Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen esélyek vannak egy...

Milyen esélyek vannak egy ilyen tumornál?

Figyelt kérdés

Van egy idős, ivaros szukám.


4 hónapja műtötték meg emlődaganat miatt.

Miután hazajött és eltelt néhány nap előjött egy pici lukacska az ivarszerve felett pár centivel.


Az állatorvos egy krémet írt fel, aminek hála pár nap után összehúzódott a bőr és nem volt probléma.


Ez a hely meglátszott később is, mert egy árnyalattal más színű volt ez a hely, kb 2borsó szemnyi.


Mult héten lázas lett a kutyus, amire kapott lázcsillapítót, immunerősítőt.

Hétfőre újból lázas lett, amikor is vettek tőle vért, és több érték is eltért a normáltól. Az orvosnő a fehérvérsejtek magas száma miatt aggódott és átnézte a kutya testét, és észrevette a korábbi lukacska helyén, egy apró, 5x5 miliméteres csomót.


Azt mondta hogy 2 hét múlva menjünk kontrolra, hogy kiderüljön növekszik e a daganat.


Az elmúlt napokban megint jól volt, de most ismét észrevettem hogy pirosak a szeme körüli fehér részek. Láznál szokott ez jelentkezni nála.

Holnap reggel viszem az orvoshoz.


Emelett a kis csomócska kicsit megnőtt, nem drasztikusan.

Illetve nagyon piros körülötte a bőr.

Bekentem a krémmel amit az orvosnő javasolt, de nem segített.


Szerintetek mitől van?

Nem is kérdeztem rá hétfőn hogy ez milyen daganat lehet..

Mekkora a kockázat egy esetleges operációnál, 12évesen, egyszer már műtve, illetve kb 3 centire az ivarszervtől?


Képem is van a csomóról és a piros bőrről: [link]

(A kép közepén kattintsatok rá a szövegre, úgy élesedik a kép.)



Holnap megyek vele a klinikára, nem kérdéses, csupán szeretnék hallani pár tanácsot, észrevételt, ötletet.


2021. ápr. 17. 18:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ja értem. De mit adsz neki kullancs ellen?
2021. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
De akkor sem klaffol valami. Emlődaganatra műtötték. Mikor? 4 hónapja? És utána pár napra már csomócska volt az ivarszerve felett? Akkor valamit nem mondtak el neked.
2021. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nekem az is furcsa hogy vérkép alapján mondja röntgen nélkül akkor ezek szerint lehet most adagolják be neked. Ilyen nincs hogy műtét után teljesen messze pár nap után egyből ott is. Akkor elfelejtettek neked valamit akkor elmondani de ez csak az én véleményem.
2021. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom ne haragudj, de a második képen már úgy látszik mintha a duzzanat nem is lenne, ezért tippeltem először az első képen sérvre és tályogra, de mivel a második képen már nem láttam a duzzanatot, így tályogra, aztán mondtad a lukacskát, és az u alakú bőrpírnál eszembe jutott hogy esetleg kullancs. A limfocita száma kevesebb azt kéne meg tudni, hogy vírus fertőzéskor is lehet-e kevesebb a limfocita száma.


Távolabb fotóztad és más szögből ezek szerint másodjára de én a második képen nem látom azt a duzzanatot mint az elsőn. De szerintem akkor is kérdezz meg egy másik orvost, mert az sem mindegy melyik emlőjére műtötték és mennyire volt távol az ivarszerve fölötti duzzanattól.


De itt szoktak lenni állatorvosin tanulók is, szóval szerintem ők jobban tudják neked elemezni a vérképet mint én. Nem akarok neked hülyeséget írni, de írtam is, hogy ne vedd készpénznek amit írtam, de csakis állatorvosi oldalon csekkoltam neked az értékekre vonatkozó infókat.


De én amúgy arra tippeltem, ha áttét, akkor ezt elfelejtették neked a műtét után mondani, de ugye azért azt már látták volna uh-n vagy ct-n, ha van áttét. Szóval passz, inkább nem is próbálnám meg értelmezni neked a vérképet mert mint írtam nem állatorvos a szakmám.


De jobb lenne, ha egy másik állatorvos véleményét kérnéd ki, kérdezz meg valakit online, vagy kérj egy másik szakvéleményt, mert amiket írtál infókat kevés, ebből bizonyos vizsgálatok nélkül nem mondhatja rá azt hogy tumor, és az sem mindegy milyen típusú.

2021. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!