Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava mellé milyen kistestű,...

Csivava mellé milyen kistestű, rövidszőrű fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
Közepes mozgásigényű lenne az ideális. Eddig ezt a 3 fajtát néztük ki: mopsz, tacskó, törpe pincser. Róluk esetleg vélemény? Más javaslat?

2021. ápr. 26. 19:13
 1/6 anonim válasza:
48%
tacskó (nekem szimpibbek)
2021. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Mopsz. Tacsi és a pincser pörgősebb és többet kell mozgatni, nem mellesleg makacsabbak.
2021. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%

A mopszot nagyon nem ajánlom. 10-ből 9-szer (de inkább 10/10) légzési problémái vannak , nagyon hajlamosak a különböző betegségekre , valamint soha nem kapnak rendesen levegőt. Élete során hihetetlen sokat kell állatorvoshoz vinni , a már felsorolt problémák miatt. Ezek általában műtéttel záródnak. Annyira elterjedt fajta , hogy baromira túltenyésztett , így szinte lehetetlen egy egészséges egyedet kifogni. Ha sikerül , akkor is szinte biztos , hogy az idők során megbetegszik.


Én a tacskót teljes mértékben ajánlom , nekünk is az van. HIHETETLEN jó kutyák. Kedvesek , gyerekekkel is kijönnek , kötődnek a gazdához/családhoz , és kiválóan lehet őket lakásban tartani. (Rendszeres séta mellett)


Remélem segítettem!

2021. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

A mopsszal együtt vállalod a kétméteres számlát is az állatorvosnál? És a tacskó gerince sem egészségbiztosítás. A pincser ilyen szempontból a legjobb választás, viszont a mozgásigénye nem kevés, ahogy a tacskó sem a nyugisak közé tartozik. A mopsz nem nagy mozgásigényű, hogy is lehetne, amikor alig kap levegőt a többsége. Bár lehet, hogy az állatorvos miatt jó gyakran szóba kerülő anyagiak nem a legfőbb szempont, ha ki tudod fizetni a 100 000+ egy tenyésztőnek, mert gondolom, tenyésztőtől veszitek? Én amúgy, bár nem volt a választási lehetőségek között, egy kistermetű keverékre szavazok. Kevesebb egészségügyi probléma, legalábbis a fajtaspecifikusak elkerülik, általában hosszabb élettartam, és nem utolsó sorban, jobb életet biztosítasz neki azzal, hogy magadhoz veszed. Ja, meg amúgy van fajtamentés, ha mindenképpen fajtatiszta kell

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Menhelyi
2021. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Másik csivava?

Törpe foxterrier?

Jack Russell?

Boston terrier?

Miniatűr bullterrier?

Corgi? (Welsh,pembroke)


A mopsz pedig messze nem olyan beteges fajta mint a francia bulldog azért elriasztani nem kell tőle.Légzési nehézségei vannak,de nem is az a fajta amivel az erdőt kell járni.Városi kutya.

Jó tenyésztőtől,kellő odafigyeléssel semmi baja nem lesz,ha ezt választja..


A francia bulldog ugyan nem mini,hanem kis méretű kutya,de a fentiek okán nem javaslom.Míg a mopsz szem és légúti problémákkal szenved addig a francia bulldog diszplázia,nyelőcső gondok és bőrérzékenység kergeti.

De ez is jó tenyésztővel mérsékelhető.


Minden kutyafajtának vannak örökletes betegségei amik kijöhetnek rajtuk,és ezek esélyét növeli a szaporítós vagy tapasztalatlan/hanyag tenyésztőtől való vásárlás.Lásd a labrador hízékony,nem nagyon látsz olyan labradort hobbi tartó kezében amelyik ne lenne legalább egy kicsit elhízva.



~~ A tacskót nem tudom javasolni,én nem szeretem őket.

2021. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!