Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan a fülébe megy valami?

Állandóan a fülébe megy valami?

Figyelt kérdés

Pár hónapja el kellett vinnünk dokihoz a kutyámat, mert állandóan rázta a fejét és vakarta a fülét. Altatásban kiszedett a doki a füléből egy huzal szerű valamit, mintha egy nagyon vastag szőrszál lett volna, de hajlítható mint a fém. Utána hónapokig abbahagyta a vakarózást és a rázkódást, de most megint elkezdte. Pár hete kezdte megint, de először még nem olyan gyakran hogy természetellenesnek tűnjön, viszont pár napja már folyamatosan csinálja úgyhogy megint el kell vinnünk a dokihoz.

Az lenne a kérdésem, hogy a ti kutyátokkal volt már ilyen? Mert én azelőtt sose hallottam ilyenről. Illetve lehetne ellene tenni valamit? Mert szerintem nem a legjobb a szervezetének ha pár havonta altatva van, hogy kiszedjenek valamit a füléből. Mit lehetne tenni?



2021. ápr. 25. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg vidd el másik dokihoz is, hátha ő tud valami megoldást
2021. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipp, de a szőr a füléből rendesen ki van szedve? Az is okozhat ilyen gondokat.

Amúgy inkább vigyétek vissza az orvoshoz és ha megint ki kell szedni valamit a füléből, és nem olyan fájdalmas, le lehet fogni a kutyát akkor altatás nélkül megpróbálni:)

Remélem jobban lesz😊

2021. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már két dokinál voltunk, pontosabban a szokásos dokink helyett egy másikhoz vittük a füle miatt mert a mienk szabadságon volt. Sajnos mindenképp altatni kell, mert annyira izgága hogy nem lehet belenézni se a fülébe, nemhogy kiszedni, ami ugye nem egy veszélytelen dolog ha nincs altatásban mert felsérthetik a fülét az eszközök. Köszi, megkérdezzük ezt a fülszőrt, bár én azt hallottam hogy rövidszőrű kutyáknál nem kell kivágni (staffim van), de egy próbát megér. Lehet hogy a szokásos dokink tud valami jót mondani.
2021. ápr. 25. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Staffik fuleben minimalis szőr van nornal esetben, en se szedtem ki neki sosem, sőt a fulet sem tisztitom mindenfele fultisztito folyadekokkal, nagy ritkan attorlom a kulso fulkagylot nedves vattakoronggal, ha latom hogy beleult a por meg a fulzsir, de ennyi, ami beljebb van az tisztul magatol, ahogyan rág. Most mutasd meg dokinak, ha mar vakarja meg razza a fejet, de egyebkent megelozheto ragassal, preselt marhabor, nyers marhalabszar, szaritott ragcsak, kavefa ragobot, kötél, adj neki olyan dolgokat, amit szeret ragni, azzal nem artasz, es a fogait is tisztan tartja.

Nyáron a toklasz veszelyes, ha mar belefurodik a bőrbe, ha olyan bozotos, fuves teruleten setaltok, mindig ellenorizd utana.

2021. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Rágcsálnivalója mindig van, marhalábszárcsont meg mindenféle játék, de sima botokat is szokott rágni. Kötelet nem merek, próbáltuk de atomjaira szedi és megeszi. Igen, a toklászról tudok, szerencsére annyira bozótos területre nem szoktunk járni de mindenképp figyelek rá szezonban.

2021. ápr. 25. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Bolha meg atka miatt szokott fulrszas lenni vagy allergia,ha tappal eteted.

Next guard spectrat javaslom havonta plusz 2-3 havonta drontalt. Ha ezek megvsnnak,kizarhato a bolha stb.

2021. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!