Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen esélyek vannak egy...

Milyen esélyek vannak egy ilyen tumornál?

Figyelt kérdés

Van egy idős, ivaros szukám.


4 hónapja műtötték meg emlődaganat miatt.

Miután hazajött és eltelt néhány nap előjött egy pici lukacska az ivarszerve felett pár centivel.


Az állatorvos egy krémet írt fel, aminek hála pár nap után összehúzódott a bőr és nem volt probléma.


Ez a hely meglátszott később is, mert egy árnyalattal más színű volt ez a hely, kb 2borsó szemnyi.


Mult héten lázas lett a kutyus, amire kapott lázcsillapítót, immunerősítőt.

Hétfőre újból lázas lett, amikor is vettek tőle vért, és több érték is eltért a normáltól. Az orvosnő a fehérvérsejtek magas száma miatt aggódott és átnézte a kutya testét, és észrevette a korábbi lukacska helyén, egy apró, 5x5 miliméteres csomót.


Azt mondta hogy 2 hét múlva menjünk kontrolra, hogy kiderüljön növekszik e a daganat.


Az elmúlt napokban megint jól volt, de most ismét észrevettem hogy pirosak a szeme körüli fehér részek. Láznál szokott ez jelentkezni nála.

Holnap reggel viszem az orvoshoz.


Emelett a kis csomócska kicsit megnőtt, nem drasztikusan.

Illetve nagyon piros körülötte a bőr.

Bekentem a krémmel amit az orvosnő javasolt, de nem segített.


Szerintetek mitől van?

Nem is kérdeztem rá hétfőn hogy ez milyen daganat lehet..

Mekkora a kockázat egy esetleges operációnál, 12évesen, egyszer már műtve, illetve kb 3 centire az ivarszervtől?


Képem is van a csomóról és a piros bőrről: [link]

(A kép közepén kattintsatok rá a szövegre, úgy élesedik a kép.)



Holnap megyek vele a klinikára, nem kérdéses, csupán szeretnék hallani pár tanácsot, észrevételt, ötletet.


2021. ápr. 17. 18:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Vérképét odaadta?


Amúgy uh-ja is volt? Biopszia?

2021. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de ha szerinte tumor akkor tájékoztathatna körültekintőbben. Meg ilyenkor uh-zni szokták, és biopsziát is szoktak venni. Azt se mondta neked hogy milyen típus. Jó krém lehet, ha egy nap alatt lerendezi a tumort.
2021. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj , de én ennyivel nem èrnèm be. Az, hogy szerinte tumor, az azt jelenti, hogy rànèzèsre? Keress egy másik orvost, míg nem késő. Inkább legyen két vèlemèny
2021. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Vérképet még akkor ideaadta, amikor vett tőle vért.


Nem fog a tumor elmúlni a krémtől, hanem a bőr irritáció, amitől piros ott a bőre.

2021. ápr. 18. 12:02
 15/24 anonim ***** válasza:

Amúgy lehet félreértjük a kérdezőt, mert elfelejtett bővebb információt adni a kérdéséhez, de nem írtad, hogy milyen a vérképe, és hogy csináltak-e ultrahangot, vettek-e biopsziát és stb. és stb.


Én meg csodálkozom, mert az a krémv alami csodakrém lehet, ha egy tumor egyik napról a másikra így lelohad. Szóval kinézetre inkább úgy tűnt az első kép után, hogy valami vagy megharapta, vagy valamilyen tárgy megütötte, ezért írtam hogy mechanikus sérülés, bár a szőr is bezavadzál, de az első képen egyértelmúen lehet látni, hogy olyan u alakú a vörös nyom rajta.


Amúgy a sérvet meg azért írtam, mert lágyékrészen is szokott ilyen lenni, és hát a sérvvel sem vagytok előrébb, azt minél előbb kell kezelni, de mivel lelohadt, ezért inkább tályogra tippeltem, de kevés az infó így.


Figyi 12 éves kutyánál, fajtától is függ, hogy bírja a műtétet, és hát az sem mindegy milyenek az ellenőrző vizsgálat eredményei.


Vérképnél azért kérdeztem, hogy a vörösvértest száma milyen, mert ha kevesebb mint a fehérvérsejt száma, tehát jóval jóval kevesebb és a crp-je magas, az jelezheti azt, hogy valamilyen nyirokrendszeri vagy vérképzőrendszeri elváltozás, de ha kevesebb a vörösvértest szám és magasabb a crp szám az jelenthet gyulladást is a szervezetbe. Ilyenkor szoktak tumormarkereket is kérni, és csekkolják a roma indexét is. Ne kérdezd miért roma index. De az inkább petefészeknél szokták csekkolni, de a te kutyádnak a bőrön jelent meg, szóval kérdés, hogy ez micsoda.


Amúgy 13-as lehet nem mond hülyeséget, de te is kérdezd a dokit, hogy magyarázzon el mindent részletesen, mert nem tudom neked ez így megnyugtató-e, hogy csak foszlányokat mond. Szerintem az idegesítő inkább mint megnyugtató.

2021. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
*krém valami csodakrém lehet
2021. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem harapta meg semmi, nem egyik napról a másikra jelent meg, csak a napokban jelentkezett nálla az irritáció.

Mint mondtam már az irritáció miatt kapta a krémet!!


Vérkép eredmény:

WBC 19,3 high

RBC 8

HGB 176

HCT 43

MCV 53 low

MCH 22

Mchc 414 !

Plt 533 high

LY 5 f2, low

MO 1,6 f2, low

EO 0.8 low

GR 92,6 high

RDW 9.7 cv

PCT 0.33

MPV 6 fL

PDW 16.7

2021. ápr. 18. 12:17
 18/24 anonim ***** válasza:
Majd később csekkolom amit írtál. Újra olvastam a kérdésed. Eszembe jutott még valami írtad hogy pici lukacska volt a bőrén és ugye írtam hogy olyan u alakú vörösödés jelent meg rajta. Nem lehet hogy kullancs volt benne? Nem Lyme kóros? Van egyéb tünete is?
2021. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem volt benne eddig soha kullancs.

Mindig átnézem a testét és kap is kullancs ellen tablettát, cseppet.


Ez a lulacska műtét után pár nappal jelentkezett, az orvos szerint amiatt, mert több mint 20centis volt a seb, ahol felvágták a daganat miatt és nagyon megfeszült a bőre.


A jelenleg szóban forgó pirosodás közepén érezhető egy kis csomócska is.


Kenetegetem a krémmel, hogy elmúljon az irritáció, és figyelem hogy növekszik e a csomó.


Amint valami változás van, viszem az orvoshoz.

Ha minden okés, akkor is 8nap mulva kontrollra viszem.

2021. ápr. 18. 12:36
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos de tanultam anno állategészségügyet bár nem kutyákra vonatkozót, de azért próbálok segíteni. Szóval én csak próbálok segíteni neked de laborértékeknek utána kell néznem. De a fehérvérsejt számot a granulocita, lymfocita, monocita értékekkel együtt értékelik. A granulocyta több ergo valamilyen bakteriális fertőzés is jelen van vagy valamilyen kiterjedt gyulladás ez lehet pl. tályogtól is de ugyanúgy daganattól is a basofil granulocita jobban mérvadóbb tumornál ezt olvastam, de nem találok itt tumor marker értéket aminek a labor oldal szerint egy ilyen tumor marker vizsgálatnak a rövidítése CEA bár itt az emésztőszervrendszert is említette az állatorvosi oldal ahol néztem. A lymfocita kevesebb az meg vírusos megbetegedés jelenlétekor szokott változni az értéke az hogy kevesebb ez esetben nem tudom, de az is kóros. A monociták meg általános takarítók.


Mivel írtad hogy láza is volt és lukacskát írtál ami után u alakú vörös folt lett, nekem a lyme kór jutott eszembe ezt suliba is tanultuk, de nem írtál több tünetet így nehéz.


Ha tumorra gyanakszik egy orvos akkor vérkép alapján a tumor markereket is megvizsgálják és ennek megerősítésére ultrahangot és röntgent is csinálnak. Ez nekem így kevésnek hangzik amiket eddig tudunk ez alapján ha csak tényleg ennyi akkor nem lehet azt mondani hogy tumor csak azért mert 4 hónapja műtötték emlődaganatra akkor már egy teljes altesti röntgent vagy ct-t kellett volna csinálniuk mert ez az elváltozás az ivarszerv felett van és lukacska volt először az meg jelezheti a kulancs nyomát is. Volt uh vagy röntgen, ct? Biopszia?


De később utánanézek a többi labor eredménynek is.

2021. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!