Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle fülét kell tisztítani...

A beagle fülét kell tisztítani? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés

Az én beagle-m már két éves, még nem tisztítottam a fülét semmivel. Ez baj?

Nem nagyon merek a fülébe nyúlni,nehogy megsüketüljön.

Mikor fürdetem, akkor is nagyon vigyázok a fülére.


2010. aug. 23. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kiszoktam az enyémnek pucolni.

Kb fél éve (ősszel lesz 2 éves) kezdtem el. Eleinte mindig az esti lábmosáshoz kötöttem, amikor benn áll a kádban, és nem tud menekülni.

Fülpiszkálóra rakok ilyen oldószert (kutyák számára készült, oldja a fülzsírt), és kitisztítom.

Most már hetente sort kerítek erre.

Azt hallottam, ha nem szellőzik eleget a füle, begyulladhat. Heti rendszerességgel kipucolom, megnézem hogy minden rendben van-e.

Megszokta, nem ellenkezik.

2010. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem spánielem van. Én úgy szokta a fülét tisztítani,hogy, amit az előző válaszadó is írt, van neki fültisztító folyadék. Azt vattakorongra öntöm, és csak áttörlöm a fülét vele. Az állatorvos javasolta ezt, mert, ha megmozdul a kutya, a pálcika veszélyesebb. Van olyan kutya, amelyik izeg-mozog közben. :) Bár, az enyém már csak fekszik egyhelyben, mert vágni is kell a szőrét belül, és már megszokta. Ha rendszeresen csinálod, közbe adsz jutalomfalatot, akkor megszokja, és nyugton marad.
2010. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is inkább a vattakorongot javasolnám, az enyémnek fülpiszkálóval elég veszélyes lenne. Amúgy babaolajjal is meg lehet oldani például.
2010. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!