Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz az, ha a gazda...

Mennyire igaz az, ha a gazda távol van, akkor a németjuhász azt hiszi, hogy büntetésben van?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvastam ezt. Én például reggel fél 8kor elmegyek otthonról és olyan 5-negyed6 körül érek haza. Minden reggel elviszem sétálni 20 percet, munka előtt, s mivel még kicsi, délben hazamegyek megetetni. Délután munka után 1 -másfél órát sétálunk és utána játék a kertben. Hétvégén pedig rengeteget vagyunk vele. Ebben az esetben már igaz a fenti kérdésem?
2016. márc. 21. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszi azt. Elegendő időt foglalkoztok vele, ahogy írtad, így valószínűleg pihenéssel tölti az egyedüllétet.
2016. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hiszi azt!

Nyilván mindig mindenhová menni akar veled, és NEM azért mert németjuhász, hanem mert MINDEN kutya így tenne.


Ha elinduláskor nem szidod meg, akkor semmi oka nincs arra, hogy ezt büntetésnek vélje.

Nem kell minden kóklernek hinni!


Egyszerűen csak hiányzol neki, és várja, hogy minél hamarabb haza érj.

2016. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Minden kutya megszokja a rendszert, a német juhász kiváltképp, hiszen eléggé okos fajta. Az én kutyáim keverékek, de ők is nagyon szépen megszokták, hogy nap közben elmegyek egy kis időre. Pedig nálam elég rendszertelen, mert itthon vagyok vállalkozó. Még azt is felismerik, hogy utcai ruha van rajtam amit nem szabad összeugrálni. Meg ha zörög a kulcs, akkor tudják, hogy már megyek. Sosem szoktak kétségbe esni ez miatt.
2016. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Én olyat olvastam, hogy a kutya minden alkalommal mikor a gazda elmegy azt hiszi örökre ott hagyja, ebbe még lehet is valami, de a büntetéses dolog, elég valószínütlen.

Igazából okosak a kutyák, rájön, ahogy korábban irták, hogy a kulcscsörgés azt jelenti, hogy elmegy a gazda, ha a póráz előkerül ő is mehet a gazdával, és stb...

2016. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Miért mindig ilyen tudatlan emberek vesznek németjuhászt? Nincs ezzel gond, hogy tudatlan vagy, de nem értem. ;)
2016. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. voltam. Ha nem haragszol, még kicsit kirészletezném amit írtam: Nálam az van, hogy ha már átöltöztem, abból is látják, hogy menni készülök. Nap közben itt vannak velem a műhelyben, de ha bemegyek és egyszer csak másik ruhában jelenek meg, már azt is észreveszik. Majd azt is, hogy leállítom a számítógépeket. Ilyenkor már maguktól kimennek, és indulnak a kapu felé. Mindig elköszönök tőlük, azt mondom, hogy "sziasztok, jók legyetek". sosem simogatom meg őket egy rövid eltávozásnál. Ezt meg kell szokniuk és meg is szokták, hogy ez a nap része. Más az ha több napra elmegyünk, ami eléggé ritka. Látják ,hogy nagyon pakolunk, visszük a bőröndöt, és olyankor megölelem őket. Akkor látom, hogy izgatottabbak, látom a szemükön a szomorúságot, de már tudják, hogy akkor is vissza megyek/megyünk, csak ez most más. Lehet nem én csinálom jól, de úgy érzem lehet különbséget tenni távozás és távozás között, tudják, hogy ez ma csak a napi rutinos távozás ,vagy hosszabb időre ment el a gazdi. Bár én az átlagnál többet vagyok a kutyáimmal, ők már jóformán azt is "értik" amit telefonon beszélek. Ha pl. valaki felhív és mondom, hogy rendben, megyek nyitom a kaput, egyből kirohannak a kapuhoz, mikor még ott sincs az illető.
2016. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki segíteni próbált, megnyugodtam, hogy ez hülyeség. Kedves harmadik pedig kérlek nézz ebbe bele. A vérmérséklet résznél találod, amiért feltettem ezt a kérdést. De több helyen is olvastam. Nem ismersz engem, így kérlek ne tudatlanozz itt le engem. Köszi.


[link]

2016. márc. 21. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!