Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy golden...

Mennyibe kerül egy golden retriever?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon tartani goldit, de nem tudom mennyi az átlagára. Egészséges kutyust szeretnék, de nem kell semmi extra. Valaki tudna segíteni?

2021. máj. 11. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 200ezerrel minimum én számolnék.
2021. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 olcsóbban nem lehet kapni? Vagy ha igen, az már nem egészséges?
2021. máj. 11. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Meg a bejegyzett tenyesztok is genetikai hulladekokat arulnak. Tul van tenyesztve. Folyamatos izuleti betegsege lesz. Milliokat fogsz rakolteni a mutetekre.


3-500 ezer forint egy golden kolyok.

2021. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem szűrik (nem mondom hogy nem egészséges mert kivétel mindig van de kisebb eséllyel)(és április 1.-tol kötelező a felír szám, a szapikat(akiktől eddig lehetett 20000ft os kutyát venni) elkaszaltak)
2021. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes nagyon olcsón venni, meg érdemes a tenyésztőnek/kennelnek alaposan utána nézni, mert míg a hivatalos tenyésztők igyekeznek olyan egyedeket szaporítani, amik jó genetikával rendelkeznek (ergo KEVESEBB [nem lehetetlen] az esélye, hogy valami komoly genetikai betegséggel rendelkezik), addig a mezei szaporítók nem igen. :/ Mi bár nem golden retrivert vettünk, hivatalos tenyésztőtől volt, törzskönyvezett kutyus, és még így is volt olyan szerencsénk, hogy térdkalács ficama van, szerencsére még egy nagyon kezdetleges státuszban van. Csak egyetlen példa, hogy miért érdemes inkább rááldozni több pénzt, mert megveheted 30-50 ezerért is, ha utána milliókat kell ráköltened, mert 100+1 genetikából adódó betegsége lesz. Böngéssz sokat a neten, nézelődj, a lényeg, hogy ne döntsd elhamarkodottan, mi is hónapokat töltöttünk ezzel, mire megtaláltuk a nekünk megfelelő, de mégis megbízhatót! :)

U.I.: Nem okoskodni akartam, nem vagyok nyilván szakértő, ezek csak mind saját tapasztalatok és vélemények. Sok sikert a kutyus találáshoz! <3

2021. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
inkább egy gonden keveréket szerezz, kisebb eséllyel lesz beteges
2021. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!