Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyátok van?

Milyen fajta kutyátok van?

Figyelt kérdés
Tudtok a fajtáról jó és rossz tulajdonságokat mondani? Milyen embernek ajánljátok?

2021. ápr. 28. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Keverék :)

Végtelenül nyugodt, kisgyerekek mellé nem ajánlom mivel nem ugrálós típus.

Lusta vagy nyugdíjjas emberek mellé annál inkább.


Tacsi×Jack Russel×Palotapincsi mix.

Kívűl inkább Russel, belül Palota.

2021. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Na,már megint kezdik.

A keverék kutya nem FAJTA kutya.Olyan fajta,hogy keverék nincs,és közös jellemvonásaik sincsenek mert olyan lett amilyet a gép dobott.Akkor is,ha valamilyen fajta keveréke.


Faja minden kutyának van (kutya),fajtája csak a fajtatisztáknak van (pl Akita).


Nekem Staffordshire terrierem van.

Kutya iskola,és jó fizikum mellett ajánlanám bárkinek akinek erős jelleme van.Tipikus terrier.

Akaratos,makacs,önfejű és a végletekig intelligens.Mindig észben kell vele tartatni,hogy TE vagy az aki parancsot ad és nem ő,és főleg nem döntheti el,hogy betartja-e azt vagy sem.

Nagyon sok munka van egy ilyen kutyában,de mindent megér.Családban van nálunk,türelmes pici gyerekkel is.De elég szeleburdi,ha nincs lemozgatva semmiképpen nem szabad kis gyerek mellett hagyni egy szobányi távolságra sem.

Nem igazán van tisztában azzal,hogy milyen súlya és ereje van,és ha felpörög akár egy fellendített játékra figyelmetlenül szalad és ugrál fel-alá.Elsodor,felborít,ha rossz helyre teszed a kezed-lábad kicsit megtapos.Ezt a cunamit jobb szabadban kiereszteni. :D

2021. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
80%

Német boxer

Nagyon mozgékony, nagy térre van szüksége

Személy szerint az enyém nagyon makacs, szeretetre vágyó, sok foglalkozást igényel. Fiatalabb embereknek ajánlottabb vagy azoknak akik sokat tudnak vele foglalkozni:)

2021. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Bichon Havanese

nagyon édes, aranyos gyerekek mellé is ajánlom hippoallergen vagyis nem hullik a szőre, szeret sokat sétálni

ami negatívum lehet bár lehet csak az én kutyámnál van ez, hogy nagyon őrzi azt ami az övé (csont, játék stb)😆 de nagyon szeretem💖

2021. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Amstaff.

Igazából az, hogy melyik tulajdonsága jó és melyik rossz az attól függ, hogy a gazdinak mik az igényei, elvárásai a kutya felé. Például nagyon embercentrikus, ez kinek előny, kinek hátrány. Nekem ez pozitívum mert nagyon szeretem hogy ilyen bújós, ha akarnám se tudnám levakarni magamról. A mozgásigénye nagyon egyedfüggő, nekem az előző kutyám félig pit félig staffi volt és közel nem volt ekkora mozgásigénye mint a mostani tiszta staffimnak. Sétálva nem tud elfáradni, egész napos túrákat képes végig futkosni, pörögni. Viszont sok ingerrel és futással viszonylag hamar, fél óra alatt elfárad (ismétlem, ez nagyon egyedfüggő, én a saját kutyámról tudok nyilatkozni). Tehát a mozgásigénye is lehet pozitív és negatív is, attól függően hogy a gazdi mennyire szeret mozogni vagy mennyire tudja, akarja kielégíteni a kutya igényeit ilyen téren. Én agressziót se a mostani, se az előző bullommal nem tapasztaltam, sőt, kifejezetten kutyakedvelőek, nagyon szeretnek/szerettek játszani, az előző kutyámat ráadásul csak másik kutya mellé adták örökbe, annyira szerette a fajtársait. Ez szintén egyedfüggő, mert sok kutya (fajtától függetlenül) nem igényli más kutya társaságát, vagy ki se jön velük.

Ajánlani olyan otthonba ajánlom, ahol lehetőség szerint nem lenne egyedül, vagy csak nagyon keveset. Mivel ennyire emberközpontú kutya és árnyékként követi az embert, ezért nagyon hajlamos a szeparációs szorongásra. Nekem se a mostani, se az előző kutyámat nem lehetett egyedül otthonhagyni, mert teljesen bepánikolnak. Nagycsaládba ajánlanám, ahol akár nagyszülők, gyerekek, bárki otthon van vele. Illetve olyannak, akinek sok ideje van és nem zavarja ha rajta lóg a kutya, mert ez a fajta nagyon igényli az ember, a gazda közelségét.

2021. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
keverék: németjuhász és kuvi keverék (asszem)
2021. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Óriás schnauzerem van. Nagyon minimális "kutyaszaga" van, a szőrét se nagyon hullajtja, cserébe havonta 15 ezret hagyok a kutyakozmetikusnál. Nagytestű kutya, rengeteg mozgásra van szüksége. Nagyon bolondos, játékos, de ha feladat van tud figyelni. Nyilván rengeteget eszik. Néha makacs tud lenni, benne van ez a schnauzeres jellem, de nem vészes. Nagyon jó védelmező. Olyanoknak ajánlom akik aktív nagytestű kutyára vágynak, sporttársra vagy védelmezőre, de nem okoz gondot a rendszeres kozmetikázás és mindig tudnak adni valami új feladatot nekik.
2021. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Újfundlandi
2021. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, a kutyám mozgékony, de engedelmes és okos, meg szelíd.
2021. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

KAJ ... ami néha fáj! :)


Rossz tulajdonsaga, hogy en vagyok a gazdaja ... amugy minden oke a kutyaval.

2021. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!