Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravecto esetén tapasztalt...

Bravecto esetén tapasztalt valaki szenilitást a kutyájánál?

Figyelt kérdés

Idős kutyámnak ki kellett venni a lépét, ekkor ajánlották nekünk a Bravecto-t, mert pl. a kullancs okozta babesia végzetes lép nélkül. Emlékeim szerint egyszer vagy kétszer adtam neki, ez ugye 3-6 hónap hatást jelent. Nagyjából ebben az időben kezdődött nála egy nagyon gyors elbutulás. Elkezdett mániákusan körbe-körbe mászkálni a szobában, a kertben, de összeesésig. Le kellett nyomni a földre, hogy pihenjen már végre. Látszott, ahogy agyban távolodik. Elfelejtett enni, csak nézte az ételt és nem tudta, hogy mit kezdjen vele. Bele kellett tennem az ételt a szájába és egy kicsit összefogni a száját, hogy beinduljon a rágóreflex és az evési folyamat. Utána már rájött, hogy éhes és ennivaló, de etetnem kellett és magától soha nem evett már. Arra is figyelnem kellett, hogy nehogy megegye azt is, ami nem étel, pl. az ujjamat vagy a kanalat. Egyre kevesebbet kommunikált velünk, mint aki már nem fogja a jeleket. Ha megsimogattam, éreztem, hogy egy ködfalon át elérem őt, de csak nagyon-nagyon tudat alatti szinten. Soha nem vált agresszívvé, végtelenül szelíd volt végig. Körülbelül 3/4 év alatt épült le teljesen szellemileg. Eközben csontsovánnyá fogyott, az okát nem találták meg, pedig nem kis adagokat evett meg azzal, hogy etettem. A legvégén bezárta a fogsorát és nem volt hajlandó se enni, se inni többé. Iszonyatos erővel tudtam volna csak kifeszíteni a száját, de aztán tiszteletben tartottam a döntését.

Valamikor fél év után én nem adtam neki többé Bravecto-t, mert a párom rákeresett neten erre a körbe-körbe mászkálásra és külföldi oldalon azt találta, hogy ilyen tünet lehet akkor, amikor a májból felszabaduló toxinok elárasztják az agyat. Akkor gondoltam végig, mi terhelhette meg a máját és semmi mást nem találtam, csak a Bravecto-t, amit kapott akkoriban. Nagyon öreg spániel keverék volt, 15 éves korában kezdődött nála ez a szenilitás, akkor kapta először a Bravecto-t is.

Én idős kutyának már biztos nem merném adni, de nem tudom, más is tapasztalt-e esetleg ilyet a kutyájánál. Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a Bravecto okozta-e, ezért is lenne jó tudni, más tapasztalt-e ilyesmit, mint én. A kutyának 2 testvére hasonlóan magas életkort értek meg, egyikük sem vált szenilissé az élete végén, pedig egyikük majdnem 17 évig élt. Ők viszont soha nem kaptak Bravecto-t.



2021. ápr. 22. 18:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%

A Milbemax nem jó kullancs ellen, csak férgek ellen.

A Bravecto pedig nem 3-6 hónapig véd, hanem 10-12 hétig - kullancsfüggően.


6-7 éve Bravectot adok, a legidősebb kutyám 11 éves. Semmi baja nincs vele, de persze ez egyedenként változó. Viszont nem a gyógyszereken kellene elsőnek változtatni, hanem egy teljes kivizsgálás kellene. Máj, hasnyálmirigy, vese stb értékeket. Mert ha gond van valahol, azt kezelni kell.

2021. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11-es, szerintem nézettem neki vérképet és nem mutatott különösebb eltérést. Viszont nem közvetlen a Bravecto bevétele után, hanem kb. fél év múlva, mert akkorra vált feltűnővé a szenilitás és elkezdett fogyni. Elő fogom keresni az orvosi papírokat, sajnos a másik kutyám pont akkor lebénult és őrá figyeltem jobban, műtét, stb...nincs kizárva, hogy a Bravecto-s kutyánál túl későn kapcsoltam. Arra emlékszem, hogy nagyon alapos UH kivizsgálásra elvittem a fogyás miatt és tökéletes volt minden, a vesék, máj, gyomor, stb. A kutya eközben egy csontváz volt, de semmit nem találtak. Igen, biztos, hogy vérkép is készült, de semmi extra. Viszont mondom, ez már jóval a Bravecto bevétele után volt.

A 3-6 hónapot azért írtam, mert nem emlékszem, hogy egyszer vagy 2-szer kezeltem őt Bravecto-val, tehát 3 vagy 6 hónapi védekeztünk ezzel. De elő fogom keresni a papírokat, felírtam minden kullancs/bolha elleni védekezést, remélem megtalálom, hogy pontosan hányszor kapott Bravecto-t és mikor.

2021. ápr. 23. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!