Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nembírom, én nagyon ki vagyok,...

Nembírom, én nagyon ki vagyok, h bírjam?

Figyelt kérdés
kaptam kis yorkiet és éjjel nappal kint kell lennem vele,mert becsinál! van neki alom pelenka és újság is letéve, de csak a mellé csinál. ilyenkor leszidom,de mikor végre kint csinálja naon megdícsérem. Ne mondjátok, h nekem nem való kutya meg stb. de ki lehet ebbe fáradni h 4kor fekszek és 8kor kelek és akkor is a szart kell takarítanom. Mi lesz ha suliba megyek?:S ti nem fáradtatok ki ->és mondtátok h elég? :S
2010. aug. 24. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Voltak nehéz pillanatok, de egy kiskutya ilyen. minél kitartóbban csinálod, annál gyorsabban megtanulja.
2010. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, a kölyökkutya szobatisztaságra szoktatása nagyon kimerítő tud lenni. Óránként séta, és még így is néha becsúszik egy kis "ajándék". Mivel egy hét múlva kezdődik a suli, de a szobatisztaságra szoktatás több hónapos munka, azt kell mondjam, jobbkor nem is jöhetett volna a kölyökkutya... :S Nagyon rossz időzítés volt ez így pont suli előtt. Na mindegy.

Óránként vidd a kutyust sétálni, hogy esélye se legyen bepiszkítani. Ha mágis becúszik valami, akkor szidd le, ahogy már te is írtad. Ha kint pisil, dícséret és jutifalat esetleg. Kitartás. Van valaki, aki ezeket meg tudja oldani, amíg suliban vagy?

2010. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

hát én amikor sírt a kiskutyám este csak néhány percre mentem ki, h megnyugodjon, aztán sírt még egy picit majd megszokta az egyedüllétet. Nyugi csak az első pár nap lesz sza_r, én is voltam úgy h nem való nekem kutya, béna vagyok és kimerült, nem bírom tovább. De aztán nagyi és anya besegített meg minden. És gondolj bele, ő egy pici kutya, ha "útjára engeded"....Ő nem tud gondoskodni magáról:S

Na kitartást:) Nyugi jövőhéten már nem lesznek ilyen problémáid:D

2010. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nincs:S
2010. aug. 24. 13:10
 5/15 anonim ***** válasza:

Jutalomfalattal és naaaagy naaagy dícséretekkel áldd meg ahányszor csak kinn végzi el a dolgát, és meg ne szídd, ha véletlnül bent is pottyant!!!

Ezzel a módszerrel nem hazudok, de 2 hét alatt szobatiszta lett a kutyusom 4 hónapos korában, amikor már ugye le lehetett vinni... Szóval, ha nem megy, akkor benned van a hiba, a yorkiek nagyon gyorsan tanulnak, és nagyon jól taníthatóak!

2010. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönööm:)

megnyugodtam:)

am most itt fekszik mellettem :):P

2010. aug. 24. 13:12
 7/15 A kérdező kommentje:
de mikor kint végzi már tudja,h dícxséret vár mert jön oda hozzám...
2010. aug. 24. 13:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is volt h kibuktam, de nem tartott olyan sokáig, mert 5 hónapos korára szobatiszta lett.

Az se mindegy mennyi idős, mert vannak még életszakaszok, amikor még biológiailag nem tudja úgy visszatartani a vizeletét mint egy felnőtt kutya, mivel nem tudja még tudatosan szabályoznia gátizmait.

Ami nagyon hasznos, ha éjszakánként boxban alszik - 1. megtanulja, h éjszaka nyugiban alvás van és akkor van ébredés amikor te kelsz, 2. hamarabb szobatiszta lesz mivel a kutyákban alapba van egy olyan ösztön h a saját helyükre nem piszkítanak. Ami fontos, ahogy felkelsz, már rohanni is kell vele ki. Hasznos dolog ha megtanítod parancsra pisilni - amikor pisil, csak mondod neki h "pisil-pisil". Ezen kívül napközben szigorúan 2 óránként vidd ki, pisiltesd meg. Majd ezt az időt növeld fokozatosan és ezáltal ritkítsd a kijárások számát.

A kutyapelenkát, almot stb. meg felejtsd el!

2010. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én télen kaptam kiskutyát, gondold el hogy a hidegben lejárkáltam vele óránként... :)

De megérte, mert szobatiszta lett. Csak legyél türelmes..És nem árt ha a szüleid is azok, mert sokszor nekik kell majd takarítani, ha te nem leszel otthon.

2010. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen amíg kicsi a blöki. Én sem voltam éppen a legjobb formában az első hónapban a munkahelyemen, de ki lehet bírni :-) 3 hétig kétszer keltem éjszaka takarítani, kicsit tényleg unalmas volt kakit szedni, pisit mosni majd még egyszer mint újra felmosni Domestosos vízzel. De soha nem haragudtam emiatt a kutyára.
2010. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!