Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok kisgyermek mellé?

Figyelt kérdés

Sógornőm kutyájával elég jól kijönnek így a cocker spánielt számításba vettem.Elég barátságosnak tűnt eddig minden helyzetben.


Milyen kutyafajtákat tudtok még amik baba,kisgyermek kompatibilis kutyák? Viszonylag nyugodt,nem olyan pörgős kutyára lenne szükségem.


Legfeljebb egy közepes méretig,átlagos mozgás igényig tudjuk vállalni a vállalni valót :D

Vagy a menhelyekkel mi a helyzet,össze lehet ott futni olyan kutyákkal is akik jól kijönnek kisgyermekkel? Akár onnan is nézhetünk,vagy ha tudtok konkrét egyedekről az is egy jó kiinduló pont.



2021. jún. 13. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Menhelyrol is erdemes,inkabb kolykot,hogy osszeszokjon a gyerekkel.

Fajkutyabol szerintem Beagle,Golden retriever,Skot juhasz,Labrador...

2021. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
77%
Három gyerekem van, és lakásban, tehát együtt élünk immár 6 éve egy Angol bulldoggal.Teljesen nyugodt kutya.Nem tudok semmi rosszat mondani a gyerekek pedig kis korukban, sokszor "próbára" tették a türelmét, soha egy morgás se történt. Gyerekek mellé szerintem a leg türelmesebb kutyák egyike. Az első kutyánk is ilyen volt (Bull mastiff)aki szintén iszonyatosan türelmes fajta volt, de ő nagytestű..... Egyébként, ha gyerekről van szó, ebben a 2 fajtában nem lehet csalódni szerintem.
2021. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
41%
Yorki, bichon, westie.
2021. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
A 3-as valaszat remelem nem veszed komolyan :))))
2021. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
79%
Nekunk yorkink van es tokeletesen kijon a gyerekekkel, nyugodt, nem kelekotya, a masik ket fajta pedig barataimnak van, ok sem tombolnak, barmolnak, nyugodtan otthagyjak a kisgyerekkel mert semmi problema nincs... 3mas voltam.
2021. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Semmilyet, a kutya érdekében
2021. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
3-as az altalad felsorolt kiskutyak alapbol nagyon porgoseg,idegesek(hogy ne mondj hisztisek) es konnyen hozzakapnak a gyerekhez ezert nem ajanlanam oket. Lehet lepontozni de ez igaz.
2021. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk Beagle-nk volt 5 éves koromban kaptam, nagyon alkalmazkodó volt, imádta a gyerekeket, kisebbekkel mindig óvatosabb volt. De nem mindenkinek ajánlom ezt a fajtát, esetleg egy idősebbek menhelyről, amelyik nyugodtabb.

Amúgy meg, Spánielek, angol és francia bulldog, tacskó, basset hound

2021. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Menhelyről hoztunk haza egy bull keveréket, ő 6 hónapos kölyök volt akkor, 1,5 és 5 éves gyerekek, illetve egy cica mellé érkezett. Több, mint 1 éve van velünk a kutyus, szuper döntés volt, imádja a gyerekeket, bármit elvisel nekik (persze ettől függetlenül nem engedjük, hogy nyúzzák), közepes mozgásigényű, nagyon cuki és kedves kutyus. Szóval igen, lehet menhelyről os, de gyerek mellé nektek is kölyköt javasolnék.

Amúgy bármilyen fajta jó, ha foglalkoztok vele, és jól nevelitek.

2021. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A yorkie és a westie terrier.Nem igazán szeretnék terriert,talán még a fiamat is túl szárnyalja a makacsságuk.. :D


Az angol bulldogot és a golden retrievert mindenképpen számításba veszem,ők tényleg nagyon aranyosak.Pont a két véglet mozgásigényt tekintve.

2021. jún. 13. 18:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!