Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz egy fekete labradorom és...

Lesz egy fekete labradorom és ezek a kérdések: max mekkora lehet? mennyit kell vele sétálni? mekkora ház kell? mennyit eszik? stb. a kiokosító kommenteket hogy még ezt se tudom nem érdekel.

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 10:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

1 ha tenyésztőtöl veszed akkor ő mindent elmond nyugottan kérdezd.

2 ha nem akkor labrador fajtajellegű keveréked lesz ami kinézetre lehet egy az egyben labradornak néz ki. Közepes méretű nagy mozgásigényű kutya mert vadászatra használták, mellékesen megjegyzem hogy imádják a vizet. Akkora ház kell neki amiben kényelmesen elfér és egy kicsivel sem nagyobb mert télen akkor nem tudná felmelegíteni magának.

2021. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Katona Dius ***** válasza:
59%

Ha fajtajellegűt szerzel magadnak, akkor nézf meg a szüleit, ha csak az anyukáját tudod, akkor őt. Nekünk is fajtajellegű a labink, anyuka is kicsi volt, a miénk is kicsi maradt. Méretre egy 5-6 hónapos kutyusnak felel meg, lassan egy éves lesz.

Én is mindenhol azt hallottam, hogy imádják a vizet, hát a miénk kivétel, az utálja :D

Nálunk bent alszik a házunkban, így az optimális kutyaház méretet nem tudom, de szerintem halgass #1-esre, van abban valami, amit mond.

Valóban nagy mozgás igényű, sokat kell vele foglalkozni, mert nagyon szeretet hiányos, mindig azt szeretné, hogy foglalkozzanak vele. Nálunk jó nagy udvar van, ott napközben rengeteget szaladgál, de igényli azt is, hogy mi is labdázzunk, frizbizzünk, vagy csak úgy szaladgáljunk vele.

A kaja.... hát :D A miénk elég válogatós, ez valószínűleg a mi sarunk :D

A konzervet nem eszi meg, csak nagyon ritkán, a kutya tápért sincs oda különösebben. Mi a húsboltból szoktunk neki májat, csirkemell nyesedéket, ilyesmiket venni és azt főzzük meg neki, azt nagyon jóízűen eszi :) Az adag kb 3-4 máj és vagy egy nagy csirkemell felének megfelelő nyesedék, vagy egy egész kis csirkemellnek megfelelő nyesedék. Reggel és este kap enni, amit leírtam az egy étkezésnek felel meg. De van olyan, amikor nincs étvágya éppen és kevesebbet eszik a kajábó, ez néha előfordul

.

2021. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát igazából nekünk nagy emeletes házunk van és az erdő közelében lakunk szóval az nem gond van 3 cicám de a kutyát elvinnénk kutyaiskolába ahol megtanulhatja a tápból sokat tudunk neki venni az se gond amúgy Budakeszi közelében nincs nagyon tó nem tudom a fürdőkád vagy felfújható medence megfelelne e neki
2021. máj. 8. 11:28
 4/24 A kérdező kommentje:
A házba beengednénk az nem gond tudok vele sokat foglalkozni és májat meg ilyeneket is tudunk neki adni egyébként azt nem tudom hogy elvileg a kutya most allergiás a csirkére nem?
2021. máj. 8. 11:33
 5/24 Katona Dius ***** válasza:
82%

Mi kádban szoktuk fürdetni, bár mivel nem szereti a vizet, így eléggé macera. Viszont ha olyan a kutyusotok, aki szereti a vizet, a kád azért nem jó, mert kipancsol belőle. A medence meg azért, mert az elején tuti szétrágná. Amikor még kis picúrok, miiindent szétrágnak, és kell egy kis idő, míg meg tudod neki tanítani, mi az amit nem rághat meg. :D

Viszont amíg picike, egy lavór is megteszi. Bár az kb 1-2 hónapig, vagy addig se.

2021. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

akkor a zuhanyzó megfelel neki?



a ti kutyátok nem megy a csatornába? mert a barátnőm kutyája nagyobb és folyton bemegy a csatornába.

2021. máj. 8. 11:39
 7/24 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!

Tudom nagyon sokat kérdezek de szerintetek mi legyen a neve?

Pls ne hülye neveket. A tieteknek mi a neve? tudnátok neveket ajánlani?

2021. máj. 8. 11:43
 8/24 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nem tudom, megfelelne-e neki a zuhanyzó. Szerintem szokatás kérdése.

Ööö milyen csatornára gondolsz? Árokra? Vagy mire?

A miénk elég izgága természetű, szíve szerint menne mindenhova ahol bármi érdekességet találhat. Úgy két hónapja jár kutyasuliba, azóta sokkal nyugodtabb, szófogadóbb. Az oktató nagy segítségünkre volt, hogy kicsit tudjunk "szelídíteni" a kutyán. Mostmár sokkal jobba odafigyel ránk, arra amit mondunk. Nyugodtabb.

Kicsit el volt kényeztetve eddig és pöppet a kis fejébe szállt :D

De ha rendesen van nevelve és idomítva, ha megtanulja, hogy igenis hallgasson rád, ha parancsba adsz neki valamit, akkor az úgy van, akkor nem lesz gond.

2021. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát arra hogy ilyen sikátor meg nem tudom milyen helyekre bemegy a kutyusa aztán jó koszosan jön vissza
2021. máj. 8. 11:50
 10/24 Katona Dius ***** válasza:
100%

Olyan helyekre nem szoktuk vinni, de ha megyünk valahova, akkor minidg pórázon, mert még nem bízok benne annyira, hogy anélkül engedjem ki.

De igen, valószínűleg csinálna ilyet, ha nincs megtanítva neki, hogy az van amit a gazdi mond :D

2021. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!