Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám beteg,folyamatosan...

Kutyám beteg,folyamatosan visszük állatorvoshoz de csak rosszabb az állapota,kezdek tehetetlen lenni részletesen leírtam lent. Valakinek állatorvos ismerőse, bármi tanàcs?

Figyelt kérdés
Aug.-óta megy ez nála, orrfolyas először átlátszó majd sargas-zöldes, tüsszögés és zihálás vagyis úgy hívják fordított tüsszentés mint aki fulladozik. Kapott antibiotikumot kezdetben torka is piros volt, volt egy tüdő szív rtg, ott mondtak h nem túl jó a szíve ennyi ez volt aug-szept. hónap. 3 hétig jól volt . És ismét kezdődött előlről amit leírtam. 3 antibiotikum kúra utan lett jobban de csak szintén pár hétig. Kezdődött előlről volt egyszer h magától elmúlt 1-2 hétre azon csodalkoztunk... aztan karácsony körül vért tüsszentett ki az orrából ismét állatorvos ismét antibio. Kezdett nem nagyon hasznalni... volt h bekeményedett sarga valadekot tüszentett ki az orran utana mindig jobban lett kicsit... de egyre inkabb nem hasznaltak a gyógyszerek. Februarban vért hanyt a szokott tünetek mellett akkor lett ismet egy szív rtg , eléggé meg van nahyobbodva a szive jobb bal pitvar is, hörgői meszesek... kapott szív gyógyszert ami vmi oxigént növel emberi gyógyszer es ismet antibiot jó nahy adagba. 10 napig jobban is lett uccso nap hanyt es nem evett a szív gyógyszerre gyanakodtunk abba hagytuk. 2 nap es ismet vissza esett, ismet doki... vettünk orrából váladék mintat ott kiderült vmi baktérium es meg van mire érzékeny na de amiket kapott gyógyszer arra érzékeny még sem mulasztotta el! Kapott még egy adag antibiot semmi... most szuriba kapja elsô kettőnél jobban letf elmult a fordított tüdszentes ami olyan mintha megfulladna csukott szajjal van orrával nem kap levegőt rendesen zihal es megijed... mar most csüt.ön kezdett vissza jönni neki a beteges penteken szuri azóta csak rosszabb az állapota mar allandoan fujtat... teli az orra valadekkal sokat alszik. Fogkövet akarta leszedni neki a doki meg kihúzni par togat mert iszonyu rosszak es iszonyu fogkövesek fogai es hat ha onnan ered a baci, pentekre volt az időpont de nem merte elaltatni ami mondjuk érthető de valamit most mar kezdeni kell a kutyával így nem maradhat iszonyu sok gyógyszer ellenére igazából csak rosszabbodott az állapota! Nem tudom h segíthetnék rajta! Mar mindkét orra valadekozik kezdetekben csak egy. Kapott antibiotikus orrcseppet semmit nem er. Most vettem neki sima tengervizes orrsprayt. De az okot kellene megszüntetni amierr gennyes zöldes valadekos az orraami nagyon ki se folyik csak ritkan! Mit csinalhatnek hova vihetnem? Félek nehogy megfulladjon! Orszívó porszívóval ki lehet szívni az orrát?
2021. máj. 8. 23:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya? Másik orvos véleményét kérted már? Ha ennyire rosszak a fogai, már gondolom idős is. Esetleg altatáson gondolkoztál? Tudom hogy szereted és szeretnéd ha jobban lenne, de sajnos eljöhet az a pont is amikor jobb elengedni, mint hogy napi szinten fuldokoljon és csak a szenvedést lásd.
2021. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Allergia (ételre, valamilyen környezeti tényezőre) nem okozhatja?
2021. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

11 éves. 3 orvos kezelt eddig. Allergiáról nem tudunk. Baktérium van az orrába ez derült ki eddig. De amire érzékeny a baci eddig is azt a gyógyszert szurit kapta kezdetben hasznalt de ahogy írtam vissza esik mar nem is hasznal neki a gyógyszer. Ma hörögve fújta ki a levegőt ez eddig nem volt még. Bajt csinálnék vele ha kiszívnám az orrát ha sikerül. Nem tudom mit tegyek.

Rosszak a fogai nagyon eddig kora miatt hagytuk h ne altassak... de most felmerült a fogkőleszedes kihúzas hat ha megoldja a problémáját az orrába. De nem merte elaltatni az orvos.

2021. máj. 8. 23:58
 4/24 anonim válasza:
36%

Engedd el!



(Lehet jelenteni, mert leírtam az igazat!)

2021. máj. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szerinted olyan beteg hogy csak az altatás jöhet szóba? Egy orvos se mondta....
2021. máj. 9. 00:11
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem merte altatni az orvos, akkor annak van oka, inkább hagyd a fogkő leszedést.


Ha egyébként úgy látod, hogy jól van, úgy értem, hogy boldog,tudja csinálni a napi dolgait, séta, van ami örömet okoz neki az állapota ellenére akkor szerintem nem kéne lemondani róla.


Problémára már nehezebb tippet adni, mert 3 orvos is kezelte. Esetleg egy teljes vérkép ha nem volt, hátha kiderülne valami.

2021. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Esetleg kammilás víz orrba csepegtetés? Vagy itatni vele? Legalabb hogy jobban legyen hetfőig. Ismét vinni az állatorvoshoz h kezdjen már vele valamit. Azt is mondta h gyulladasa van az orrába de akkor miert nem kap szteroidot?
2021. máj. 9. 00:18
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy az orvos nem merte altatni, de valószínűleg a gyulladt ínyéből indult ez (fogkő), úgyhogy talán ez lehet a kutya utolsó esélye!

Nekünk is mondta a doki, hogy minél hamarabb pucolni kell a kutya fogát, különben mindenféle gyulladásos betegség kialakulhat, és a tiéd eléggé úgy hangzik, mint egy nagyon előrehadatott, mindenhova átterjedt gyulladás.

2021. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem mar nem tűnik boldognak. Alig setal . Teli az orra a valadekkal ki nem folyik szerintem torkán is lefolyik. A fogai rendbe tétele azert kellene orvos szerint mert ott lehet gócpont ami kihat az orrára.

Étvágya van. Ha épp segít a gyógyszer vidam es setal.

Nem ertemmiert nem jönnek ra mi a baja ! Honnan ered. Mert az egy dolog h meg van a baktérium neve.

2021. máj. 9. 00:21
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen hétfőn mondta a doki h ezt meg kell próbálni a fogait rendbe tenni kockázatos altatas miatt de h muszaj. Erre visszük pénteken megbeszélt időpontra hat nem meri eltaltatni.... nem is értettem. Antibiotikumos szurit kapta mert mondtuk még nincs jól sőt... azt mondta egy héttel kèsőbb legyen a fogas műtét. Csak hogy péntek óta rosszabbul van hiaba a szuri ami hét elejen es mult heten még hasznalt. Hétfőn visszük vissza. Barmennyire is kockazatos az altatas de így nem maradhat a kutya, műtse meg minnél előbb. Ezt gondolom .
2021. máj. 9. 00:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!