Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha a vérsejtek...

Mit jelent ha a vérsejtek eltérést mutatnak?

Figyelt kérdés
Nemrég csináltunk teljes vérképet a kutyánknál. Most kaptam az emailt, hogy minden patika az eredményekben, de a vérsejteknél eltérést észleltek. Semmi komoly, de érdemes lenne 4-5 hónap múlva még egy vérképet csinálni. Mit takar ez pontosan? Mi okozza? Erről nem írt. Nem beteg amúgy a kutya, csak az éves kontrollvizsgálat volt, hogy minden rendben van-e. Főleg mert kullancs ellen tablettát kap és szeretem tudni, hogy rendben van-e a mája és a veséje.
2021. ápr. 19. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha semmi komoly, akkor ne aggódd túl magad.

Szólt volna a doki, ha bármi van.


Ez így h a “vérsejt”, sokminden lehet, de mivel sejt, így valszeg a fehérre utal.

Nem lehet azt sem tudni h az eltérés plusz vagy mínuszt jelent - így kb tök felesleges találgatni, lehet allergia, gyulladás, bármi - vagy épp semmi.

2021. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Utalhat rákra is a nagy eltérés de ha azt írták hogy nem komoly valószínűleg csak valami kis gyulladása van. Igazából azt jelzi hogy az immunrendszernek valamiféle feladata van/volt. De ez lehet teljesen ártalmatlan is
2021. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Nem mondott semmit, hogy aggódni kellene, de azt sem írta le pontosan, hogy miről van szó. Csak annyit amennyit fentebb leírtam.
2021. ápr. 19. 20:22
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ebből semmit nem lehet leszűrni.
2021. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Több vagy kevesebb? Mert nem mindegy. Ha kevesebb lehet szimplán vérszegény is de ráktól is lehet de ott más érték sem klaffolna akkor.


Szóval ha csak ez az érték pl. Kevesebb akkor vérszegény és arra ad majd pl. Vasat az állatorvos és elmondja milyen kaját adj neki.

2021. ápr. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja csak vérsejt van írva az lehet fehérvérsejt is ha meg az több akkor annál sem mindegy a granulocita és a limfocita, monocita számmal együtt szokták értékelni. Valamit akkor leküzdött a szervezete. Ez lehet szimpla megfázás, bakteriális vagy vírusos megbetegedés is. Attól függ melyik érték változik abból tudja mivel küzdött.


Ilyen kérdésre ahol csak vérsejteket írsz mi is csak találgatni tudunk. Pl. Gyulladásnál a crp szint is változik.

5-ös, 6-os vagyok.

2021. ápr. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bálaszokat. Szívesen leírnám pontosabban az eredményt, de én sem tudom. Még csak 5 éves így őszintén remélem, hogy nem rák. Nemrég volt egy közepes seb a lábán. Belemehetett egy szúrós bokorba. Az okozhat ilyet? Más nem tűnt fel rajta.
2021. ápr. 20. 05:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor valószínűleg a fehérvérsejtszáma volt több. Jelezte a vérkép, hogy gyulladás volt a szervezetébe. Valószínűleg a seb begyulladt neki, amire a szervezete küldte a fehérvérsejt őröket, hogy intézkedjenek.


De az állatorvos megnyugtatásul írta, hogy majd 4-5 hónap után megnézik újra.

2021. ápr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egyéb tünet akkor ne aggódj, ha mégis aggódsz kérdezz rá az állatorvosnál, hogy megnyugodj.
2021. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!