Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Egy nyugodt, megbízható kutyát szeretnék. A játékosság nem olyan fontos, lehet komolyabb is. Az energia szükségletének lehetőleg legyen elég a napi séta és ne az állandó rohangálás. Husky-méretű kutyusra gondoltam. Létezik olyan fajta, amely rendelkezik (nagyjából) ezekkel a tulajdonságokkal? =)
2010. aug. 25. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Közép ázsiai juhász
2010. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne röhögj ki, de ilyen az agár is. Napi fél óra erejéig úgy rohan, hogy csak a kondenzcsíkot látod utána, de egyébként rettentően nyugodt kutya.

Ilyen az Akita is, bár ő nem tudom mennyire felelne meg az elvárásaidnak, eléggé makacs tud lenni, erélyesen kell nevelni. Akkor ott a Borboel is. Meg van egy csomó kutya. Nézegesd a fajtájkat.

2010. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pitbull.:D
2010. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értsek az előttem szólóval, az agarakra tényleg jellemző. Nagyon lusta és kényemles kutyák :D. Nekem egy magyar agaram és egy whippetem van. Mindegyikkel foglalkozok napi szinten 1-2 órát, max hármat és akkor úgy rohannak mint a vadállat, meg coursing-ra hordom őket ha van lehetőség. Rohanás legmagasabb sebességen egy órán át és a kutya egész napra kidőlve. A whippetem például imád az ölembe kuporodva aludni, nagyon lusta dögnye :D.
2010. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Golden retriever ,Labrador retriever,Border Colli
2010. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:

Dotterka kedves!

A nevét sem tudod leírni a fajtának, akkor mit tudsz róla? A border collie az egyik legaktívabb kutya. Folyamatosan foglalkozni kell vele.

A kérdezőnek szerintem is egy agár kellene. Nem tudom a méretet súlyban vagy magasságban gondoltad, de nézz körül az agarak házatáján, melyik tetszene.

2010. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minek is kell neked kutya. mi lenne a feladata?

Mi körülmények között élne?

Mennyi pénzt tudnál erre áldozni? Itt nem csak a kutya árára gondolok, mert az apróság. A rendszeres költségekre sokkal többe fájnak, főleg egy közepes/nagy testű kutyánál.


Érdemes ezzel a kérdéssekkel tisztában lenni, nehogy utólag megbánd.

2010. aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Chow-chow. A csaura ez mind jellemző, de ha őt választanád, ahhoz tudni kellene, te milyen tulajdonságokkal rendelkezel;)
2010. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Chow-chow
2010. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem most szeretnék még kutyát, de úgy gondoltam előbb elkezdem az érdeklődést, hogy jól körüljárhassam azokat a fajtákat, amik esetleg szóba jöhetnek.

07:37! Nem házőrzésre szánnám, inkább társnak és családi házban élne. Köszönöm szépen a figyelmeztetést,

ezentúl ezeket a dolgokat is szem előtt fogom tartani!:)

A husky méretet magasságban értettem.

2010. aug. 26. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!