Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjem egyedül hagyni?

Nikoláj Gyeprefos kérdése:

Merjem egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van nálam a kiskutyám. Most 3 hónapos. Eddig itthon voltam vele, viszont jövő héten vissza kell térjek a munkához, és nagyon félek itthon hagyni szegénykémet.

Eddig még csak egy órát volt max itthon egyedül, mikor bevásárolni mentem, azt jól bírta, mikor kiléptem az ajtón letudta két-három ugatással, utána csendben volt, arra értem haza hogy csucsult. Viszont nagyon félek most hogy rossz lesz neki egyedül, nincs segítségem aki maradna vele míg én és párom dolgozunk..

Nektek van ezzel esetleg valami tapasztalatotok? Vagy tanács hogy hogy tehetném könnyebbé számára?

Elzárni biztosan nem fogom, mert ilyen tanácsot már nem egyet kaptam, de ezt én nem tudnám megtenni vele.

Szobatisztasággal már boldogul, lentre végzi a dolgát, éjjel pedig pelusra, efelől nem aggódom.



2021. ápr. 28. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Fokozatosan kellett volna többet egyedül hagyni, nem csak egy-egy órára, aztán hirtelen 8-10re.
2021. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Vele maradni ameddig dolgoztok?!

Ez nem egy kisbaba könyörgöm hanem egy kiskutya.Remélhetőleg nem valami szapis 6 hetes kiskutya..:D


Nem lesz semmi baja.Még most meg kell szoknia,hogy dolgoztok és addig egyedül van.Ne zárd be sehová,nem kell stresszelni még jobban.

Mielőtt elmentek vidd le egy pisire,aztán miután hazamentek megint pisi séta.

Így azonnal a szobatisztaságot és a pisi időket is kezdi szokni.


Ne dédelgessétek,mert ismétlem nem egy baba.Kutya.

Ha most elcseszitek szívtok vele később..

2021. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
52%

De aranyos vagy hogy így aggódsz!

Nem lehet baja a kutyusodnak(: Nyugodtan egyedül hagyhatod! És minél hamarabb tedd meg hogy már kisebb korába hozzászokjon! De tényleg ne aggódj miatta! Szerinted más kiskutya hol van ha a gazdi dolgozik?🙂 Hát persze hogy otthon!

2021. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem kisbaba, 2-es, de ha a második/harmadik/negyedik órától végig vinnyog meg ugat, mert nem érti, hirtelen miért maradt teljesen egyedül, mikor eddig mindig volt vele valaki, az baromi kellemetlen lesz. Szoktatás kérdése, erre gondolni kellett volna az legelejétől.
2021. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valamit kihagyok amibe bele lehet kötni.

Jövő hét csütörtökön kezdek, majd utána következő hét csütörtökén megyek újra.

Szóval jöv. hét csütörtökig még szeretném szokatni, csak azt nem tudom hogy milyen időkre hagyjam itt. Teszem azt 3 óra majd azt növelem.

Csak nehéz cél nélkül bolyongani egyedül a városba órákat. Épp ezzel kapcsolatban várok tapasztalatokat.

És nem szapis hathetes, írtam is hogy már 3 hónapos. 🌚

2021. ápr. 28. 19:13
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Milyen fajta/személyiségű a kutyus? Rajtatok lóg vagy simán eljátszik egyedül, ha ti mással foglalkoztok otthon?


Ha majd több időre egyedül marad lehet kint hagyni neki esetleg sokat hordott pulcsit, vagy bármit, amin az illatotok van, amihez bújva aludhat. Vagy nasilabdát/rágókákat/egyéb játékokat, amik több ideig leköthetik.

2021. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Törpe tacskóról van szó, ha más dolgom van olykor-olykor nyüszit egy nagyon minimálisat, de rájön hogy más dolgom van és elvonul a helyére a játékaival babrál.

Holnapra van egyébként időpontom pilláshoz, amit leakartam mondani, de akkor az is egy kicsivel több idő, így első lépésnek talán jó is lesz.(2,5 óra legalább)

2021. ápr. 28. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Azonnal kezdd el szoktatni az egyedülléthez. Ha a boltba menés alatt nem volt vele gond (ugatás, rosszalkodás) akkor ezt a viselkedést kell jutalmazni és nyújtani az időt. Ha eddig mondjuk 2 órára volt max egyedül, akkor holnap hagyd ott 4-re. Aztán 6-ra ha minden oké. A szeparációs szorongás létező probléma és sokak életét keseríti meg. Tele van a youtube is hasznos videókkal a témában.
2021. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Vidd le előtte sétálni, szaladgálni, fáraszd le! Aztán adj valami játékot neki amivel elbabrál és fokozatosan növeld az időt!
2021. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megdicsértek mindig mikor hazaértem, a kérdés az, hogy tudja-e hogy miért lett megdicsérve..
2021. ápr. 28. 20:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!