Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ivartalanítsam a kutyáim?

Miért ivartalanítsam a kutyáim?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kan és egy 2 éves szuka kutyám és sok helyen olvasom, hogy ivartalanítani kéne őket, miért? Egyébként mindkettő fajtiszta, törzskönyves.

2021. ápr. 15. 11:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 8 évesen elpusztult a yorkshire terrierem méhgyulladásban.

10 évvel korábban egy németjuhászt szintén el kellett altatni 9 évesen, szintén méhgyulladásban.


Jó eséllyel elkaphatja a szuka kutya a méhgyulladást, az okozza, hogy a cucc, váladék ami ott termelődik, nem ürül ki.

A méhgyulladást kapott kutya nagy eséllyel elpusztul, orvosi beavatkozás mellett is.


Én alaposan utánajártam, mert kellően fájó volt a szuka kutyák elvesztése.


Ha szuka kutyád van, akkor ivartalanítsd, mert jó eséllyel lesz méhgyulladása 6-8 éves kor körül, és nem egy kellemes lefolyása van, elhiheted.

2021. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
A kandisznót csak azért ivartalanítják hogy ehető legyen a húsa, de mivel itt méhgyulladásról van szó, ez nem tartozik ide, de biztos tisztában vagy vele, hiszen akkora tudásod van.
2021. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Visszakérdezek. Miért nem szeretnéd ivartalanítani?
2021. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
79%
Még ha fajtatiszta, törzskönyves sem szokták ajánlani hogy szűrés nélkül szaporodjanak. Sokféle genetikai betegségeknek (diszplázia ,rage szindróma, vakság, süketség) lehetnek a hordozói(vagy akár elszenvedői is), amiket át tudnak adni a kolykeiknek. Ezeket a tenyésztők(akik ténylegesen azok (nem csak pénzt nyúlják le, törzskönyves kutyákat adnak)) szűretni szokták, hogy csökkentsék az esélyeket (nem 100%os a módszer így is előfordulnak beteg kölykök). Bárki aki nem így csinálja szaporítónak számít elvileg. Az egészségügyi szempontból meg... a szülés megterhelő, ha szét is választod őket érezni fogják egymás szagát, a kielégítetlenség sem tesz jót. Korábban írták a méhgyulladást, de ezenkívül számos daganat esélyét növeli az ivarosság (legalább is ezt mondja az állatorvosok 99%-a). Nemi betegségekről ebben az esetben nem valószínű hogy lehet beszélni (gondolom nem önsétáltatóak). Lényegében ennyi. Remélem sikerült segítenem :)
2021. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 7-es mi az az ivartalanítási törvény?
2021. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Törvénybe van hozva, hogy a keverék kutyákat kötelező ivartalanítani.

(Nem a 7-es vagyok)

2021. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
51%
Hol? (Nem troll kérdés tényleg nem találom és érdekel)
2021. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
21%
Pár hete olvastam, de nem szeretnék helyetted keresgélni a törvények között, egyszer elég volt.
2021. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
31%

Ne ivartalanitsd.


A nostenyt kell elzarni,ha tuzel. De ezt gondolom tudod.



Az ivartalanitott kutyank mindent osszepisil. Nem tudja tartani szegeny. Tudja,h nem szabad a lakasban,igy probalja elrejteni az agynemun ,szonyegen ,fekhelyen. Nekem se kene ivartalanitott kutya. Ezert nem hoztam menhelyrol meg sinterrol.

2021. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
29%
#29 te mi a fenéről beszélsz?
2021. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!