Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kutyát,de nincs...

Találtunk egy kutyát,de nincs jól.Állatorvos kijönni csak 19:00-re tud.Ötletek mi lehet és addig mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Folyamatosan liheg és járkál ide-oda.Hányt reggel óta már többször is sárgás habos valamit,megy a hasa,és nehezen kel fel.

Le alig ül,mintha nem is tudna.Lázasnak is lázas.

Nagyon sokat iszik,de hozzá se szagol az ételhez. (Ránézésre jó súlyban van,szerintem nem rég lehet utcán vagy kiszökött valakitől..) Már keressük a gazdit is.


Nem tudom beengedni addig! Vannak saját kutyáim,kisbabám is és féltem őket nehogy valami súlyos legyen.

Kint van hűvös és fedett helyen,kivittem neki az egyik kutya fekhelyét vizet és élelmet is tettem elé,a vizet cserélgetem mióta itt van.Még valami addig is?

Az állatorvos nem mondott semmit csak hogy gyűjtsek addig mindent amit produkál és próbáljam itatni,ha nem iszik.


Valaki kutyájának volt hasonló tünete,mi lehet ez? Fertőző?



#hőmérséklet #hasmenés #hányás #szaporalégzés #sokfolyadék
2021. jún. 7. 17:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Elaltatták.

Ha hamarabb beviszem se tudtak volna neki segíteni,mikor kijött az orvos és ránézett azonnal mondta,hogy segítsek berakni az autóba.Vastagbélrák,rég el kellett volna kezdeni a kezelését,de alighanem orvos sem látta az oltásain kívül.Mert azok rendben voltak.

Voltak egyéb kis bajai is (süket volt,azért nem figyelt ha szóltam neki..),de ezen már nem tudtak neki segíteni.

Nem sokkal azután,hogy bevittük (mentem végül én is,mert sejtettem hogy baj lesz.valahogy..nem tudom,megérzés.. :/) meglett a gazdi is,csak nem akart bejönni hozzá a rendelőbe,de hozzájárult szóban az altatáshoz így én maradtam ott vele.Más lehetőség egyébként nem volt mivel nem akart érte bejönni amúgyis elaltatták volna.Nem élt volna tovább talán +2 napnál.


Egy kicsit most félek.Még egy idegen kutya aktatása is szörnyű el sem akartam képzelni a sajátjaimat ilyen helyzetben..

2021. jún. 8. 15:03
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Jesszusom kérdező... :( Ezt még olvasni is szörnyű vagy. Nagyon bátor voltál. Jó, hogy vannak még ilyen emberek mint te. Nagyon sajnálom, hogy át kellett menned ezen, itt sírok a gép előtt. Próbálj meg a sajátjaiddal annyi időt tölteni, amennyit csak lehet, ne gondolj az elvesztésükre, csak legyetek boldogok együtt.
2021. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
olvasni is szörnyű vagy=olvasni is szörnyű volt
2021. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Igazából az egész a gazda miatt szomorított el a legjobban.Akkor és ott tudtam hogy az az egyetlen és legjobb megoldás,mert nem fog szenvedni a kutya.

Esküszöm fizettem volna a kezelését,ha azt mondják egy pillanatig is,hogy menthető de ott állt előttem két állatorvos fejcsóválva,hogy már ez egy veszett ügy,hiába tették infúzióra is.

Közel két órát vizsgálták,ultrahang,nyál-vér mintát vettek,tényleg mindent megpróbáltak le a kalappal.De a végére a kutyán is látszott,hogy csak nyűgként éli meg az egészet.Feküdt mint egy darab rongy és erősen zihált,az szívproblémák miatt volt amiatt altatni sem lehetett..

Szerencsétlennek konkrétan semmilyen kiutat nem adott az egészségi állapota,ami iszonyatos.Tekintve, hogy ez egy gazdás állat.


De az a gazda nem érdemelt kutyát..még arra sem méltatta magát,hogy oda jöjjön elbúcsúzni vagy megkérdezze mi baja az állatnak.Tudomásul vette,hogy rosszul van a kutya,engedélyezte az altatást és ennyi..Azt se kérdezte miért,milyen súlyos,menthető-e."Rendben."

Ennyivel letudta az állatot akivel együtt élt.



Kiábrándító.Nagyon..:(

2021. jún. 8. 15:50
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
Elhiszem neked. Szerintem az egy nap alatt többet tettél érte, mint a "gazdája" egész életében. Hányinger, undorító, az ilyet nem nevezném embernek sem, amit leírtál az nem kiábrándító, hanem felháborító és vérlázító. Nyilván emaitt még nehezebb volt neked, nagyon sajnálom. De legalább te ott voltál vele az utolsó útján. :( Borzasztó lehetett. Most hogy vagy?
2021. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kiábrándultan.Ki tudja hány kutya van még ilyen helyzetben és rosszabb esetben ők nem is kapnak segítséget a fájdalom mentes halálhoz.Ha nem engedem be talán az utcán esik össze,éjszaka ha nem jár arra senki órákig fájdalmakkal küzdött volna mielőtt kimúlik.

Nem is tudom mit mondjak.Egy pár nap biztos kell,hogy túl lépjek ezen.Talán én vagyok túl érzelgős,de ez akkor is..sok.


Beengedtem valamit,hogy segítsek rajta és végül az egyetlen amit tehettem érte,hogy végső búcsút vettem tőle.

2021. jún. 8. 16:36
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy próbálj meg nem azon gondolkodni, hány kutya van még ilyen, meg rosszabb helyzetben. csak beleőrülsz. Én is ilyen vagyok, annyira szeretem és sajnálom őket, de nem tudok mindegyiküknek segíteni. :( Van kutyám, neki a legjobb legcsodásabb életet biztosítom, valamint menhelyeket szoktam még támogatni, illetve egyénileg egy egy kutyát, akinek mondjuk műtétre gyűjtenek. Adóm 1%-át is mindig kutyásoknak adom. Mást nem igazán tudok tenni. Nem csodálom, hogy ki vagy készülve.
2021. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Beengedtem valamit,hogy segítsek rajta és végül az egyetlen amit tehettem érte,hogy végső búcsút vettem tőle. - és ott voltál vele, érezte, hogy nincs egyedül és ő is fontos valakinek, aki törődik vele és te voltál az.
2021. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.Minden tiszteletem a Tiéd.

Te jó ember vagy.

Kitartást és jó egészséget neked és kutyusaidnak.

2021. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg ,persze a babádnak is jó egészséget...
2021. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!