Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

van egy haver együtt szoktunk sétáltatni kutyát egy nagyon-nagyon jó embernél aki már majdnem a pótmamám

ez a haver kutyája csont és bőr de komolyan már itatni se itatja a kutyája annyira nem érdekli meg is szokta ütni és én arra gondoltam titokba kihívnám a menhelyeseket h szegény kutyát vigyék el de szerintem ez kiszúrás is lenne a haverrel szemben és nem is tudnék a szemébe nézni mert azért néha jól elbeszélgetünk de mikor a kutyára nézek akkor csak ez a dilemma forog bennem van egy másik kutyájuk aki sovány de nem csont sovány mert ezt a kutyát (is) szoktuk etetni és ezen látszik mert kistestű de haver kutyája nagy-közepes testű és az nem lakik jól pár falat husin és etetni meg nem tudom mert nekem is van két kutyám :S

mi legyen? ők azért nem etetik mert eladósodtak pénz hiányba vannak de azért nyaralni eltudtak menni :S eddig nem volt csont sovány csak sovány és kezd elfajulni a helyzet szerintetek mit csináljak? mert szegény kutya már eszi a dinnyehéjat is amit az utcáról szedett össze a kutyus de látszikh szereti a kutya a gazdiját de mégis mit tegyek???? S.O.S


2010. aug. 22. 15:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Esetleg ha legközelebb nálatok van, féregtelenítőt adjatok a kutyának, mert lehet, hogy az a baja. Ha a haverod sétálni hordja a kutyáját, akkor annyira közömbös nem lehet az irányába. A tizenéves fiúkra nem jellemző, hogy szóban is kimutatják a szeretetüket, elég tüskések tudnak lenni, amikor valójában szeretnek. Meg az is lehet, hogy idős kutya, az én kutyusom is csont és bőr volt az élete utolsó két évében, hiába töltötte a fél napot nassolással. Szóval először mindenképp a haveroddal beszélj, hogy miért ilyen vékony a kutyus.
2010. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
én ezt már finoman megkérdeztem és mosolyogva mondta h azért mert nem nagyon kap kaját :S ezért utálom is de annyira segítő kész és néha jó fej h nagyon gondolkodom h mi legyen arra is gondoltam (mivel ez egy nagy kutyás társaság) h dobhatnánk nekik össze pénzt kajára de az kb egy - két hétig lenne elég és a végtelenségig ezt nem csinálhatjuk
2010. aug. 22. 15:37
 13/20 anonim ***** válasza:
és azt megkérdezted hogy mért nem kap kaját??
2010. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
3 éves a kutya és csak azért hordja sztem mert egy jó társaság van ott és jókat tudunk hülyülni meg belém szerelmes :S:S:S:S:S:S:(:(:( és nem hinném h a kutya miatt amikor pedig a másik jó barátom ráförmedt h éhen fog halni a kutyád akkor azt mondta h akkor lesz új mosolyogva én meg majdnem sírva fakadtam :S:S:S h lehet egyszerre jó fej meg egy undorító féreg??
2010. aug. 22. 15:40
 15/20 A kérdező kommentje:
azt mondja nincs pénzük a kutyakajára pedig most jöttek haza a nyaralásból :S
2010. aug. 22. 15:40
 16/20 A kérdező kommentje:
mondjuk néha meg látszik h szereti meg a kutya is farok csóválva megy oda hozzá
2010. aug. 22. 15:42
 17/20 anonim ***** válasza:

A kutya akkor is szeretheti a gazdáját, ha éppen éhenhal. Ez szerintem már súlyos eset, ne arra gondolj, hogy szegény barátodnak milyen rosszul fog esni. Fontosabb a kutya élete. Egyébként ha üti is, akkor ez még jobban el fog durvulni. A menhelynek tehetsz úgy is bejelentést, hogy a barátod nem tudja meg, hogy te voltál.

Ennyire fontos a barátságotok, hogy a kutya belehaljon?

2010. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp hivd a menhejt. Nemtudok mit hozáfüzni, mndent leirtak előttem. Annyira nem lehet fontos a barátsáágod hogy egy kutya éhenhaljon. Ráadásul ... gondolj bele az egészbe. Azért az már kinzás ha a kutya koplal. Éshogy "majd lesz új". Ennyire fontos a barátságod, hogy óó hamajd elpusztul lesz egy új. Áááá ez kibirhatatlan .
2010. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bocsika,de nekem ilyen "barát"nem kéne.

18 éves és állatkínzás bűncselekményét(!!!)követi el éppen,te pedig,és mindenki,aki tud róla,asszisztáltok hozzá.Ezt bűnpártolásnak hívják és szintén büntetendő.

A válaszolóknak:fogjátok már fel,hogy a menhely nem csodaszer minden ilyen helyzetre.A kutyát el nem vihetik a "gazda"beleegyezése nélkül,el nem kobozhatják.Arrólnem beszélve,hogy általában teltházzal üzemelnek.

Ők sem tehetnek többet,mint bármely felnőtt:feljelentést tesznek a rendőrségen(nem ér semmit),vagy a helyi jegyzőnél,ő viszont köteles ilyenkor intézkedni.

2010. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én azt a havert rövid úton ejteném!

Legyél azon, hogy vagy feljelented, vagy állatmentőknek szólsz.

Szemed láttára hal éhen-szomjan egy élőlény és te csak a haverod barátságát félted?

Választanod kell: vagy egy rossz barát, aki téged is szívtelenné tesz, vagy segítesz egy rászorult élőlénye.

Vagy magad is szívtelen leszel, vagy emberséges.

Ilyen dolgokon múlnak az, hogy milyen ember leszel!

2010. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!