Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivava kutya eleve volt,...

A csivava kutya eleve volt, mint fajta vagy emberek alakították ilyenre génmódosítással vagy valahogyan? A természet alkotta vagy ember?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

A csivava története tehát csak a 19. századtól bizonyos. Ebben az időben kezdték meg a Chihuahua-provincia-beli parasztok a kis kutyákatat eladni az Amerikai Egyesül Államokból érkezőknek. Így kezdődött el a chihuahua diadalmenete, ami az egész világra kiterjedt. A turisták annyira el voltak ragadtatva a világ legkisebb kutyájától, hogy a fajta hamarosan egész Amerikában elterjedt, innen pedig nem volt megállás.

[link]

2021. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
te el tudsz képzelni egy olyan környezetet (a vadonban) ahol a csivava felépítése előnyös? mert én nem. amúgy természetesen emberek "csinálták"
2021. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
A természet nem alkot ilyen elcseszett korcsot.
2021. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

*Várj, lehet, hogy nempontos volt a fordítás, akkor ezek korábbiak, ezek tehát a feltételezések a származásáról:

A sok származási teória ellenére, elég valószínű, hogy a csivava Mexikóból származik. Az azonos nevű észak-mexikói provinciában ma is sok vadonélő kistermetű kutya él, amelyek nagyon hasonlítanak a csivavára. Eszerint a chihuahua-k az ősi áldozati kutyától, a techichistől származnak. A vallás szerint a csivava átveszi az irányítást a halott lelke felett és a másvilágba viszi. Ez a „hivatás” sajnos ahhoz vezetett, hogy sok temetésnél csivaváknak is életét kellett veszíteniük.


Egy másik teória szerint a csivavák már az aztékok idején áldozati kutyák voltak és részt vettek a rituálékban. Egyesek még távolabb mennek a múltban és úgy vélik, hogy a csivavák őseit már a tolékok is tartották. Eszerint a fajta már több mint 1000 éves. Mások szerint a kutyák a spanyolokkal érkeztek Mexikóba a 15. században. Ezek közül a teóriák közül még egyiket sem bizonyították.


De szal mondjuk mindegy, de szal mind hasznos lehet akkor akár mégis

[link]


Lehetséges,hogy az első kommentben az nem századtól, hanem század után, vagy fogalmam sincs, hogy ezt most hogy kellene érteni. Hogy most akkor állapították meg visszamenőleg,hogy honnan származhat, vagy onnantól tudják nyomon követni az útját, de az igazi,ősi eredetét nem tudják.

2021. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye azt tudod, hogy eleve a kutya, mint faj az emberi tenyésztés eredménye?...
2021. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen az amikor egy mexikoi kanos futoeger megcsinal egy kutyat ... csivava :)
2021. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted melyik mai kutya fajtát alkotta a természet? Spoiler! Az összeset az ember tenyésztette ki (Mindet, a német juhászt, a huskyt, a dán dolgot, mompszot, csivavát, spánielt, dalmatát, vizslát, stb)
2021. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Génmódosítás akkor még nem volt, amikor már létezett ez a kutyafajta. Más állat- és növényfajták is vannak, amelyek az ember által végzett tudatosan egy irányú tenyésztéssel jöttek létre. A legkisebbre növő egyedek pároztatásával a testnagyságot befolyásoló sok gén közül az utódokban feldúsulnak a törpenövésért felelős gének. Az ember befolyásoló hatása nélkül az ilyen kistermetű kutyák prédaállatként végeznék.
2021. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átalakítási folyamat neve tenyésztés.

A tenyésztés úgy működik, hogy az ember a számára legelőnyösebb tulajdonságokkal rendelkező egyedet pároztatja. Volt a farkas, aki mai ismereteink szerint közel élt az emberhez, és ezzel elkezdődött a kutya tenyésztése. Először csak az agresszív egyedeket gyilkolták le, aztán elkezdték célirányosan tenyészteni őket.

Ugyanígy célirányosan tenyésztették a többi háziasított fajt is, mint például a házisertést, birkát, szarvasmarhát, vagy a tyúkot.

A háziasított fajoknál több fajta létezik (kutyáknál nagyobb kategóriák: juhászkutyák, vadászkutyák, ölebek (ide tartozik a csivava)), de mondjuk marhánál, van amelyik fajtát a tejéjért tenyésztik, van amelyiket a húsáért.

Hallottam már olyat, aki a háziasítást a génmódosítással hozta párhuzamba, de én inkább mondanám mesterségesen felgyorsított evolúciónak.

2021. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Csak fantazialasok vannak a kutya eredeterol es kesobb probaltak az elmeleteket a genetikaval igazolni, de a valosagot homaly fedi mivel a vilag minden tajan, egymastol fuggetlenul kezdodott a kutya es az ember baratsaga.


Nem volt mindenhol szurkefarkas, hogy abbol induljon minden es az embercsoportok sem talalkoztak tul surun egymassal, hogy egyeztessek a kutyanemesites fortelyait.

2021. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!