Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férgesség, de milyen fajta?

Férgesség, de milyen fajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok, két hete hoztuk el a kiskutyánkat haza. Foxterrier. Első nap hányt füvet, azt hittük össze evett valamit, azóta időszakosan hányt és tegnap egésznap csak feküdt nem csinált semmit. Van egy másik foxink is aki már 4 éves de neki semmi baja. A kiskutyának hasmenése van, sárgás és nyálkás hosszú összegabajodott fehér férgekkel, de tegnap előtti napokban egy sem volt benne. Én elkaphattam? Nagyon nagyon rettegek és meg vagyok ijedve hogy meghalhatok benne akármikor. Segítsetek! Az orvos fix ki tudja majd hajtani belőlem őket? És nem jön vissza?

máj. 11. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyad sulyos allapotban van, ez eletveszelyes is lehet, de te magad miatt aggodsz?

Van fergessegre embereknek is gyogyszer termeszetesen, nyugodj le.


Kutyat meg vidd el orvoshoz!

máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyát vidd orvoshoz. Most!

Nem elsősorban a féreg, hanem a hányás-hasmenés miatt. (Aminek lehet az oka a féreg is, de lehet az oka más is)

El lehet az ilyesmit kapni az embereknek is, de van rá tabletta. Vermox a neve és széles spektrumú. Még nem hallottam róla, hogy valaki ebbe belehalt volna. Te sem fogsz :)

De a kutya - szerintem - most fontosabb, hogy orvos elé kerüljön.

Ha az időszakos hányás és a fosás miatt nem aggódsz, akkor vidd azért, hogy a férgeket kihajtsák belőle.

máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Visszük minden féle képpen ma, már beszéltünk orvossal, tegnap le is fürdettük. Megyünk venni neki féreghajtót. Csak anyukámat megvárjuk a munkából, aztán a család is megy dokihoz.
máj. 11. 12:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat. Bocsánat csak nagyon pánikban vagyok aztán félek, de a két kutyám élete a tét!!
máj. 11. 12:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2 hete tüneteket produkál a kutya, és két hét után itt kérdezgetsz, ahelyett, hogy már rég orvoshoz vittétek volna. Az úgy korrekt. Ha kiskorú vagy, akkor meg a szüleid szégyelljék magukat! Felelőtlen idióták!

Könyörgöm, kössék már vizsgához, engedélyhez, és IQ szinthez a kutyatartást! Üresek lennének a menhelyek...

máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Beszéltünk orvossal de akkor azt mondta gyomor rontása van valószínűleg, adjunk neki száraz tápot. Szombat van, ilyenkor hova vigyük a kutyát szerinted? Nincsen orvos még csak a közelben sem. Nyilván fontos a kutya ezért veszünk neki féreghajtót.
máj. 11. 12:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Az lehetséges hogy a helyen ahonnan hoztuk a többi kutya is fertőzött? Egyik sincs ott beoltva még mert nagyon kicsik. Az korrekt ha szólunk nekik nem? Hogy nézze meg a többi kutyát.
máj. 11. 12:21
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szaporito szarik is bele, neki csak a penz a fontos es nagyon okos dontes volt tamogatni ezt az undorito iparagat….

Ahhoz is csak gratulalni tudok, ha 6 hetes kora elott hoztatok el. Mert ugye az elso oltast a 6. het kornyeken kapnak meg… :(((

máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Muszáj volt elhozni, mondta hogy majd az oltást adassuk be egy hónap múlva és nem lesz baj. Erre itt egy óriási probléma, nem baj rohanunk vele valami ügyeletre csak legyen megoldás mert féltjük a kutyákat nagyon, bár a nagyobbik hálisten mindig féreghajtózva van/volt félévente.
máj. 11. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lett volna muszaj elhozni? 🤣

Szaporito helyett lehetett volna valasztani tenyesztot is. Senki nem kotelezett tieteket arra, hogy onnan hozzatok kutyat.

De mindegy.

Az oltas pedig nem egy db oltas, hanem egy oltas sorozat. Es nem kene hetvegen ugyeletet keresgelni, ha nem huztatok volna eddig 🤷‍♀️

máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!