Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükközni akart az oltàssal...

Trükközni akart az oltàssal az àllatorvos?

Figyelt kérdés

Kutyàmat oltàsra vittem egy àllatorvoshoz.


Beadott neki egy veszettség elleni (versican) oltàs ès egy (biocan) betegség ellen oltàst.


Amikor végzett oda adta az oltàsi könyvet,megnéztem ès làtom,hogy csak a veszettség elleni oltàs matricàjàt ragasztotta be ès becsételte le hologramos matricàval.


Megkérdeztem,hogy a betegség elleni oltàst miért nem ragasztotta be? Azt mondta,hogy ő azt nem szokta,különben is csak a veszettség elleni a lényeg.


Majd megkérdeztem,hogy miért nem a versicanbol adott neki betegség ellenit is? Azt mondta mert az neki elfogyott.


Akikhez eddig vittem versicant adtak neki ami ketto az egyben volt veszettseg es betegseg elleni is.



Szerintetek csak a veszettseg ellenit adta be a kutyàmnak? Mert 1x szúrt meg. Vagy volt akkora gyöker hogy a versicant ès a biocant egybe keverte es ugy adta be ?


2021. máj. 19. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt maximum úgy tudod meg, hogy elviszed egy másik állatorvoshoz és antitest vizsgálatot kérsz.


Amúgy a kombinált oltásnál minden oltás matricáját be kéne ragasztania az oltási könyvbe ezzel igazolod bizonyos helyeken hogy minden olyan betegség ellen be van oltva ami pl. versenyen, közösségi kutyafutató parkban, vagy kutyaiskolában necces lenne, ha nem tudnád igazolni. És itt most vonatkoztassanak el a trollok a védettségi igazolványtól és ne vonjanak párhuzamot a kettő között mert köze nincs egymáshoz. Pláne, hogy ezek az oltások már igen régi jól bevált és ténylegesen minden kutyát védő oltások.


Azt jeleznie kellett volna neked, hogy elfogyott a kombinált oltása, pláne, hogy az Állatorvosi adatbázisban ugye benne vannak a kutyád adatai. Fizettél egy nem szabályosan dokumentált, és lehet trükköző oltásért. Biztos állatorvos volt?


Egy állatorvos írt már cikket arról, hogy az oltásoknak mi a szabályos módja, és dokumentálása, de még nem olvastam el, jó ez a kérdés, emlékeztető, hogy majd olvassam el.


Vidd el oda ahol előzőleg oltottátok, és beszélj a dokival, hogy csekkolja neked az adatbázisba, és mond el a kétségeidet. Biztos van lehetőség az antitest vizsgálatra.


Nem azért de te fizettél az oltásért, ne nézzen már madárnak. Ha nem fizetsz az oltásért akkor is előtte tájékoztatnia kéne, és dokumentálni matricával a kiskönyvben.

2021. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy meg az állatútlevél váltja ki az oltási kiskönyvet, mert abban minden benne van. A kutyádnak gondolom nincs ilyene.
2021. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Idézek a Happy&Fit állatorvos rendelő kutyák védőoltásai című tájékoztató cikkéből:


"Minden, a praxisunkban beadott védőoltás és féregtelenítés után az adatokat számozott oltási könyvbe vezetjük."

2021. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* állatorvosi
2021. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy be kellett volna magàtól ragasztania,nem csak amikor ràszóltam.


Petvetdatàban kell regisztràlnia az àllatorvosnak az oltàsokat.


Soha többet nem viszem ehhez a sinterhez! Amúgy ekés kàroly budaörsön!

2021. máj. 19. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem ismerem, de a városomban lévő állatorvost is megkeresték már olyan páciensek akiknek az állatait egy szlovák "álaltorvosnő" kezelte. Jelzem nem szlovák városban lakunk.


Csak a félreértés elkerülése miatt.


Kiderült, hogy nem szabályos volt a beírt adat, és lejárt oltóanyag is volt a repertoáron ez a két info amire emlékszem, mert csak átfutottam a cikket, hogy majd elolvasom.


Ezzel kapcsolatban írt egy cikket, amit majd el akarok olvasni és jó hogy olvastam ezt a kérdést.


Vidd el másik állatorvoshoz!

2021. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
* "ál állatorvos"
2021. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csekkoltam a bácsit. Ő állatorvos, akiről te írtál. A fia komolyabbnak tűnik. Neki külföldi állatorvosi gyakorlata is van és valószínűleg alaposabb is.


Elképzelhető hogy a bácsinak nem csak a kombinált fogyott el, hanem a matrica is és nem tudta hogy mondja, mert már így is kínosnak érezte ezt is mondani. De ilyen helyzetbe egy jó állatorvos ezzel kezdi. Hogy elfogyott ez és ez, és ha külön külön kell az oltás beadja, de a matricáért később be kellene jönni, épp most rendelte, és az oltást is, így azt is tudja mondani, hogy ekkor és ekkor lesz kombinált oltás, vissza tudnak jönni?


Valószínűleg a bácsinak elkéne egy kis szabadság, mert lehet ki van égve a szakmájában, ha ennyire így kezelte ezt a helyzetet.


De attól téged ez nem fog vígasztalni, pláne, hogy úgy láttad, hogy a külön oltást mintha nem is adta volna be a kutyának.


Ezek azért kellemetlenek, mert ha nem szemből láttad, és csak a hátát a bácsinak, akkor az is lehet,hogy gyors volt.


De amúgy mindenkép neked lesz kellemetlen, ha igazolnod kell egy másik kutya gazdájának, hogy a kutyád be van oltva, ha netalántán az ő kutyája akkor betegedett meg és együtt volt több gazdi kutyájával cimbizve játszottak.

2021. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Kerdezo,a nebih nek van applikacioja ( NEBIH ) okostelefonra. Az ilyen esetet jelents be ott. Van fenykepes emailes es hang alapu bejelentes is.


Beleirhatod,h az adataid ne adjak ki a dokinak , h te jelentetted be. Tuti mindenkivel csal. Igy nem tudja meg,h te voltal.



Nagyon durva. En nem lattam meg ilyet. Mindig kombinaltat kerek.


Nalunk egy oltas van es ket hologrammos matrica. Ezek utan mar elgondolkozok,h ez is fura.


Ilyet nem tehet meg egy allatorvos.

2021. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es mi ennek az alkalmazásnak a neve?
2021. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!