Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyát 2x kell...

Nagytestű kutyát 2x kell etetni egy nap?

Figyelt kérdés

Ezt most hallottam, hogy nem szabad egy nagytestű kutyának egyszerre sok ételt adni mert hajlamos bélcsavarodást kapni.


Azt tudom hogy kaja után egy óra pihi kell, de hogy az etetés száma függene a méretétől arról nem.


Reggel nem is tudom hogy lehet megoldani az etetést, hiszen csak egészségügyi sétára viszem le, kb 10 percre. És ha ez előtt kapna enni akkor kb fél ötkor kellene keljek.


Szóval ez igaz? Ti hányszor etetikek ha nagyobb kutyátok van? És aki kétszer etet írna egy időbeli rutint?



2021. máj. 15. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer etetem a németjuhászom, mert nagyon nehezen hízik és amit sikerül, azt is seperc alatt lemozogja. Esti kajánál meg nem bír annyit megenni h elég legyen. Úgyh este 6kor kap vacsit (rendes nagy adag), 9kor esti nyugis séta. Aztán reggel 6kor ébreszt h menjünk, akkor leviszem fél órára, majd olyan 8 körül reggelizik egy fele adagot.
2021. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nekunk volt gyerekkoromban nagy tetu kutyank. Anyukam azt mondta hogy egy felnott kutyanak nem tesz jot a napi ketszeri etkezes. Egyszer etettuk este. Tul sokat sem szabad adni neki, erdemes utanajarni mennyit kell, hajlamosak tul enni magukat ha van ra lehetoseg. Egyesek meg idonkent dietas napot is szoktak nekik tartani, aznap nem kapnak enni. Azt nemtom hogy az tenyleg jo-e. Egy ismerosom allitja hogy kell neha a kutyanak, de o is csak nagyon ritkan csinalja.
2021. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kutya fuggo. A mienk neha a napi 2xt se eszi meg. Sot van hogy random koplalas napokat tart 1-2 havonta, olyankor egesz nap nem eszik.

Egyebkent nemetjuhász, kiskoraban 3x mostmar csak 2x kap. Egyszeruen nem kell neki több. Nalunk a hizas szoba se johet egyebkent, annyit mozog. Szep izmos kutya.

2021. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Detto németjuhász. 2x kap bár reggel kevesebbet. Valahogy nem bír többet enni reggel.
2021. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

0-8 hónapos koráig naponta háromszor kell etetni a kutyát. 8 hónaptól 3 éves koráig naponta kétszer (reggel ,este). 3-8 évig naponta egyszer kell etetni. (este , séta és játék után a legideálisabb)

8 és + kor felett újra naponta kétszer.


Ha felnőtt a kutya és 10 kg felett van , a testsúlya 2-4%-át kell, hogy kapja.


Nekem amerikai akitám van még 2 éves így napi kétszer etetem . Reggel kb 8 órakor kap először majd este 18 órakor mégegyszer séta után.

2021. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi általban 2-szőr etetjük, néha kevesebbet néha többet.
2021. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

1. Khm... drágám... mi az, hogy "németjuhászOM"? 🧐


Inkább németjuhászUNK, nemigaz? 🐺😍

2021. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3x kap az enyém.

Felnőtt már, amerikai akita, de nem eszik egyszerre annyit, így, napi 3x-i adagra osztva is csak az egész napi adagjának a 3/4 részét eszi meg.

2021. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Amstaff es 2x etetem. Sportnapon 3x.

Barfozunk es emiatt kicsi a kaja urtartalma!!


Elozo 10 kg-os kutyam is 2x evett.

2021. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi egyszer etetünk naponta (20 kilósak) , de csak azért, mert esténként többször előfordult, hogy kihányják.

Reggel korán kapnak 1 egész adagot, majd utána 2 órán keresztül szigorúan pihenő, ilyenkor vissza szoktak aludni. Ha ezt be tudod tartani, akkor lehet napi 1x etetni,de ha pörgősebb a kutyád, akkor tényleg jobb 2x etetni, de mindig séta után etesd, ne előtte.

2021. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!