Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahoz, hogy kutya...

Mi kell ahoz, hogy kutya tenyésztő legyek?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék kutya tenyésztő lenni. NEM szaporító,hanem tenyésztő, aki TK-es kölyköt ad.

Mit kell ehez csinálnom? Milyen fajtára van kereslet?

Meg lehet-e azt csinálni hogy egy tenyésztő beleegyezésével elmegyek hozzá segíteni,vagy hogy ő ilyen szinten "oktasson" engem?


Tudom, hogy nagy felelőség és rengeteg pénz, de ez egy régi álmom.



2021. jún. 15. 13:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

De ahogy előttem írták, ha csak azért akarsz kutyatenyésztő lenni, hogy elad a kutyákat, akkor inkább ne. Ez egy komoly szakma, a komoly tenyésztők hetekig tudnának neked mesélni a szakmai dolgok mellett a fajta kialakulásáról és a fajta jellegzetességeiről, és arról, hogy mennyire szeretik a saját tenyészpárjukat. Ergo nem egy évbe többször van kölyök egy párnak, hanem csak egyszer, és x év után vagy betegségkor nem fedezteti a tenyészpár nőivarú tagját.


Magyarán egyszerre szakmabeli és felelősségteljes gazdi is, amihez van OKJ-s szakmai bizonyítványa is és vállalkozóija is. 10-es vagyok.

2021. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%
Le pontozhattok nyugodtan 0-sra, ahogy előző válaszomba is, óvodás tulajdonság, ha ok nélküli, de engem nem zavar, csak inkább kacagok rajta. :D
2021. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%

Azt hiszik like és dislike gomb.Pedig ha egy válasz hasznos hiába nem tetszik a zöldet szokás nyomni.

De embere válogatja,sose a válaszokon lévő százalékot nézd.sokan csak trollkodásból végig szaladnak a piros kezeken anélkül hogy egyáltalán olvasnának kommentet.


A kérdezőnek meg tényleg kellene,hogy legyen egy célja.Nem az eladás.Szaporító az aki eladásra tenyészt csak..

De a többiek rengeteg hasznosat mondtak érdemes lenne átgondolni.

2021. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
Annyira unalmas már, hogy azt hiszitek a tenyésztōk nem profitálnak az eladott kutyákból. Dehogynem. Igen, az is, aki lelkiismeretes és becsületes. Ezt tenyésztōk mondták nekem, nem szaporítók. Ehhez viszont kell, hogy rászánd az idōt, mert több tenyészkutyát bizony melós fenntartani.
2021. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Profitálnak,persze.De nem a profit miatt csinálják hiszen az a pénz ami profit az alomból megtartott kutyára (mert ha évente nem is 2-3 évente egy többnyire szuka kutyát megtartanak akihez utána vesznek vérfrissítésképp egy fedező kant vagy fizetnek egy jó minőségű kan fedezéséért.mindegyik minimum 100.000),a szuka felépülésére (fialás utáni étrend,orvosi látogatás),és továbbra is a kutyák ellátására megy el a pénz java része.Persze tudom amint meghalljátok vagy átgondoljátok kb mennyit kereshetnek X kutya eladásával eszetekbe se jut az a sok munka és kiadás ami még abból/azért rájuk vár.


Annyi munkával és fáradtsággal amennyit ők végeznek (már aki tisztességesen csinálja) had érdemeljenek már ki egy kis profitot is a munkájukból..


Ők ezt a pénzt abból szerzik,hogy a fajtát képviselik,nemesítik és erős oszlopként tartják fenn a megfelelő standardokat velük.

Nem minden a pénzről szól.

2021. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Időnként rám tör egy hírtelen fellángolás, hogy jó ötlet lenne tenyésztőnek lenni. Szeretem a kutyákat, ezért gondoltam ezt. Most ráébresztettetek, hogy ez nem nekem való. Inkább menhelyre megyek önkénteskedni, ha kutyákkal akarok foglalkozni.
2021. jún. 15. 21:41
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ott jobban el is kell a segítség.Illatosra pl ma vittek be egy mama kutyát a kölykeivel alig lehetnek 2 hetesek.Akkor voltam ott mikor vitték be.

Ha még menhely nem vette át akkor ott is vannak.

2021. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Jaj, de magas lorol beszelsz 15-os :) Nagyon jol tudom mennyi munka van ebben es azt is, hogy egy reszet visszaforgatjak a tenyeszetbe. Ugy beszelsz, mintha a tenyesztoket minimum sajnalni kellene amiert ilyen fantasztikus dologgal foglalkoznak es meg keresnek is rajta. Tobb helyen is voltam mar latogatason es mondom, maguk a tenyesztok mondtak, hogy az egesz "jaaajjszegenytenyesztoknemkeresneksemmitezzel" mondoka nem igaz. Persze nem reklamozhatjak, hogy milyen jo kis profitot termelnek ki ezzel, mert akkor az ilyen sznobok, mint te, nem vennetek oket komolyan.
2021. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki tudja,hogy keresnek vele.És?

Igaza van,nem az a lényeg hogy mennyit profiltálnak,ha normálisan állnak a tenyésztéshez és nem csak "tök mindegy úgyis megveszik" alapon.

Ha már annyi pénzt,időt és energiát bele ölnek had legyen már belőle hasznuk is..

2021. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 erdei István2 válasza:
0%

Szerintem felejtős a dolog.

Evvel a hozzá állással és tudással kerüld el a kutyákat az ő érdekükben

2021. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!