Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kisállatot ajánlanátok...

Milyen kisállatot ajánlanátok a kutyám közelébe?

Figyelt kérdés

Hörcsögöm, nyulam, patkányom már volt. Hörcsöggel nem lehet mit kezdeni, nyuszi pedig félős, patkányom meg rágni kezdte a kutyusom lábát.


Milyen kisállatot ajánlanátok, ami nem bántaná a kiskutyámat? A kutyusom hozzá van szokva mindenféle állathoz.


2021. máj. 7. 01:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

cica?

sok kutya gazdi tart cicát mellé és nincsen gond :)

2021. máj. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha a hüllőket is szereted akkor mondjuk vitorlás vagy leopárd gekkó? Vagy esetleg gabonasikló/királypiton? Bár én nem engendém össze velük a kutyámat, mert akkor a méretkülönbség hogy szerintem megijednének.
2021. máj. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
60%
Szerintem amúgy vehetnél hozzá hím/nőstény kutyát is. Szerintem nagyon jól kijönnének egymással.
2021. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Papagáj? Kaméleon? Szakállas száma? Gekko? Sikló? Teknős (szárazföldi vagy vízi)?,Halak? Axolotl? Törpe malac? Mókus?


Zsákmányállat nem igazán érzi biztonságban magát ragadozó mellett (érthető okokból) így nyuszi sok esetben csak stresszel és folyton menekül kutya-macska mellett.Éppen ezért tengerimalacot,csincsillát,törpe sünit és ehhez hasonlókat sem ajánlanék,ugyan úgy járnál mint a nyúllal.

Ezért is ajánlottam hüllőket is,ezek egzotikus kisállatnak számítanak és bármi mellé passzolnak.

A fentiek többsége nem érintkezik igazán kutyával akkor sem ha szabadon van engedve (már amelyiket lehet),így nem lenne vele probléma.


VADÁSZGÖRÉNY ÉS TÁRSAI!

Ne vegyél kutya mellé semmiképpen.Ez egy ragadozó állat előbb vagy utóbb kárt tenne a kutyában (és kisbabában is úgyhogy kisbabások,kis gyerekesek se szemezzenek vele).


Bár nem tudom,hogy miért létfeltétel,hogy az adott kisállat érintkezzen a kutyával.nem a kutyád tart kisállatot hanem te.

Ha pedig kifejezetten játszó társként vennéd neki akkor másik kutya,macska lesz a megoldás.Ragadozó mellé ismétlem zsákmányállat nem jó párosítás.A kutya megszokja a kisállat maximum elviseli,de örök félelemben él.

2021. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért akarom a kutyám mellé, mert a kutyám sokat van bent, a kisállat pedig szintén benti lenne, egyszerűbb összeszoktatni őket, és akkor nem kell folyton kalkulálnom, hogy mikor / melyik legyen a nappaliban. Cukormókus esetleg? (Pele)


Még rá gondoltam, mégsem olyan félős mint a nyuszi.

2021. máj. 7. 12:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Cicát a szüleim nem engedik, pedig nagyon jó lenne. Másik kutya meg szintén költségekkel járna, egy kistestű állat szinte semmibe sem kerül. 2 normál méretű ketrecem van meg egy nagy, 1 méteres legalább.
2021. máj. 7. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutya?
2021. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Staffi.
2021. máj. 7. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem a staffim annyira izgága hogy sokszor még a kiskutyákat is majdnem szétnyomja (nem direkt, csak annyira játszik hogy észre se veszi), meg a cicát is, nemhogy egy kis pici állatkát. Én nem merném összeengedni, arra az időre amíg a kisállat ki van engedve inkább becsuknám az ajtót. Nekem még a cicához is babarácsot kellett vennem hogy el legyenek választva, mert a kutya állandóan játszana a macska meg sokszor unja már. Szerintem ne tedd ki ennek a kisállatot.
2021. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Enyém nyugodt kutyus. Csibékre is vigyázott tavaly, melléjük feküdt, és nézte, nyaldosta őket, aztán mellette elaludtak. :)
2021. máj. 7. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!