Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet altatni egészséges,...

El lehet altatni egészséges, de agresszív 3 éves kutyát?

Figyelt kérdés
6 embert harapott meg, hirtelen jön nála egy katt, és támad. Gazdit, bárkit. Engem is súlyosan megsebesített, barátnőmet is, mindenféle előjel nélkűl. Amerikai Akitáról van szó, nagyon nem tudok mást tenni, mint elaltatni. Lehetséges ilyet?

2021. máj. 11. 23:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Állatorvos megmondja és meg is teszi.
2021. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
El lehet
2021. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
29%
El is kell! Sőt, már rég kellett volna.
2021. máj. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%
Nevelni kellett volna...
2021. máj. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Mi próbáltuk, bármilyen szídás, bármi agressziót vált ki belőle.
2021. máj. 12. 01:17
 6/35 A kérdező kommentje:
Ivartalanított kan
2021. máj. 12. 01:17
 7/35 anonim ***** válasza:
24%

Futtatni kellett volna. Szanhuzo kutyafajta: napi 6 ora folyamatos futasra/szanhuzasra van szuksege. Nem eleg a kertben tespedes neki vagy a szaladgalas a kertben. O munkakutya.


Gondolom,nem biztositottatok neki a fajtahoz valo aktivitast.


Oroszokhoz vagy Sziberiaba kene kijuttatnod,h beallitsak dolgozni.

2021. máj. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
50%

Kérlek ne csináld! Ez a fajta nem egyszerűen nevelhető, abszolút nem ajánlatos olyan gazdiknak, akinek nincs számottevő tapasztalata ilyen téren. A tenyésztőjével vedd fel a kapcsolatot első körben, kérdezd meg mit ajánlana. Fajtamentők. Facebook csoportok. Van állatpszichológus is, kutyatréner, stb. Egy állat nem "kattan meg" ok nélkül... ki kellene deríteni, mi történt, ami ezt váltotta ki belőle. Volt esetleg környezetváltozás, vagy bármi egyéb esemény, amit így reagálhat le?


Az altatás NEM opció. A gyereked sem altatod el, ha rosszat tesz. A kutyád is olyan, mint a gyermeked, felelősséggel tartozol érte, ő nem tud gondoskodni magáról.


Csak egy példa: miután visszamentem dolgozni fél év home officeból irodába tavaly szeptemberben, minden áldott nap fel volt dúlva a lakás, mire hazajöttem. A cicám bármit lelökött a földre és összetört, ami mozdítható volt. Miután konkrétan lecsupaszítottam az egész lakást, elkezdte kaparni a bútorlábakat és a szekrények fáját illetve falat, hatalmas károkat okozva ezzel. Nyilván borzasztó ideges és frusztrált voltam, de eszembe se jutott, hogy elaltassam, hanem találtunk megoldást sok pénz és idő rászánásával, szakemberrel konzultálva.

2021. máj. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%

#7 te nagyon hülye vagy


Kérdező, próbáltatok hozzá értő kiképzőt hívni hozzá?


Gondolom nincs törzskönyve, tehát fajtajellegű keverék, azoknál elég gyakori az idegggyengeség, ami nem gyógyíthtató és nem nevelhető. Nekem minden jel arra utal hogy ideggyenge a kutyátok. Ha csak szimplán agresszív lenne, akkor mindig az lenne, nem csak random pillanataiban. Sajnos az ilyen kutyák közveszélyesek és nem lehet segíteni rajtuk.


Ha egészségügyi gondja sincs ami kiválthatná ezt, akkor én megbeszélném az állatorvossal a továbbiakat.


Mióta tart ez az állapot?

2021. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

8-as, azért hogy egy macska szétszedi a lakást, az nem ugyanaz, amiről a kérdező beszél. Várják meg, amíg szétszed egy gyereket is??


És igen, nyilván opció az altatás, a gazdája örüljön neki, hogy nem jelentették fel vagy valaki még nem verte agyon az agresszív dögjével együtt eddig, mert ha az én szeretteimnek esnek baja, hát saját magam verném agyon a kutyát. A hatósági állatorvos ennyi harapásnál már hivatalból is elrendeli az altatást, mivel emberre veszélyes.


Tenyésztője gondolom nincs, valami ideggyenge szaporítós kutya lehet.

2021. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!