Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravecto esetén tapasztalt...

Bravecto esetén tapasztalt valaki szenilitást a kutyájánál?

Figyelt kérdés

Idős kutyámnak ki kellett venni a lépét, ekkor ajánlották nekünk a Bravecto-t, mert pl. a kullancs okozta babesia végzetes lép nélkül. Emlékeim szerint egyszer vagy kétszer adtam neki, ez ugye 3-6 hónap hatást jelent. Nagyjából ebben az időben kezdődött nála egy nagyon gyors elbutulás. Elkezdett mániákusan körbe-körbe mászkálni a szobában, a kertben, de összeesésig. Le kellett nyomni a földre, hogy pihenjen már végre. Látszott, ahogy agyban távolodik. Elfelejtett enni, csak nézte az ételt és nem tudta, hogy mit kezdjen vele. Bele kellett tennem az ételt a szájába és egy kicsit összefogni a száját, hogy beinduljon a rágóreflex és az evési folyamat. Utána már rájött, hogy éhes és ennivaló, de etetnem kellett és magától soha nem evett már. Arra is figyelnem kellett, hogy nehogy megegye azt is, ami nem étel, pl. az ujjamat vagy a kanalat. Egyre kevesebbet kommunikált velünk, mint aki már nem fogja a jeleket. Ha megsimogattam, éreztem, hogy egy ködfalon át elérem őt, de csak nagyon-nagyon tudat alatti szinten. Soha nem vált agresszívvé, végtelenül szelíd volt végig. Körülbelül 3/4 év alatt épült le teljesen szellemileg. Eközben csontsovánnyá fogyott, az okát nem találták meg, pedig nem kis adagokat evett meg azzal, hogy etettem. A legvégén bezárta a fogsorát és nem volt hajlandó se enni, se inni többé. Iszonyatos erővel tudtam volna csak kifeszíteni a száját, de aztán tiszteletben tartottam a döntését.

Valamikor fél év után én nem adtam neki többé Bravecto-t, mert a párom rákeresett neten erre a körbe-körbe mászkálásra és külföldi oldalon azt találta, hogy ilyen tünet lehet akkor, amikor a májból felszabaduló toxinok elárasztják az agyat. Akkor gondoltam végig, mi terhelhette meg a máját és semmi mást nem találtam, csak a Bravecto-t, amit kapott akkoriban. Nagyon öreg spániel keverék volt, 15 éves korában kezdődött nála ez a szenilitás, akkor kapta először a Bravecto-t is.

Én idős kutyának már biztos nem merném adni, de nem tudom, más is tapasztalt-e esetleg ilyet a kutyájánál. Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a Bravecto okozta-e, ezért is lenne jó tudni, más tapasztalt-e ilyesmit, mint én. A kutyának 2 testvére hasonlóan magas életkort értek meg, egyikük sem vált szenilissé az élete végén, pedig egyikük majdnem 17 évig élt. Ők viszont soha nem kaptak Bravecto-t.



2021. ápr. 22. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Simán lehet,hogy nem bírta a mája . Nem ilyen tünetekkel,de anyámék kutyája is rosszu lett ,kivizsgálták és a mája elszállt a bravectotol
2021. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő hány éves volt?
2021. ápr. 22. 19:01
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
A mi dokink nem ajànlja a Bravectót és a Nextguard Spektràt sem. Facebookon van is egy csoport erről. Én Milbemaxot adok. Eddig nem volt gond.
2021. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nem pénzremenő dokim van, aki mondta nekem anno mikor kicsi volt a kutyàm, h nem adható neki, mert ezek a tabletták idegrendszeri tüneteket is okozhatnak.

És ha később emellett döntenék, akkor is félévente kell vérkép mert tönkrecseszi a kutya máját (is).

Nem is adok ilyen szhart, nem is értem azt aki adja.

2021. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Be tudnád linkelni azt a Facebook-csoportot? Köszönöm!
2021. ápr. 22. 19:09
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
#4 nem minden kutyának okoz gondot. Mi 5 éve adjuk, makk egészséges, semmi baja sem a májának sem az idegrendszerének. A babéziát jobban megsínylette amikor váltottunk egy kis időre spot on-ra.
2021. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
#5 a milbemax mióta való kullancsok ellen? Az egy féregtelenítő, ami szívféreg ellen is hat. De a külső parazitákat nem tartja távol. Legalább is én csak ilyet találtam.
2021. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom linkelni, keress rá, Bravecto, Nextguard, simparica a neve
2021. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
7# Igen tudom, hogy nem kullancs ellen van. Én arra spot-ont adom. Csak amiatt említettem egy lapon, amit nekem a doki tanàcsolt, írtam is, hogy a Nextguard ot sem ajàlotta, ami ugye kombinàlt tabletta.
2021. ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Kulfoldi oldalakon figyelmeztetesek is vannak ezzel kapcsolatban, illetve ha beleolvasol par angol nyelvu csoportba Facebook-on, akkor lathatod, hogy rengeteg ilyen eset van. Van, akinek a kutyaja ugyanilyen zombi uzemmodba kapcsolt, mint a tied es meg a feje mellett elpattano labdat sem vette eszre. En tuti nem kockaztatnek :(
2021. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!