyokos gazda kijelenti, hogy na ezért nem viszi ki, mikor pont fordítva megy a dolog.


Mindezek után jön ide a gazda, hogy mit csináljon a kutyával, mert ő már a veréstől a láncig mindent megpróbált és "rossz" még mindig.

2021. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#8


LoL


Én ebben a megyében még kutyát sétáltató embert még nem láttam, talán 5 évente 1-nél többet.

Szinte az összes háznál van kutya...

És nem ordítanak, sőt, semmit sem hallok, sem most, sem általában...

Nincsenek láncon, azt írtam UDVARBAN!


GIGALoL

2021. ápr. 14. 17:58
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

En is falun lakom 4es vagyok.

En is setaltatom:) pedig 200 fos falu.

2021. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!