Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely tényleg ellenőrizhet? ...

Menhely tényleg ellenőrizhet? Mik azok a feltételek, amiket teljesíteni kell, hogy örökbe fogadhass kutyát?

Figyelt kérdés

2021. jún. 10. 19:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem 100%, hogy nem ellenőrizhet jogilag.


Am ne tartsd kis láncon egész életében és ne zárd be egy kis szobába.


Legjobb, ha kertben tartod, de fajta függő, mert egy kis csivava sztem simán elvan a lakásban.


Ha mégis lakásban tartanád, akkor meg sétáltasd meg mindennap többször is. Lakásban tartani nagyon melós nem értem miért tart vki ott főleg nagy kutyákat...

2021. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Elsőnek:

Sok menhely/állatvédő szervezet nem is ad csak kinti tartásra kutyát, maximum kintre-bentre. Tájékozódj, mielőtt hülyeségeket beszélsz.


Kérdező:

Szervezete válogatja hogy ellenőriznek e, ha igen akkor az benne van a szerződésben. Általában elő és utokontroll, kapcsolattartási kötelezettség szokott lenni, de például ahonnan mi örökbe fogadtunk ott ilyesmivel nem foglalkoznak. Annyira nem, hogy amikor küldtem nekik infókat a kutyusról meg néhány képet, hogy lássák, jól van, egy idő után válaszra sem méltattak. 🤷‍♀️

Engem ez nem is kifejezetten zavar, személy szerint utálnám, ha a nyakara járnának a menhelyesek.


Javaslom, hogy járj utána a választott menhelyen, hogy mik az örökbefogadás feltételei. Amikre itt tudni szeretnéd a választ az rendszerint a gazdikeresős posztokban ott szokott lenni.

2021. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%

2. te vagy a hülye, JOGILAG nem ellenőrizheti ezt írtam. :D


A rendőr is csak végzéssel mehet be a házadba.


Az más, hogy nem adja oda a kutyát.


Másik életemben nem hallottam olyanról, hogy bárkit ellenőrzött volna menhely.


Te is azt írtad, hogy téged sem ellenőriztek.

2021. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Köszi harmadik! :)
2021. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Egyebkent ennyire rohadt nehez otthon lenni a megbeszelt idopontban, amikor jonnenek ellenorizni? Mert szerintem nem. Persze nagy atlagban erre nincs kapacitasuk, de ha igen, nem hetente fognak atmaszni a keritesen 🤣


Azt nem tudom, hogy mit tehetnek es mit nem, ha megtagadod (de ugye korabban a szerzodesben meg alairtad) az ellenorzest, lehet, hogy valojaban semmit, de szerintem nem annyira megerolteto ez. Hozzank egyszer jottek, orokbefogadas utan 3 honappal, ennyi, kibiritam,mivel nincs rejtegetnivalom, jo dolga van a kutyusnak nalam.

Most komolyan valakinek ez kizaro ok? Nevetseges :D

2021. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

2. vagyok.


Amúgy meg azért írtam, hogy jogilag nem ellenőrizhetik, mert ha gyereket fogad valaki örökbe azt konkrétan jogilag ellenőrzik.


Tehát bemehetnek a házadba és be kell őket engedned.


Kutyával, ha nem engedsz be valakit, akkor nem mehet be a házadba. Az más, hogy azt mondja, hogy akkor nem adom oda neked a kutyát, de ha már odaadta és te nem engeded be, akkor nem tud mit csinálni...


Tehát valaki nem mondhatja, hogy hé kaptál tőlem egy kutyát mostantól be kell, hogy engedj a házadba!


A menhelyen örülnek, ha elviszed a kutyát, mert ha nem akkor leoltják őket.


Az egy másik dolog, hogy remélem jó helyre viszed, nem pedig csak egy kis láncra vered szegényt...

2021. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Jogilag nem ellenőrizhetnek, viszont olvasd el a szerződést, mert sokan beleírják, hogy az aláírással beleegyezel az ellenőrzésbe. Így jogilag bemehetnek hozzád, ha nem is szeretnéd, mivel te a szerződésben beleegyeztél. Persze csak akkor, ha te is otthon vagy. Amennyiben ezt megtagadod rendőrt hívhatnak és a szerződés felmutatása után a rendőr utasíthat, hogy engedd be őket. Esetleg rendőrt hívhatnak ha fennáll bűncselekmény gyanúja, értsd ebben az esetben állatkínzás, ebben az esetben a rendőrnek sem kell megvárnia a végzést.


Gyakorlatilag nagyon kevés menhelynek van erre kapacitása, ha ki is mennek max. pár hónap után és csak arra kíváncsiak van e elég helye a kutyusnak és jó e a fizikuma, rendesen van e tartva.

2021. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

8#


Én voltam a második, ne keveredjünk, felvállalom amit írtam és tartom a véleményem. ✌️😉

2021. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%
Sry nem akarok keveredni igen én az első voltam
2021. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

4#


Semmit nem írtam arra, hogy azt mondtad JoGilAG NeM EllEnőRIzhET... 🙄 Amit írtam az a kinti tartásos hülyeségedre vonatkozott,de ezek szerint a szövegértés sem erősséged :)

2021. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!