Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban tartható, nagytestű,...

Panelban tartható, nagytestű, rövidszőrű fajták?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy ne legyen extra barátságos mindenkivel. Jobban kedvelem, ha kicsit távolságtartó típus. Szőre lehet aljszőrzetes vagy rövidszőrű, a lényeg, hogy ne legyen hosszúszőrű, kozmetika igényes. Súlya ideális esetben 30-40kg.


Panel 70nm, van lift. Napi 2-3 óra sétát biztosítanék neki.


Labradort, vizslát kizártam, mert túl barátságosak számomra, "mindenki kutyája" típusok.


Tudnátok esetleg fajtákat ajánlani?


2020. dec. 13. 13:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%
Amstaff
2020. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
31%
Panelba nem jó a nagytestű kutya
2020. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%
Igazából lakásba semmilyen állat nem való. Arra ott a kertes ház, de ott sem a házban tartjuk az állatot, hanem ahol a helye van. Az állat nem hálótárs, és nem játékszer. Kár, hogy a társadalom idáig jutott, hogy ma ez így eluralkodott.
2020. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
13%
Szomszédokat kérdezd meg, csak beleegyezésükkel lehet kutyát tartani.
2020. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
14%
Csak sajnálni tudom előre is a szomszédaidat. Az legalább tökéletesen látszik, milyen egoistává váltak sokat, mennyire tesznek a lakótársaikra. Tényleg irtózatosan kár, hogy bárki és bárhol tarthat már kutyát. Ideje volna adóztatni és engedélyhez kötni.
2020. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
79%
3-as, es a kertben tartanad a tacskot, csivavat, francia bulldogot, es egyeb kistestu kutyakat? Mert nem erre lettek kitalalva. De a nagytestu, rovidszoruek, mint pl a vizsla, sem kerti tartasra lett kitalalva. Remelem neked nincs kutyad.
2020. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
30%

6-os, az hogy ezeket a genetikai rémálmokat kitenyésztették, az azért volt, mert egyrészt igényt teremtettek rá, másrészt mert jó pénzt láttak benne. A puszta létük nem igazolás arra, hogy egyáltalában értelmes állatok volnának ezek. Vannak nemes fajták, melyek intelligensek, és amelyekhez hozzáértő gazda is kell. És vannak ezek a torzak, mert az ember megmutatta, hogy ilyet is tud.


Mellesleg kedves 6-os, szerinted hol van a vizsla helye? Lakásban? Mert nagyon nem. A vizsla munka kutya. Akkor örül, ha feladata van. Ehhez ki kell vinned normális környezetbe. Nyilván szerinted ez két panel ház között tökéletesen megvalósul. Nonszensz ahogy kiforgatod a szavakat. De legalább tökéletes példája vagy a "kutyásoknak", akik nem egyenlők a gondos és felelős kutya tartókkal!

2020. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
82%

6-os vagyok.

Ez most nagyon nem jott ossze neked, mert vizslam volt 14 evig, tudom, hogy hol a helye, mellettem, a hazban. Volt kertunk is, de o inkabb benti volt, igenyelte is, es rengeteg foglalkoztunk vele. Ennyi erovel lakasban is tarthattam volna, a kertben csak akkor volt, ha en is kint munkalkodtam, egyebkent setalni napi tobbszor mashova vittem, nyilvan. Persze nem volt rossz a kert, de feladatozni nem csak ott lehet vele. Most lakasban elek, es a kovetkezo kutyam is vizsla lesz, ne aggodj, megoldom a megfelelo tartasat ;)

Barcsak mindenki ennyire “felelotlen” kutyatarto lenne, mint en, ezt viszont jol latod, ebben igazad van.

2020. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
24%
Semmilyen. Panelba nem való kutya. Főleg nem nagytestű. Állatkínzás. Lehet lepontozni.
2020. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
78%
#1 Ez még viccnek is rossz. 2-3 óra mozgás neki semmi.
2020. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!