Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya körmét kell vágni?

Kutya körmét kell vágni?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kocakutyám. Megnőtt a körme nagyon, hosszú lett és karmol mindig ha hozzám ér.


Mivel lehet vágni és mennyire?


2021. jún. 18. 14:00
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
76%

Az a kutya aki elegendot setal, annak a kormet nem kell vagni es fizikailag sem lesz koca :)


Magyarul: nem setaltatod rendesen a kutyadat.


Megoldas? ... erre nincs megoldas, te egy hanyag gazdi vagy :) Akinek kocakutyaja van, sas karmokkal :D

2021. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ha gebe lenne mi? Sok kertnél láttam lancra vert sovany gebe kutyát
2021. jún. 18. 15:01
 13/53 anonim ***** válasza:
80%
Istenem...🤦
2021. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
82%
Csak ez a kért opció van? Dagadt koca kutya és sovány láncon tartott? Próbálj meg kicsit szélesebb gondolkodást kialakítani. Nem bánod meg.
2021. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
87%
Hagyjátok, vagy troll, vagy csak tényleg ilyen buta.
2021. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
94%
Azert cafolnam azt a megallapitast, hogy a setatol majd lekopik, sosem kell vagni. Erdo mellett lakunk, mivel nem beton van, hanem puha, termeszetes talaj, ami nem igazan koptatja, igy 2-3 havonta vagni kell neki, hogy ne karcolja szet a parkettat a lakasban.
2021. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%

A farkaskarmot, ha van, azt mindenképpen vágni kell, mert nem kopik magától, ez az a karom, ami magasabban van, mint a többi, nem ér le a földre. Nincs minden kutyának.

A többit attól függően kell vagy nem kell vágni, hogy kopik-e megfelelően. Kemény talajon jobban kopik, puha talajon kevésbé. Érdemes időnként ránézni.

Több lehetőség van, állatorvos, kutyakozmetikus megcsinálja, de akár otthon te is. Arra kell figyelni, hogy a karomban futó érbe nem szabad belevágni. Fáj a kutyának. Világos karmoknál lehet látni, hol végződik az élő szövet, ha nem látod jól, egy lámpával meg tudod világítani. Fekete karmoknál ez nehezebb.

Létezik többféle karomvágó olló, csipesz, illetve elektromos karomreszelő. Én itthonra egy gyémántfejes elektromos karomreszelőt használok, nem annyira zajos, kíméletes, strapabíró, tartós, hálózatról tölthető. Az ollótól, csipeszektől bepánikol a kutyám, ezt viseli el legjobban. Mivel mentett kutya, és nem ismerem az előéletét, nem tudom, honnan ered ez a nagyfokú félelme pontosan.

2021. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
94%

"Nem ez a kérdés lényege és én csak így fogom nevezni ezen túl is."

Nevezd a nyugodtan kocának, de ne csodálkozz, ha senki nem érti mit akarsz. Nem véletlen lettek kitalálvq ezek a fogalmak. Koca= nőstény disznó

Szuka=nőstény kutya

2021. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
értem, de ez olyan pejoratívan hangzik egyértelmű okok miatt.
2021. jún. 18. 19:25
 20/53 anonim ***** válasza:
83%
A koca is az bizonyos szövegkörnyezetben. Ez nem változtat a hivatalos jelentésén ezeknek a szavaknak, és az állatok kategóriában nem is kellene másik jelentésére gondolni. Az oldal trágárságszűrője nem szűri ki. Amúgy meg ha tényleg zavar, akkor használhatod a fiú-lány kifejezéseket is, mert ezeket is használják a gazdik az állataikra.
2021. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!