Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi mozgás elég a kutyusomnak?

Ennyi mozgás elég a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba egy kutyát másfél éve. Labrador. Panelban lakunk. Nekem elég nagy fájdalmaim vannak, nehezen járok, napi 3szor viszem 35-40 perc sétára 8 méteres pórázon, de ez nekem elég nehéz. Én nagyjából 1,5 km-t megyek egy alkalommal, ő meg kicsit többet, mert felalá szaladgál. Heti kétszer napköziben van, ahol egész nap kutyákkal játszik és fut.

Itthon szoktunk játszani olyat, hogy eldugom a játékot, ő meg keresi. Általában alszik, ha itthon vagyunk, de néha nyöszörög, unatkozik.

A parkban nem merem elengedni, mert ha odaszalad valakihez, nem tudok utána futni.

Szeretném, ha jó lenne neki.


2021. jún. 1. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Képeztesd ki segítőkutyának és akkor lesz más feladata, amivel le tudja fárasztani magát.
2021. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért pontozták le az elöttem lévöt. Kiképzés után vihetnéd póráz nélkül és valóban pár aprósàgban be is tudna segíteni, amit jót tesz a kutyusnak.

Egyébként tiszteletem, bár az egèszséges kutyatartók is megtennének minimum ennyit.

2021. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A segítőkutyaság kiváló ötlet, ha van rá lehetőséged, érdemes lenne kiképeztetni.
2021. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

A megfelelő behívhatósághoz nem kell, hogy utána futkoss, sőt! Ha megtanítanád a mindenkori behívásra, jobban is le tudnád fárasztani.

Annyi mozgás kell neki, amennyit igényel, tehát amennyivel kiegyensúlyozott, nyugodt és nincsenek komoly viselkedési problémái.

2021. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően aktív kutyát (és a labrador aktív) nem tartom szerencsésnek olyan gazdi mellett, aki nem tudja tartani vele a lépést, nehezen mozog. Ezt a kutyát mozgásra találták ki, sok mozgásra, régen vadásztak vele, most terápiás kutya, segítőkutya, vakvezető kutya, vagy sportkutya szerepben lehet leginkább látni. Hozzá hasonló a golden retriever, a környékünkön, ahol lakom, van egy ilyen kutya hozzád hasonlóan nehezen mozgó gazdival, a kutya neveletlen, nem behívható, soha nem láttam még pórázon, több kutyával kikezdett már, és autó előtt is láttam már rohangálni, a saját gazdája ezekkel nem foglalkozik, de lefárasztani sem tudja, és nem is próbálja nevelni a kutyáját.

Ha te nem ilyen problémás gazdi akarsz lenni (a kérdés alapján nem), akkor fontold meg a segítőkutya képzést, neked is jól jöhet, és a kutya is jobban ki tudja élni a képességeit: [link]

2021. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Én megtanítanám a behívásra és egy kevésbé forgalmas mezőn/parkban labdáznék vele (vagy nyílván, ha van, a futtatóban).


Jó ötlet a segítőkutya képzés, de ez egy szakma, így, hogy a tömb körül sem mered elengedni másfél év után, nem vagyok biztos benne, hogy ki tudnád képezni. Ha más csinálja, akkor meg minimúm fél évig nincs veled a kutya.


A póráz nélküli sétát és a behívhatóságot bármelyik oktató meg tudja nektek tanítani, onnantól pedig egy padon ülve is le tudod fárasztani a kutyádat.

2021. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha egy kutya elfut, akkor utana kell szolni es nem futni utana! :) Foglalkozz egy kicsit ezzel a kerdessel, amit nagy altalanossagban 'visszahivasnak' mondanak.
2021. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!