Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok kisgyermek mellé?

Figyelt kérdés

Sógornőm kutyájával elég jól kijönnek így a cocker spánielt számításba vettem.Elég barátságosnak tűnt eddig minden helyzetben.


Milyen kutyafajtákat tudtok még amik baba,kisgyermek kompatibilis kutyák? Viszonylag nyugodt,nem olyan pörgős kutyára lenne szükségem.


Legfeljebb egy közepes méretig,átlagos mozgás igényig tudjuk vállalni a vállalni valót :D

Vagy a menhelyekkel mi a helyzet,össze lehet ott futni olyan kutyákkal is akik jól kijönnek kisgyermekkel? Akár onnan is nézhetünk,vagy ha tudtok konkrét egyedekről az is egy jó kiinduló pont.



2021. jún. 13. 17:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Angol bulldog vagy golden mindketto jo valasztas szerintem(en a goldent valasztanam)

Ketto kozul amelyik nektek is jobban tetszik :)

2021. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Meg egy szavazat a bulldogokra, angol bulldog vagy francia bulldog jo valasztas lehet, de sajnos eleg betegesek a rovid orruk miatt, tehat azt csak jo tenyeszetbol erdemes.

Tacskot kisgyerek melle semmikepp, nekem volt tacskom 11 evesen kaptam (igazabol 4 eves öcsém szulinapjara hoztuk el), de en gondoztam, tanitottam, setaltattam. Imadtam, de ha atjottek öcsém baratai, a kutyat el kellett szeparalni, mert nem birta a gyerekzsivalyt es az idegeneket. Nektek egy mindenkihez alkalmazkodo nyugodt, baratsagos kutya kellene. Meg az uszkarok is szoba johetnek, sheltie, nemet spicc. Nagyobbakbol a golden, skot juhasz, labrador, boxer, de meretukbol adodoan mar inkabb kamasz gyerek melle, akiket nem borit fel, ha elszalad mellettuk.

2021. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az uszkárról azt írják allergiások is tarthatják ez egy plusz pont.Nálunk senki nem allergiás,de sose lehet tudni,hogy nem-e lesz az mégis valaki.

A francia bulldog nekem nem igazán tetszik,így egyenlőre maradnék az angol bulldog és valamelyik méretű uszkár mellett :)

Ha idő közben felvetődik még valami legfeljebb azokhoz is keresek tenyésztőt.Hátha maximum novemberig még lesz valakinél foglalható kölyök,pontosabbakat meg legfeljebb megbeszéljük.


Nekem Boxereim voltak régen,de nem merek bevállalni belőle,pedig ők gyerek szeretőek (vagy legalábbis az enyémek azok voltak).Nagyon aktívak és ugrálósak voltak,az most nekem nem hiányzik. 😅

2021. jún. 13. 19:08
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Goldent és labrador tudok ajánlani. Mindkettőt tartottam, nagyon barátságos, szerető, családcentrikus és jól tanítható kutyák. Csak fiatal korban kell megnevelni (mint mindegyik kutyát) és akkor nem lesz baj. A labradornak kevésbe hullik a szőre
2021. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%
14-es valaszara szavaznek en is
2021. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

A pici kutyákat kicsi gyerek mellé én sem ajánlom, nem is a pörgősségük miatt, hanem ha pici a gyerek, akkor sokkal könnyebben sérülést okoznak egymásnak egy kistestű kutyával, a gyereknek is meg kell tanulnia, hogyan bánjon a kutyával, ehhez egy birkatürelmű kutya kell, a pörgősebb picik később jöhetnek szóba, amikor a gyerek már iskolás korú, önállóbb. Amíg pici a gyerek, rá is meg a kutyára is figyelni, ha midkettő pörgős, nagy kihívás a szülőnek, főleg, ha első kutya. :-)

Bulldogok, goldi, labrador jó lehet, uszkárból keveset ismerek, de ők nyugodt kutyák, ugatni egyiket sem hallottam soha. A goldi, labrador, uszkár aktívabbak, velük érdemes legalább kirándulásokat betervezni. A spánielek is aktív kutyák, őket is inkább iskolás korú gyerek mellé ajánlom, van itt a szomszédságomban spániel és spániel keverék is, Duracellt bőven kaptak, de amúgy aranyosak.

Menhelyen is lehet találni megfelelőt, de meg kell nézni alaposan az egyesületet, ne sózzanak rátok gyorsan valamit, ilyen is van sajnos, akik lelkiismeretesebbek, jobban odafigyelnek, hogy a gazdihoz leginkább passzoló kutyát ajánljanak.

2021. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Altalaban minden kutya aktiv,amig nem vagy hajlando lemogatni futassal bicajjal.


De majd meglatod,hogy barmit valasztasz es nem torodsz a kutya km igenyevel meg neki valo foglalkozassal es majd a gyereben tesz kart. Igen a kis tacsko meg cocker spaniel is pl!!!! Azokat is kell mozgatni,futtatni. Ez nem csupan porazas seta. Meg kiengedes a kertbe vagy kutyafutiba.


Vegyel tenyesztotol egy gyerekre szocializalt 10 eves vagy oregebb nehezen mozgo kutyat. Mert te nem leszel hajlando heti 3-5 alkalommal bicajozni/futni /rollerezni a kutyaval.

Viszont a nehezen mozgot a gyerek ne zaklassa majd.


Ezeket merlegeld.


Alaposan gondold at. Szerintem nalatok nem fer beke a kutya. A spanci is addig aranyos a gyerekkel,amig ki van mozgatva.


Enyemre is mindig mondjak,h mien nyugodt. Azt meg nem latjak,h mennyit sportolunk egyutt rendszeresen...

2021. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
"Altalaban minden kutya aktiv,amig nem vagy hajlando lemogatni futassal bicajjal." - Egy angol bulldognak ez állatkínzás lenne... 😄
2021. jún. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Futtass már egy csivavát vagy yorkiet bicikli mellett.

Bichonok,westie,pomcsi is repes az örömtől,hogy bicikli mellett futhasson..


Vannak átlag alatti,normál és átlag feletti mozgásigényű kutyák.Még a normál mozgásigényűek közt is van amelyik nem igazán örülne ha futnia kellene ilyen formában.Ha saját maga fut annyit amennyit akar és olyan tempóban ami neki kényelmes az teljesen más mint egy megadott tempóban futni valami mellett ameddig más meg nem állít.


És nem tudom,hogy ki ilyen visszamaradott,de az,hogy van egy kisbabája valakinek (vagy kisgyermek) nem jelenti,hogy otthon van elzárkózva a külvilágtól,szökőévente egyszer dugja ki a fejét a házból és akkor is csigatempóban csúszik végig A pont és B pont között.

Van futóbabakocsi (nézzen utána aki nem tudja mi az) mióta a varratom is engedi (császármetszés után alig tudsz mozogni egy ideig az is fáj,utána egy darabig vigyázni kell hogy ne erőltesd egy csecsemő súlyát is alig emelheted sokszor,1-3 kg amit szabad..) minden nap futni megyünk.

Parkba is kijárunk sétálni,mióta jó idő van piknikezni is és mióta járni tud játszani is kétlem,hogy emellett ne jutna idő a kutyával való foglalkozásra.Erdő is van a közelben,bár most kullancs riasztás van.:D


Volt már kutyám is,csak a fajtákkal nem vagyok képben..

2021. jún. 14. 07:15
 20/20 anonim válasza:

A testvéreimmel - nevelőapumnak köszönhetően - vizslákkal nőttünk fel. Az erdő mellett laktunk, és minden nap késő délután a családdal vagy barátokkal jártuk a természetet két - három vizslával. :)) Hihetetlenül intelligens, figyelmes, barátságos, családcentrikus kutyák. Könnyű tanítani, és motiválni őket, imádnak feladatokat kapni. Azonban azt tudnod kell, hogy általában magas az energiaszintjük, rendesen le kell fárasztani őket. Nálunk hajnalban van egy nagy séta, kora délután kocogás (erdőben), este pedig kutyafuttatóba járunk. Hétvégén kutyasuli + kirándulás. Magyar, német, és weimarink is volt már. A magyar igazi 'gazda szeme fénye', a német hihetetlenül pörgős volt, de tapasztalatom szerint azért makacsabb, a weimari pedig a szívem csücske. Méltóságteljesebb a magyar vizslánál, kevesebbet "bohóckodik", és talán nyugodtabb is többi vizslafajtánál.

Akármilyen fajta mellett is döntötök, biztos sok örömötök lesz benne, jó kutyázást! :))

2021. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!