Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező vinnem a kutya az...

Kötelező vinnem a kutya az összevezetéses eboltásra ha amúgy novemberben kapta a kombi oltását az orvosunknál?

Figyelt kérdés
A felhívás szerint a 2021ben még nem oltottakat kell vinni a kijelölt helyre, de mi vittük az orvosunkhoz novemberben és ott kapta, a doki azt mondta,hogy 2 évig érvényes. A kombiban volt veszettség elleni oltását + havonta kap élősködők elleni tablettát.
2021. ápr. 23. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A veszettség elleni oltás érvényességét a törvény egy évben határozza meg. Ha egy éven belül kapott veszettség elleni oltást (és ez be van vezetve az oltási könyvbe), akkor nem szükséges. A veszettség elleni oltást a petvetdata.hu-n is ellenőrizheted, a chip szám alapján
2021. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hívd fel az állatdokit és kérdezd meg. Ő biztosat tud mondani. Jobb 2x megkérdezni mint 1x sem.
2021. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi azt elírtam: 1 évig érvényes :)
2021. ápr. 23. 16:02
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha tavaly novemberben kapta akkor idén novemberben lesz esedékes az oltás.Szükségtelennek tartom külön elvinni hiszen akkor vagy kevesebb vagy több mint egy év után kap oltást,ami így felesleges kitérő.

De kérdezz rá az orvosodnál,hogy ez most mi a fene,mert nem egyszer olvastam már,hogy az ilyen összevezetéses oltásos mizériákra ha nem viszed el a kutyát és a környéken élsz ahol ezek vannak akkor bűntető eljárást indítanak.

Az is lehet,hogy ez csak azokra vonatkozik akik még nem oltatták a kutyát,vagy már esedékes volt,de nem csinálták még..nem tudom.

Ennél nagyobb hülyeséget se akarok össze hordani,meg kell kérdezni.

2021. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg a kutyádnak 2021. november valameddig, amikor kapta az oltást addig érvényes, vagyis nem kell még egyszer kapnia. Évente egyszer kötelező., de igen kérdezz rá a dokinál az a biztos.
2021. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted a dokit, de szerintem nem kell vinned. Nektek novemberben lesz esedékes a következő.

Itt van pl. egy tavaly szeptemberi felhívás, ebben benne van, hogy azoknak szól, akik ilyen módon szeretnék a kutyájukat oltatni, erre van egy adott időpont és helyszín. Biztos vannak olyanok, akiknek ez így kényelmesebb, mint bebattyogni egy állatorvosi rendelőbe, vagy kihívni az állatorvost, esetleg ez közelebb van nekik. Szerintem nálatok is ilyen lesz.

[link]

2021. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Én a mudimat sosem vittem ilyen tömeges oltásra.

Külön a rendelőben, amikor nekünk jó.

2021. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha novemberben kapta most ne vidd el. Nem kötelező résztvenni az ilyen kampány oltásokban. Ez "kényelem" a gazdiknak, meg a dokinak, hogy akkor rászánja az időt. Egyetlen kötelezettséged van évente beoltatatni. De hogy ezt ilyen összevezetésés dologban, vagy bármelyik állatorvosnál intézed az totál mindegy. A lényeg, hogy két veszettség elleni között 1 évtől több ne teljen el. Tehát ha úgy gondolod, hogy novemberben megfogod a kutyát és elviszed pl. Záhonyból Sopronba és ott oltatod be akkor ott lesz beoltva ennyi.
2021. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!