Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természete van a...

Milyen természete van a Bobtailnek (Óangol juhászkutya) és mért csonkítják le a farkukat?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülyén van fogalmazva
2010. aug. 22. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Jamie és a csodalámpa - volt egy ilyen rajzfilmben :)

szerintem jámbor mint amik terelésére használták anno :)

ezt a csonkítást meg baromságnak tartom

2010. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában jókedvű, okos, élénk kutyák. Imádnak játszani, a gyerekeket is nagyon szeretik és jól tudnak alkalmazkodni mind a városi, mind a vidéki életmódhoz. Nagyon nagy a munkakedve, mogás igénye szintén, a gazdához nagyon ragaszkodnak. Gondolom rögtön látni, hogy a szőre mindennapi ápolást igényel. Van, hogy farok nélkül születik, de általában kurtítják neki, azt viszont sajnos nem tudom, hogy miért. Ha egy ilyen kutyust tartasz, készülj fel egy nagy, borzos energiabombára!
2010. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

standard szerint rövid a farkuk, ezért.

Nagy, mackók, ugribugrálósak, nagy mozgásigényűek, és rengeteg szőrápolást igényelnek.

2010. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

12 évig volt Bobtailünk, Boni.

Tündéri állat volt. Szófogadó, jámbor, barátságos. Elsőre kicsit bambának tűnik, de egyébként okos jószág. 3 éves húgomat meg is mentette!!!

fél percre nem figyeltünk rá, és kitotyogott valahogy a kapun, a kutya feküdt elé, nehogy elüssék... persze addigra odaértünk, de azért ugatott rendesen hogy baj van :)

Szóval érdemes ilyen kutyát szerezni, tökéletes társ!


A farok csonkításnak nincs semmi értelmes magyarázata, régebben ez volt a divat. Mostanában sok hosszú farkú bobit láttam, úgyhogy remélem lassan leszoknak róla :P

2010. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 24. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hát én úgy imádom a miénket:D nagyon aranyos, és eszméletlenül okos, meg egyben hülye is:D lehet vele birkózni, akármit csinálsz nemharap meg, és ugat mindenkit :D

a miénknek szerencsére megvan a farka :D

2011. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!