Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használt valaki stresszoldó...

Használt valaki stresszoldó készítményt a kutyusával? És segített neki?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtunk pár hete egy 5 éves kutyust. Mivel terhes vagyok a nap java részét itthon tudom tölteni vele, de nekem is vannak elintézni valóim, amikor 1-2 órára elmegyek itthonról. Eleinte azt hittük majd jobb lesz, de egyre kevésbé bírja azt az 1-2 órát. Sír, vonyít ugat és mindent szét szed. Ajánlották a Relaxa Bits stresszoldó tablettát kutyáknak, valaki tapasztalat, hogy ez segít-e valamit? Vagy valami tanács hát ha bevállik.

2021. jún. 14. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Amikor otthon vagy, szoktasd arra, hogy egyedül kell maradnia. Ne csak akkor hagyd ott, amikor nem tudsz rá figyelni és nem tudod fokozatosan növelni az időt, hanem minden egyes nap vedd elő ezt. A szeparációs szorongás oldásának pedig nézz utána.

Érdemes lenne szobakennelt is beszerezni, ha rombol.

2021. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

Figyu,5 eves kutyanak mozgas kell,nem dogles.


A gyereked is lenyugtatozod,ha mozgasra van szuksege???


Kuldd el apuval futni rollerezni. Gondolom a terhesseged miatt nem kocoghatsz stb. Megertem. De apuka vidzont igen.

2021. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Drogos kutyat akarsz? :) Szerintem csak siman le kell nyugtatni, mindenfele szer nelkul ... szeretettel. Ertesd meg vele, hogy nem orokre mentek el ilyenkor es maradjon nyugton. Nalunk mukodik :)
2021. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a tippet ezzel már próbálkozok de szegényem még így is ki van teljesen ha egy másik szobába kell egyedül maradnia. A másodiknak meg annyit reggel leviszi munka előtt hajnali 4kor 1 órára. Este munka után 21órakor szintén leviszi 1 órára. És napközbe én is leviszem. Nem ezzel van a probléma. Hanem azzal, hogy orvoshoz meg vizsgálatokra nem vihetem magammal. És az állatorvos ajánlotta a szorongás gátlót nem nyugtatót. Nem nyilván a gyerekemet se fogom lenyugtatózni. De mivel meghalt a gazdája előfordulhat, hogy nem tudta feldolgozni. Értelmes válaszokat kérnék innentől. Kőszönöm szépen!
2021. jún. 14. 22:42
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

"Értelmes válaszokat kérnék innentől."


Bocs, de ertelmet nem tudunk neked adni, csak valaszt!!! :)))

2021. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Rengeteg alapvető feladat és trükk van, amivel tudsz segíteni ezen.


Például ne hagyd, hogy ha otthon vagy, kövessen téged. Ha csak kimész a szobából valamiért, szólj rá, hogy maradjon bent és ne menjen utánad.

Próbáld meg az egyedül hagyást pozitívhoz kötni. Akkorra időzíts neki töltött játékot, csontot, stb.

Taníts extrém helyben maradást, nyugodt várakozást akkor is, ha eltűnsz előle és nem vele foglalkozol.

A szobakennelbe történő megfelelő szoktatás révén megtanulja, hogy ott pihenés van. Ezerszer könnyebb azzal leállítani a szeparációs szorongást.


Emellett nagyon sok önkontroll feladat és játék van, ami ezekben tud segíteni. Ma már 1-2 oktató tart online előadást vagy tanfolyamot is például ebben a témában is. Nem horror összegekért. Keress rá, nézz utána.

2021. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Szeparációs szorongásnak hangzik. Azért nem akar javulni, mert valószínűleg 5 évig hagyták neki a nyivákolást. Ami már beleivódott úgymond reflexszinten a viselkedésébe, azt később már nagyon nehéz megváltoztatni. Mindenesetre próbáljátok meg és ne gyógyszerbe gondolkozzatok.
2021. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Még nem olyan rég van veletek, idő kell neki, ez nem nyugtatóval kezelhető, hanem türelemmel, neveléssel, szoktatással, fokozatosan. Én használok, de nem erre, az enyém fél autóban (szintén mentett), és a rázós utakon hányingeres, embereknél is van ilyen, ha hosszabb út van tervben, akkor előtte pár nappal már elkezdi kapni, és akkor bírja az utazást.
2021. jún. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom kezdem azt érezni, hogy rosszul fogalmaztam. Mi nem szeretnénk adni neki. Ezért is kértem véleményt. Az állatorvos először napi 1/2 Xanax-ot írt ki neki receptre. De mondtam, hogy ilyen erős nyugtatót biztos nem fogok adni neki. Kellett már nekem is Xanaxot szednem pontosan tudom milyen erős nem hogy egy kis kutyán. És akkor mondta ezt a stressz oldót. De mivel sose volt ilyen problémám. Van egy 11 éves schnauzerem is ő az elejétől velünk van és folyamatosan megtanult mindent így tapasztalatlan vagyok ilyen téren és segítséget kértem. A drága 22.48asnak pedig röviden annyit, hogy a kommentjéből leszűrően az "értelmes" és az "értelem" mást jelent. Alap vetően az egyikre úgy kérdezel rá, hogy "milyen" míg a másikra úgy hogy "mi"? Most engem szerettél volna beállítani hülyének. Bár nem hinném, hogy az lenne a hülye akinha nem tud valamit megmeri kérdezni és ebből tanulni mer. Te viszont semmi olyat nem írtál amiből bárki is bármit meríthetne szimplán egy kötözködő kommentet. Én elgondolkoznék. A többieknek viszont nagyon szépen köszönöm a segítséget és remélem sikerül valamire jutni. Szép Napot mindenkinek
2021. jún. 15. 07:21
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez szeparációs szorongás, a nyugtató nem fogja megoldani a dolgot.
2021. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!