Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyvet lehet hamisítani?

Törzskönyvet lehet hamisítani?

Figyelt kérdés
A következő pár hétben szeretnék venni egy törzskönyves kiskutyát, de nem szeretném ha átvernének... Van okom aggódni? Vagy törzskönyvet nem lehet hamisítani? Előre is köszi
2010. aug. 24. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sztem lehet, bár nem vagyok tenyésztő, mint ahogyan egy tenyésztő is oda adhatja a kutyáját hamarabb mint kellene. Minden csak a lelkiismeret kérdése.
2010. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindent lehet hamisítani, még jogsit is. És igen, van okod aggódni, nézegesd meg ezt az oldalt: [link]
2010. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:

Olyan helyről vegyél, ahol nem kétséges.

Egyébként a törzskönyv nem garancia semmire, hogy szerződést írjatok, az a fontos.

Egyébként lehet. Sok szaporító csinálja, hogy 1 szukát és 1 kant elvisz tenyészszemlére, aztán akármelyik kutyájától vannak a kölykök, annak a két tenyészszemlésnek a papírjait adja be.

A külföldi kutya szerepel apaként, azt nehéz hamisítani, oda be kell nyújtani az eredeti megállapodást. Persze Magyarországon vagyunk, biztosan azt is meg tudja oldani, aki akarja. Csak ott elég gáz, ha a külföldi kan tulaja észreveszi, hogy egy sosemvolt fedezésből árulják a kutyáját.

Olyan szaporítót is láttam már, aki photoshoppal rajzolt törzskönyvet a kölykökhöz.

2010. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Még az lenne a kérdésem hogy ha elmegyek egy általam rendes tenyésztőnek vélt tenyésztőhöz és megkérem mutassa meg nekem a kutyus törzskönyvét, hogy ellenőrizhessem a valódiságát például így: azt hiszem a törzskönyveken van valami számsor, vagy iktató szám, ez alapján ha felhívom a MEOE-t és ez iránt a számsor iránt érdeklődöm , akkor kaphatok információt? Tudjátok hogy valódi e a törzskönyv? :) Köszi
2010. aug. 24. 19:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy a tenyésztő jól bánik a kutyáival, magyarul nem egy szaporítótelepen tartja kis ketrecekben őket, szokott kiállításokra járni, a kutyák tiszták és jól neveltek, a szuka és a kan örökletes betegségekre szűrt, ír szerződést a kiskutyához, megvannak az oltásai a kölyöknek akkor valószínűleg nem a törzskönyvet fogja lespórolni. Ha ezek valamelyike hiányzik, akkor nagyon meg kell gondolni, hogy veszel-e onnan kutyát. Meg szerintem azért látszik azon a törzskönyvön, hogy az eredeti-e vagy egy fénymásolat.
2010. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:

Ezt így nem tudod ellenőrizni. Meg enyhén sértő is lenne arra nézve, aki tényleg rendes tenyésztő.

A MEOE által kiadott törzskönyvek hologramosak, tehát ez nem kétséges, hogy valódi.

Az más kérdés - és általában ezt szokták hamisításnak hívni - ha nem azok a szülők szerepelnek rajta, akik valóban a kölyök szülei.

Elmondom, hogy történik a törzskönyvezés: A tenyésztő kitölt egy nyomtatvány, hogy X szukának Y kantól a mai napon született valahány szuka és valahány kan kölyke. Csatolja mellé a szuka meg a kan törzskönyvének másolatát, egy igazolást a kan tulajdonosától, hogy valóban látta és megtörtént a fedezés (ha a saját kanja akkor is), az egyéb szükséges eredményekről másolatot és eljuttatja a MEOE-be. Ott ezek alapján regisztrálják a kutyákat és kiállítják a törzskönyveket, amit a chipekkel együtt megküldenek a megnevezett állatorvosnak. Ő belövi a chipet a kutyába és úgy adja át a tenyésztőnek a törzskönyveket.

Senki nem ellenőrzi, hogy valóban azok a szülei a kiskutyának, akiket a törzskönyv kérelmezője megnevezett.

Elvileg tehát ha van otthon valakinek több kanja és több szukája, bármelyikre rá lehet fogni, hogy azé meg ezé az alom. Egyedül genetikai vizsgálat vagy nagyon feltűnő rendellenesség bizonyíthatja, hogy nem.

Volt már ilyen esetünk, mikor egy szaporítótól bevásárolt valami osztrák szaporító egy kölyköt. A törzskönyvön két vörös kutya volt megjelölve szülőnek, a kölyök meg fekete volt. Ez a mi fajtánkban genetikai képtelenség.

Amennyiben Neked gyanús, hogy csalás történik, fordulj meg és csukd rá az ajtót.

Ha hozzám jönne valaki és nekiállna a MEOEt hívogatni, hogy valódi-e a törzskönyv, megköszönném a látogatást és kitenném az ajtón.

2010. aug. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jól van hát ezért kérdeztem, köszönöm :) Ugyanis nem mindennap veszek kutyát. Hát remélem minden úgy lesz ahogy annak lennie kell , és köszi a válaszokat :)
2010. aug. 24. 20:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én háztól vettem mudikölyköt (Sz-Sz-B megye), azt mondta a tulaj, az ország másik végéből (Pécsről) jöttek tenyésztők hozzá kölyökért!! Annyira szépek, egészségesek voltak a kiskutyák.

Azt mondták, majd adnak neki papírt. De hogy? Én is kíváncsi lennék erre. Úgyhogy lehet.

2010. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló: És te ezt el is hiszed? Ez elég sablonszövegnek számít a szaporítók körében, hogy vennének már tenyésztők egy ilyen szaporítótól? Az más kérdés, hogy egy másik szaporítónak adta őket.
2010. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek:

Én 9 hetesen hoztam el a garantáltan fajtatiszta kutyusomat, és a tenyésztő ma hívott fel, hogy megjöttek a tk-ek.

A kutyusom már majdnem 4 hónapos.

Sajnos nagy a csúszás, simán el lehet hinni, hogy csak később kapod meg a tk-t, mint a kutyát.


A hamisításról meg:

Ma már mindent meg lehet tenni!

Elég, ha 1-el több kutyát jelent le, mint amennyi van az alomban, vagy, előfordul, hogy 1-2 elhal, de le van már jelentve, így a törzskönyveket jó pénzért elpasszolja.

Én momentán épp tegnap láttam egy "jónevű" tenyésztő hirdetését, és még a képeken is látszik, hogy 2 kiskutya nem fajtatiszta, akiket hirdet.

Elég ritka fajta kutya, így nem is tudom, kit akar becsapni velük.

Nagyon kell vigyázni sajnos, honnan veszel kutyust, jó, ha előtte megnézel jó pár tenyésztőt, eredményeket, tőle származó kutyákat. Fórumokon érdemes kérdezősködni, pl.netboard-on.

2010. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!