Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyátok van és mennyit...

Milyen kutyátok van és mennyit foglalkoztok vele napi szinten? Kinti vagy benti?

Figyelt kérdés
Milyen fajta kutyátok van? Mennyit foglalkoztok vele, vagyis mennyit fárasztjátok fizikailag vagy mentálisan? Mennyit sétáltok? Tanítjátok valamire? Kinti vagy benti kutyus?

2021. febr. 26. 10:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Kistacskóm van, kinti kutya, van helye a kertben egy csomó, tehát elfutkározik magának. Néha focizunk vele, ezen kívül szerencsés vagyok, mert lefárasztja saját magát, szinte semmi dolgom a kisöreggel. :D
2021. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Pitbull, idén lesz 10.

Nem igényel már sok játékot, néha futkárotunk kicsit. 2 naponta egy 20 perces séta.


Mudi, 4 hónapos.

Tanítás körülbelül 1 óra, játék 2 óra, a séta is 2 körül mozog.


Kinti kutyák

2021. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Malinois.

Kinti kutya.


Kedd, csütörtök, péntek, szombat, vasárnap tréningek vannak délutánonként (van, amikor engedelmes + őrző-védő, van amikor nyom trénerrel / agility).


Ha a pénteki program elmarad, akkor szoktunk egy hatalmasat sétálni / túrázni.


Délelőttönként kiviszem a mezőre labdázni. Ilyenkor szoktunk frizbizni is ha nincs szél, ill. a labdázást bonyolítom néha trükkökkel (pl. kerültetéssel).


Délután 2-3 körül ha kiviszem megint a mezőre, olyankor labdáért engedelmesezünk picit, heti 1-2x nyomozok ilyenkor egyedül vagy szlalom gyakorlás (ha nem vagyok lusta kivinni a rudaimat :D). Ha olyan kedvem van, viszek hámot és akkor sétálunk egy nagyot.


Ha viszont délután nem viszem el, akkor a kertben szoktam engedelmest gyakorolni, most a tárgyjelzésre fogok jobban ráfeküdni vele.


Este megdolgozik a vacsiért, és a kennelben alszik reggelig.


IGP-re készülök vele, szóval egyelőre nem trükközök meg ilyenek, az ráér. Bőven elég a nyom + engedelmes + őv.

2021. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Aussiem van. A napi tréning az attól függ, hogy mennyire van/vagyok rájangolódva, de maximum fél óra(csak 10 perc tanulás, 5 perc játék, 10 perc gyakorlás, aztán pihennénk, de ő még műsorozik:p) játék, naaagy séták max 2 órára el szoktunk lenni , terelni is szoktunk az kb 1-1,5 óra, nem minden nap,egy kis kocogás, aztán már csak pihenés és egy kis játék:)
2021. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tacskóm van, benti kutya. Sokat játszunk, sètâlunk. Mikor unatkozik azonnal hozza a labdàt, vagy épp azt amihez kedve van játszani.
2021. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Puli keverék

10 hónapos

Benti kutya

Reggel kb 1 óra séta

Délután kb 1-2 órát vagyunk lent, általában itt minimális a séta inkább labdázunk, frizbizünk, futunk stb

Este kb 1,5 - 2 óra itt általában kis séta majd bandazás a többi kutyával van (egyszerre 10-15 kutya szokott lenni)


Hétvégenként kutyasuliba járunk (haladó tanfolyam, őrző védő, agility), illetve kirándulni megyünk.

A tanulás az olyan napi 30 perc között szokott lenni 5-10 perces etapokba.

Mentálisan különféle feladatokkal fárasztom, illetve a tanuláson kívül gyakorlok vele. De ez ilyen kicsi inkább ismétlés szerű.


Szintén IGP-re készülünk

2021. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%

Munkavonalas németjuhászom van, 10 éves. Reggelente megyünk futni, aztán dolgozom (itthonról).


Ebéd után ki szoktam vele menni ladbázni, este meg vagy bandázunk a futtatóban vagy sétálunk 2-3 órát.


Hétvégente meg elmegyünk valahova túrázni.


Tanítani már nem nagyon tudom, mert mindent tud amit kell neki (meg azt is, ami nem kell). Most épp ásni tanítottam meg, mert ki kell szedni pár fát. Ő ás a fa egyik felénél én meg a másiknál. És valamiért baromira élvezi. :D


Kinti, utál bent lenni. A mínusz 15-ben is csak a teraszon aludt, csak akkor megy be a házába is, ha nagyon muszáj.

2021. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tök jól hangzik, biztos boldog kutyáitok vannak!


Voltaképpen keresgélek a terelőkutya fajták között, és érdekelt, hogy átlagosan ki mennyit dolgozik a nehezebb kutyákkal, hogy boldogok és elégedettek legyenek.


#4 Az ausztrál juhászkutyának ennyi elég is? Még kifejezetten lazán hangzik.

2021. febr. 26. 12:21
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Kuvasz-szetter keverék. 4 éves. Kinti-benti.

Az időbeosztásomtól és évszaktól függ.

Télen szinte csak sötétben vagyok itthon, akkor szinte csak benti játék van.

Tavasztól őszig ált. heti 3 séta, 40-90 perc, attól függ, merre megyünk és kikkel találkozunk (közösségbe direkt nem járunk, de séta közben 60%, hogy összefutunk a kb. 5 ugyanarra sétáltató "ismerős" közül min. egyikkel, olyankor "bandáznak" egy kicsit.

Nyáron, főleg, ha szabadnapom van, akár napi 2 séta is van.

Amúgy nem nagyon pörgős. A "hosszabb" séták végén már egyáltalán nem olyan "lelkes".

Nem tanítom már "rendszerszerűen", a mindennapi rutinhoz az alapokat kb. tudja, "trükkök" meg nem érdekelnek. Ilyen-olyan feladatokat rendszeresen csináltatok vele, naponta többször is "csak úgy", meg séta közben is "csak úgy".

2021. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az az aussie tényleg lazán hangzik. Maliról tudok mesélni ha ilyen célra kell terelőkutya. Egyszer én is el szeretném vinni ösztönpróbára, de nekem nem erre lett ugye :D Nálunk ha kimarad az egyik foglalkozás, akkor már látványosan unatkozik és ugat. Napi 2x1.5 óra a minimum ami kell neki (aktív foglalkozás, nem sima séta az utcán)
2021. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!