Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 golden retriever/németjuhász...

4 golden retriever/németjuhász kutya ellátása mennyibe kerülhet havi szinten?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm egy felmérést szeretne csinálni. Egy azon alomból 4 kan kutya ugyanolyan ellátást kap, kivéve az etetést. Egy a kezdetektől royal canin tápot fog kapni, másik orijent(ezen a két tápon sokat megy a vita). A másik kettő is így lesz, csak azokat a 3.napjuktól tápszerrel akarja nevelni(ezen is sok megy, hogy a tápszer miatt ilyen meg olyan helyzetek vannak). Szóval ő ezt egyszerre akarja felmérni. Természetesen nem válik meg a kutyáktól, miután felnőttek, szóval szerintetek mennyibe fog kerülni 4 darab 40 kilós felnőtt kutya etetése havi szinten? (A kölyökkort tudja fedezni.)

2019. jún. 23. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem itt kell kérdezni. A tápokon rajta van az adagolás, a táp árát tudja a haver, könnyen ki tudja számolni, mennyibe kerül egy-egy kutya etetése.

Amúgy egy kutya tartási költsége nem csak az etetésből áll, oltások, bolha-kullancs elleni védekezés, és akkor még nem számoltuk az egyéb állatorvosi költségeket, ha valami egészségügyi probléma lép fel. De 4 kutya tartása anélkül is biztos, hogy kemény tízezrek havonta.

2019. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy felmérés miatt szeretne a barátod két kiskutyát 3 naposan elválasztani és tápszerrel felnevelni?


Mégis milyen eredményekre számít? És ő mint laikus (mert nyilván az) hogyan fogja objektíven mérni az eredményeket? Mi értelme van, azon kívül, hogy ő Majd megszakérti melyik táplálási mód a legjobb? Nyilván publikálni nem fogja, ahhoz nincs meg a végzettsége és 1-1 kutya nagyon kevés hozzá.

2019. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És mi van, ha 5-6-7-8 kiskutya születik? Hogy lesz 4 belőle?
2019. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elajándékozza/eladja a többit.

Tudom, hogy hülyeség, nem ő kérte, hogy írjam ki. Én nem értek ennyire hozzá, érdekelt, hogy kb mennyibe kerülne ez így? Tudom, hogy van más is az etetésen túl, engem most csak ez a része érdekelt.

Szóval a fele fizetése tuti rámenne havonta.

2019. jún. 23. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a költségek lesznek a legkisebb problémák...
2019. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg már ki lett fejtve, de hogy hasznos is legyen, erre válaszolok:

mennyibe fog kerülni 4 darab 40 kilós felnőtt kutya etetése havi szinten?

Premium tápból kb 350-400 gramm egy ekkora kutya napi szükséglete, vegyük, hogy 1000 Ft/kg áron veszi, az havi szinten 10500-12000 Ft/hó a tápra. Megfelelő védekezés férgek, bolha, kullancs, szívféregre havi 5000 Ft.

Ez az alap, nincs benne jutalomfalat, elhasználódott nyakörv, póráz csere, kutyaiskola. Hozza jön évente a veszteség és kombinált oltás az kb 10000 Ft/év.

Így a minimum havi ellátása egy darab kutyának 20.000 Ft/hó. 4 kutyára 80.000 Ft. És akkor nem volt egyik sem beteg, nem történt baleset, semmi extra.

2019. jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleve minek kell szaporítani keverékeket? Hova adja el a többit? Dugig vannak a menhelyek keverékekkel!

Ha egészségesek a kölykök nem választhatja el őket az anyjuktól pár naposan! Ezt a törvény tiltja!


De min havi 50.000 ft lesz csak az etetés. Emellett még havi 30.000 lesz a féreghajtó, kullancsriasztó. És durván 90.000 lesz csak a kölyökkori oltási program!

2019. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszolóval teljesen egyetértek! Nincs értelme ilyet csinálni, mert 1 kísérlet, nem kísérlet, megbízható eredményt nem fog kapni, viszont a kutyáknak (a mesterségesen tápláltaknak biztosan) rosszat tesz vele. Nem tudja kiszűrni a véletlen játékát és a genetikai hatásokat (ivart még talán, ha csak olyan kölyköket választ).

A kérdésre válaszolva: felnőtt kutyáknál havi 40-50000 Ft tápköltségre tippelnék, de ez attól is függ, hogy honnan veszi. És ez csak a táp. Az anyagiak mellett időben is nagyon sok 4 kutyával foglalkozni, egyszerre 4 kölyökkel pedig szívás a tizediken.

2019. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És ebből mit fog tudni megállapítani? Ha az egyik kölyök nyugodtabb temperamentumú lesz és az orijent kapja, a másik pedig hiperaktív és ő a royalt kapja, akkor majd jól megmondja belőle, hogy az orijent egy sz., mert lusta a kutya tőle? Egy ilyen kísérlethez legalább 100 alany kellene és részletesen jegyzetelni a jellemzőiket, hogy bármit is le lehessen vonni az adatokból.
2019. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Hát a növekedés/fejlődést próbálná felmérni. Azt, hogy állítólag a royaltól magasabb lesz a kutya, az orijentől állítólag fejlettebb izomzatú meg mit tudom én. A tápszeres dolog meg állítólag betegesebbek lesznek anyatej nélkül más szerint szintén jobban megnőnek. Ezeket akarja vizsgálni.

Nem, nem csak őket akarja. Ez csak az első 4 ilyen kutya lenne. Azt mondta először nekem, hogy nem adja el őket, aztán rájött, hogy "muszáj lesz", mert tovább kell kísérleteznie. Szóval kb 2 éves korig lesznek nála, aztán kezdi újra egy más fajta kutyánál.


Hát annyi biztos, hogy én nem bírnék megválni tőlük. Megpróbálom lebeszélni a tápszeres dologról, mert úgy hallom itt, hogy ez csak kényszermegoldás, de a kutyáknak ez nem tesz jót. Meghát 2 kutyval csak könnyebb lenne neki is. Bár ezt az egészet hülyeségnek tartom ..

Köszi, legalább tanultam vmit.

2019. jún. 23. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!