Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni a kutyánk...

Mit lehetne tenni a kutyánk szemével?

Figyelt kérdés

Yorki terrier a kutyánk fajtiszta. A szeme alján folyik nagyon valami, illetve már régen folyt és meg van neki keményedve. Nem tudjuk fésűvel leszedni, mert elkezd vérezni és elhúzza a fejét is, mert fáj neki. Milyen módszerekkel tudjuk “leszedni” a szeméről a kemény dolgot?

[link]

Csak egy képet tudtam róla csinálni, de itt is jól látszik a szeme körül a fekete dolog. Hogyan orvosolható?


2021. máj. 2. 07:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És még büdös is nagyon
2021. máj. 2. 07:43
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

“ Yorki terrier a kutyánk fajtiszta”


Tehát nem fajTAtiszta, azaz szaporítótól van?


Állatorvosra gondoltál esetleg? Hogy meg kéne neki mutatni?

2021. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz, nem kifèsülni kell, hanem megszűntetni az okot
2021. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvossal orvosolható.
2021. máj. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
kamillás teával lemosni .
2021. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tán el kéne vinni egy normális orvoshoz kivizsgálásra, mert abszolút nem normális, hogy ennyit váladékozik a szeme.


Amúgy langyos vízzel fellazítod és lemosod. Nem is értem, hogy ez miért kérdés...

2021. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Több oka lehet. A könny túlfolyása bizonyos fajtákban gyakori jelenség. A barna elszíneződést kutyáknál a könny porfirintartalma okozza.


Mivel nem tudod egyedül megállapítani, hogy csak esztétikai probléma, vagy komolyabb probléma, pl. kötőhártya gyulladás, vagy a szemhéj befelé fordulása, vagy száraz szem szindróma, vagy csökkent könnytermelés, vagy irritáció és lehetne sorolni, ezért vidd el állatorvoshoz.


A fokozott barna elszíneződés, azért necces mert bőrgyulladást is okozhat a kutyának.


Bizonyos fajtáknál a szem körül kutyakozmetikussal is szokták nyírni a szőrt, hogy ne okozzon problémát.

2021. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem a lemosom fajta, ha véres és fáj neki.

Komolyan nem értem a kérdést. Jó nézni, ahogy begyulladt a szeme?

Vidd állatorvoshoz!!!

2021. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szegeny kiskutya :( Ne piszkaljatok mar fesuvel, biztosan irdatlanul faj neki amugy is. Nem is ertem higyan jutott eszetekbe fesuvel huzogatni azt a reszt.
2021. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8as vagyok, normál esetben amúgy a sima száraz csipa kijön fésűvel.

Egyszer láttam már egy ilyen brutál elhanyagolt yorkit, akinek a csipa véresre marta a szemét :( nem értem, a gazdi meg ezt nézi minden nap?

2021. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!