Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam a szájában, vagy...

Hagyjam a szájában, vagy vegyem el tőle?

Figyelt kérdés

Ha sétáltatom a kölyökkutyám, az egész séta abból áll, hogy nézem a földet, nehogy felszedjen valamit, mert amint meglát valami papírt vagy akármit, mindent megtesz hogy megszerezze.

Ezután beletelik pár percbe, mire kirángatom a szájából. Amúgy nem túl kellemes másnak a taknyos papírzsepijét a kutyám szájából kitépkedni.

Arra gondoltam, hogy ha inkább hagynám neki, hogy ezeket felszedje, akkor egy idő után nem is lenne neki érdekes? És nem szedné fel "csakazértis"? Vagy jobb, ha elszedem tőle és rászólok?


2010. aug. 24. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
igen,természetesen,mert rá fog szokni, és hát ahogy írtad elég undorító.nekem is ez volt a kölyökkutyámmal(foxi) és ugy szoktattam le, hogy ráordibáltam, hogy fuj, ha nem köpte ki ráhúztam a hátsójára (nemnagyon) és ha kkor sem akkor kivettem a szájából és közben mondtam hogy fúj,és már nem szedi fel, ha néha mégis akkor elég ha csúnyán ránézek és kiköpi.még kölyökkorában kell leszoktatni!!!jah, és volt egy műtéte is ez miatt, mert beevett minden sz@rt, és bélelzáródás...minden kijött belőle, még a viz is , ha 1 órát késünk vele,meghal...szal rem tudtam segiteni:)
2010. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4 éve a párom vett egy kutyust. Vele is ez volt a baj, hogy úton útfélen mindent felszedett. Levelet, fadarabokat,szemetet stb... Kb 3-5 napba tellett mire rászoktattuk a Fúj szóra és utána már ha ment is a szemét felé, rászoltunk hogy fúj és már nem is vette fel. Ha pórázon sétáltatod picit ránts a pórázon és mond hogy fúj amikor épp egy taknyos pzs felé szalad. Csak így lehet.

Sok sikert.

2010. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!