Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az az egygazdás kutya?...

Milyen az az egygazdás kutya? melyik fajták ezek? mitől lesz egygazdás? menhelyre amelyik bekerül, vagy el kell költöznie másik gazdához azzal mi történik, hogy reagálja le?

Figyelt kérdés
csak tapasztaltak írjanak, köszi
2021. ápr. 18. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Egy gazdás az amelyik leginkább egy családtagot tekint főnöknek, neki engedelmeskedik, másoknak nem feltétlenül.


"menhelyre amelyik bekerül, vagy el kell költöznie másik gazdához azzal mi történik, hogy reagálja le?"

Pontosan ugyanúgy, mint minden másik kutya. Menhelyen egy kutyával sem tudnak teljes értékűen foglalkozni, mert annyi van. Így a levertségen túl magára vehet rossz szokásokat, az előzőleg megtanultak meg kikophatnak, a levezetetlen energia feszültté teszi. Ha új gazdához kerül újra meg kell tanulnia egy családban élnie.

2021. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, én most olyanokat olvastam, hogy nem fogadja el az új helyet, új gazdát, új körülményeket egykönnyen...


nem stimmel amit írsz, több okból sem...


az, hogy egy családtagot tekint főnöknek, az megint, minden kutyára igaz, egyetlen falkavezér lehet csak egy falkában...

2021. ápr. 18. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Egygazdás kutyáim vannak. A többi családtagot és barátaimat is mondhatni kedvelik, de szót nem fogadnak nekik, ismeretlen embereket meg egyenesen leszarják. Idegen ember nem tudja megsimogatni őket, mert elhúzódnak. Ismerőseimnek csóválnak találkozáskor, de utána nem igen foglalkoznak velük. Egyszerűen ilyen a jellemük, ahogy emberek között is van introvertált és extrovertált személyiség.


Már kölyökként is ilyenek voltak, nem érdekelte őket soha a többi ember. Pl legjobb barátnőm apja meg akarta múltkor kínálni őket jutalomfalattal. Nem fogadták el. Legjobb barátnőmtől, akit évek óta ismernek, ugyanazt a jutifalatot elvették. :D de ha parancsot ad nekik, nem teljesítik


Természetes tartózkodás van bennük másokkal szemben és amíg meg nem győződnek róla, hogy megbízható, nem szentelnek neki figyelmet. Erre nem kell nevelni őket.


Egyébként ismerek nem egy kutyát, ahol bármelyik családtag ugyanúgy viheti sétálni és hallgat is rá, kb mindegy kivel megy sétálni, szótfogad. Egygazdás kutyánál nem így van. Te vagy az isten, téged követ, téged figyel, más teljesen mindegy mit mond neki.

2021. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy képtelen beilleszkedni új helyre, lehet traumák vagy idegrendszeri bajok miatt. Egészséges kutya átáll, mégha idő is kell neki.
2021. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

egygazdás fajtákra gondoltam



#4


tapasztalatok alapján olvasom, hogy nem mindegyik

2021. ápr. 18. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak fajta,egyed függő is.Nekem hivatalosan 'több gazdás' kutyám van mégsem bír senkit rajtam kívül.Pont ezért lett rengeteg problémám amikor párkapcsolato majd gyermekem lett.

Mindenkire morog.Nem harap,de..nem fogad el senkit.

Persze nevelés és környezet kérdése is.

2021. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!