Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam? Nem...

Melyik fajtát válasszam? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

A két jelölt: Málati selyemszőrű kutya És Yorkshire terrier.

A Máltai azért tetszik, mert egy nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, viszont pont annyira játékos és vidám, amennyire "kell". A szőre színe is nagyon tetszik, szeretem a világos színű kuytusokat (fehér, bézs....), mert szerintem a világos színű szőrnek is van egy "vidám" hangulata. Viszont amiért a legjobban a Máltai felé húz a szívem, az az, hogy nagyon hasonlítana az előző kiskutyámra (bichon).


A Yorkshire azért tetszik, mert átlagosan kicsi, és minél kisebb egy kutya, nekem annál jobban tetszik. A testfelépítésében a füle tetszik a legjobban, hogy olyan helyesen feláll és ettől nagyon mókásan néz ki. A jellemében az tetszik, hogy nagyon aktív kutyus, igazi pörgős kutya. (talán túlságosan is?) Viszont egyáltalán nem hasonlít az előző kutyámra, ami talán jobb is. Ezt még én sem tudom.


Szóval nem tudok választani. Mindkét kutya nagyon aranyos, szépek is, lehet őket kozmetikázni (ez nekem fontos, hogy hosszúszőrűek). Okos is mindkét fajta szerintem, ami színtén fontos nekem, mert szeretném majd őt (leendő kutyámat) képezni. Kutyasuliba és szeretnék majd vele járni.


Az "ellenérveim":

Máltainál az, hogy "zsákbamacska" lesz, nem tudni, hogy milyen lesz a mérete, akár 5-6 kg is lehet. És persze attól függetlenül, hogy mekkora lesz, én szeretni fogom, de mégis a kisebbtestű kutyák a kedvenceim. Hasonlítana az előző kutyámra, ami egyrészt jó, másrészt rossz. Könnyen foltosodik a szeme alatt, ezzel nem szívesen bíbelődnék minden nap. A hófehér szőrét is nehéz tisztán tartani.


Yorkshire terrierben az nem tetszik, hogy elég sötét színű a szőre, és ez kicsit "depresszív" hangulatú. A jellemében az nem tetszik, hogy terrier lévén lehet, hogy extrém pörgős lesz, aminek nem örülnék, mert van egy másik kutya a családban és nem szeretném, hogy a kiskutya egésznap a nagy nyakában lógjon és idegesítse őt.


És a Yorkishire terrierrel az a fő problémám, hogy az embereknek előítéleteik vannak a Yorki gazdikkal szemben és nehezen viselném, ha emiatt atrocitás érne mondjuk kutyasétáltatás közben. Nem szeretek konfrontálódni olyan emberekkel, akik azért szólnak meg, mert épp egy Yorkshire terriert sétáltatok.


Szerintetek? Akkor melyik fajtát válasszam? És miért?


2010. aug. 21. 18:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy végül nekem kell dönteni, csak nagyon kiváncsi vagyok mások véleményére is.
2010. aug. 21. 18:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Menhely? :D
2010. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már megvolt a jócselekedetem. Most szeretnék kicsit önző lenni. :)
2010. aug. 21. 18:28
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem a yorki jobban tetszik :D
2010. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

legyen tacskó és el van döntve a dilemmád:D


amúgy barátnőmnek yorkie-ja van, és nagyon aranyos, vidám, szaladgálós kis kutyus, nem értem miért lenne depresszív:D én erre szavazok.

2010. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy rendes átlagos máltai 4 kg szokott lenni. Az benne még a jó hogy nem nagyon ismeri az agresszivitást, és a szégyenlősséget. És ez igazán olyan fajta kutyus, aki kéri a kényeztetést, mert már több száz évvel ezelőtt is ő volt a luxuskutya mindenhol.


A yorkie egy nagyon életvidám, éber, és eleven kutyus. Az egyik legtipikusabb jellemzője a makacsság, amiért kicsit nehéz bánni vele, főleg ha a falkasorrendről van szó.

És bár mindenki azt hiszi hogy egy ilyen kutya élvezi a kényelmet, de ő nem tudja magáról hogy ilyen pici, igazi terrierként viselkedik.


Nos igazából tényleg te döntessz, de az a lényeg hogy soha se külsőleg próbálj dönteni, mert azon tényleg nem sok minden múlik. Ha volt már kutyád azelőtt (úgy olvastam hogy volt) és van tapasztalatod akkor yorkie-t is vehetsz. A máltainak kicsit nehéz gondozni a szőrét, igazából naponta kéne.


Szóval tényleg csak rajtad áll. És az utolsó bekezdéshez, hogy sok embernek nem tetszik a yorkie, ezzel nem kell foglalkozni. Nekem csivava/spitz keverékem van, nekem is sokszor beszólogatnak, de lehet néha még irigyek is, mert ezek drágafajta kutyák.

2010. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem külső alapján döntök természetesen, de az a része is fontos szerintem, hogy kívül-belül meg legyél elégedve a kutyáddal. Szerintem fontos, hogy elégedetten nézzek rá minden nap, mert ez a döntés nem csak pár napra szól, hanem 10-15 évre.

2010. aug. 21. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem máltaim van nagyon aranyos kedves és tündér. Én is ilyen helyzetbe voltam a yorki is nagyon aranyos de én a máltaira szavazok. Igazán ritka fajta. Yorkiból többet látni mostanába. Az igaz hogy a szőre kényes úgyhogy ha nincs túl sok időd akkor lehet nem túl alkalmas. Az is igaz hogy luxus kutya. Majd írd le hogy végülis milyen kutyust választottál. :)
2010. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Xenon25 válasza:
Én a helyedben máltai kutyust választanám sokkal jobb a természete a yorkik ők nagyon dominánsak akaratosak legalábbis nekem ez a véleményem.
2010. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!