Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudta,hogy rosszat csinál?...

Tudta,hogy rosszat csinál? Vajon tudja,hogy büntetésben van?

Figyelt kérdés

1 éves kutyám már nagyon régóta szobatiszta,de ma bepisilt.


Az ebédlőben pakolásztam,mikor megláttam,hogy bepisilt a nappaliba. Nem neki készülődve,csak mintha "kicsurgott" volna. Gondolom többet igatott,de nem jelzett,h szeretne kimenni.


Mivel annyira meglepődtem,h köpni nyelni nem tudtam,így csak néztem rá,de ő annyira megijedt,hogy megszidom,hogy azonnal elbattyogott az egyik sarokba és ott gubbasztot.

Ebből következtettem rá,h tudta,hogy ezt nem lett volna szabad.

Ahelyett,hogy ordibáltam volna,csak megkérdeztem normál hangon,h "mit csináltál?" Utána feltakarítottam,viszont egész nap ki volt zárva a nappaliból és levegőnek néztem.


De már annyira szeretném megdajkálni,nagyon nehéz volt kibírni. Szerintetek tudja,miért büntetem?


2021. máj. 12. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Totál fasság megszidni a kutyát, mert bepisilt. Nem tudja h rosszat csinál, észreveszi a benned lévő feszültséget, ezért hunyászkodik meg. Szimpla testbeszéd.
2021. máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

1# "Totál"nem ismeri a kutyákat.


De esetedben kérdező,majdnem felesleges hercehurca az egész,mivel mint írtad nem szánt szándékkal pisilt be,csak gondolom megfeledkezett magaról,bebambult és már tele volt a hólyagra. Ettől függetlenül tudta mit csinált,de a leírás szerint szinte biztos vagyok benne,hogy nem direkt.

2021. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kb 6 méter volt közöttünk,meg sem mozdultam :) szinte biztos,hogy felfogta,hogy hupsz,ezt nem szabadott volna. Nem olyan buták ezek a kutyák ám.


Köszi 2-es.

2021. máj. 12. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egy óra után el is felejtette,hogy mit csinált és hogy te ezért haragszol rá.

Az adott pillanatban tudta,hogy rosszat csinált,de a kutya nem haragtartó.Így azt sem érti meg,ha te sokáig furcsán viselkedsz vele,hogy miért teszed.

Amikor rosszat csinál elég volt ránézned,tudta hogy helytelen volt.Felesleges volt a továbbiakban ezt csinálnod,nem érsz el vele semmit.:D

2021. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez egy nettó hülyeség volt, amit csináltál, minden szinten.


Először gondolkodj, mielőtt cselekszel?


Kan/szuka? Ivaros/ivartalan? Kora? Nem tüsszög? Nem úszott hideg vízben?


Az egyik régebbi szukámnak ivartalanítás után inkontinenciája lett, és volt, hogy besikerült.


Másik szukám volt, hogy nyáron felfázott, feküdt a nappaliban, és egyszer csak azt vettem észre, hogy fektében növekszik alatta egy tócsa.


Kanomnál még ilyen gond nem volt.


Szó nélkül kellett volna takarítani. Aztán elvinni orvoshoz, ha negatív minden, és újra előfordul (még akkor sem szidalmazni), akkor megnézni, hogy mik lehetnek az okai és a kezelési módjai (kapcsolat, bosszú, változás az életetekben stb).

2021. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Azért egy bepisiléssel még nem kell azonnal az orvoshoz rohanni MR. és MRS. tökéletes gazdik.

Kijött a jó idő,meleg van.Sokat isznak a kutyák -> többet és többször kell pisilniük.

Bűntetni nem kell,de megdícsérgetni vagy ignorálni se jó megoldás.A szimpla rosszalló nézés is elég.A testbeszéd többet mond minden szónál,érti ha rosszat csinál a kutya..

2021. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
De, igen. Egy szimpla pisilèsnèl is kell orvoshoz rohanni. Mr vagy Mes felelötlen gazdi :)
2021. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!