Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajanlanátok lakásba?

Figyelt kérdés
Rengeteget vagyok itthon mert a munkám megengedi hogy sokat legyek itthon. Napi 4 órát tudnek a kutyára szánni. Reggeli elött 1 óra séta és 1 óra mentális lefárasztás és este vacsi elött ugyan így (ugye bélcsavarodás megelőzése miatt lenne kaja elött). De pesze lennének ilyen kis jaték idők vagy napközbe időm hogy kutyával foglalkozzak de ez a 4 óra a minimum. Éjszaka vele aludnék. Kutyasuliba vinném és jó ha vele valamilyen kutyás sportot tudnék űzni.

2020. júl. 23. 12:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Magyar agár? Mindenkitől azt hallom, hogy kanapékutyák. Sprintelnek egy nagyot, de nem hosszútávfutók, hogy tartósan, órákig bírjanak futni. Jól elvannak lakásban. A környéken, ahol élek, van egy kutyás, akinek két mentett agara van lakásban, bolondul ezért a fajtáért, a kutyák is jól érzik magukat, persze a mentett voltukból van velük meló, de ő ezt nem sajnálja tőlük.
2020. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Ezek alapján a nagytestű kutyák 80%a jól érezné magát :)


Van valami más elképzelésed? Szőrhossz, szőrtípus, alap személységjegyek (pl őrző védő, vagy inkább "bújós mackó") van esetleg olyan fajta ami jobban bejön, vagy olyan amit nem szeretnél?


Amúgy nekem az óriás schnauzer és a dobermann jutott eszembe. Mindkettő nagy testű, de kecses, könnyen tanulnak, aktívak, gazdacentrikusak. Plusz a schnauzer nem hullajtja a szőrét bár ez azt is jelenti hogy havonta-3 hetente kozmetikázásra van szüksége.

2020. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Akita

Afgán Agár

Perzsa Agár

Arab Agár

Magyar Agár

Dobermann

Boxer

Óriás Uszkár

Spániel

Staffordshire terrier

2020. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Metionin ***** válasza:
91%
Agár, vizsla, dobermann jutott eszembe először. Illetve a staff vagy boxer is jól érzi magát lakásban.
2020. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Óriás Schnauzer
2020. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#2 Szőrhossz ból az a legjobb hogy hosszú legyen de ne maga után húzza. Nekem a szemelyes kedvenc fajtám a kaukázusi de az meg nem lakás kutya.
2020. júl. 23. 13:22
 7/26 A kérdező kommentje:
Az óriás schnauzer kizárva mert nem jön be a fejformájuk.
2020. júl. 23. 13:24
 8/26 anonim ***** válasza:
15%
Akkor Akitát ajánlom, félhosszú szőre van.
2020. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%
Pedig nagy bundás kutya nem fogja jól érezni magát bent. Télen nyáron melege lesz. Akita tulajként ezt 100%-ra állíthatom.
2020. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Nagy bundás kutyát akkor vállalj be, ha van légkondi, különben nagyon melege lesz. Az én félhosszú szőrű mentett kistestű mixem még elvan úgy, hogy lefekszik a járólapra és ott hűsöl, de pl. egyik nagynéném 12 évesen elpusztult szánhúzója (nem tudom, melyik fajta volt) még télen is kikéredzkedett.
2020. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!