Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vágta le a kutyakozmetik...

Miért vágta le a kutyakozmetikus a bajszát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 1-2 hónappal ezelőtt kapott egy 1 éves uszkárt, és már eléggé nagy volt a bundája, ezért elvitte lenyíratni. Viszont a kutyakozmetikus levágta a bajszát is. Mármint nem teljesen, de nagyon rövidre hagyta. Én úgy tudtam hogy az fontos nekik a szaglásban.

De ha nem is, miért kell levágni? Mármint van valami haszna, hogy ne legyen hosszú?


Csak azért érdekel mert már pár éve tervezgetem hogy lehet beiratkozok egy kutyakozmetikus tanfolyamra ami jövőre kezdődik. És ez meglepett.


2010. aug. 21. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ne véletlenül nőtt oda, hidd el. A kutyakozmetikus egy hülye, azt se tudja mit csinál.
2010. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy véletlenül levágta
2010. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Szagolni az orrával szagol, nem a bajuszával.

Állítólag a macskának szükséges a sötétben tájékozódáshoz, de még erre sem kaptam bizonyítékot.

Sokszor levágják a kozmetikusok, a nagy bundában nehéz is lenne kikerülni. Amerikában pl. minden kiállítási kutyának levágják a bajszát. Semmi baja nem lesz.

2010. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Jó, ha van neki, de a nyírógéppel lehetetlen kikerülni! Ollóval meg lehetetlen uszkárt vágni :) Ha megnézed a nyírós fajtákat, az összesnek le van vágva.
2010. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen kikerülni, és a kutyáknál ez nem fontos, nem fáj nekik és nem mennek neki a falnak. észre se veszik.
2010. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Uszkárnak, kínai meztelen kutyának mindig le van vágva a bajsza.

Semmi baja nem lesz.

Gondolj bele, hogy a fenébe lehetne kikerülni nyírógéppel a bajszát?

Keress rá a Google-n uszkáros, kínais képekre, egynek sincsen bajsza.

2010. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában levégják a kutya bajuszát itthoni kiállításokon is, nem csak a nyírós fajtákét (pl.: német dog). Ezért is természetes a kozmetikusnak a bajusz vágása.


Az uszkárt csak ozz nyírják géppel, ahol szinte nullásra kell rövidíteni a szőrt, a test többi részén lehetetlen gépezni, ezért marad az olló!!!

2010. aug. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!