Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vakondot hozott, lesz...

Kutya vakondot hozott, lesz baja (bármelyiküknek)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma délután a kutya szerzett magának egy vakondot... Nagy testű 45 kilós ebzet, nem bántja az ilyen kicsi állatokat, ha talál valamit, azt fekvő helyzetben a két mancsa között tartja, és nézegeti, ha el akarom venni tőle, természetesen nem tiltakozik. A vakond kb. 10-12 cm lehetett, szóval már nem pici, nem láttam rajta sérülést, picit nyálas volt, de ennyi, viszont párszor olyan hangot adott ki, mintha valami nagyon kicsi kutya nyüszögne. Sokkot kaphatott?

Az egyik vakondtúrásba belekotorva megtaláltam a bejáratát, és fejjel befelé beletettem. 5 perc múlva visszamentem, még mindig seggel kifelé volt, nem mozdult, ekkor próbáltam kihúzni, de kapaszkodott, majd nagy nehezen eltűnt a járatban. Azóta többször néztem, nem jött elő. Nem lehetett baja, ugye?

A kutyát fenyegeti valami veszély, hogy a szájában tartotta amíg a kert végéből lehozta?



2021. jún. 19. 21:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10 Igen, pontosan tudom. Olvastál minden hozzászólást?

Kérlek, ezt írd le minden egyes facebook-os kertészkedéssel kapcsolatos csoportban is, ahol különféle módszereket osztanak meg egymással az ostobák, akik szándékosan akarják kiirtani őket!

2021. jún. 19. 22:26
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

En orulnek neki ha a kutyam kinyirna a vakondot, a kutya nem de szerencsere a macskam megteszi.

Le lehet pontozni nyugodtan,meg komentalni is de ez van.

Ha lenne szep fuves udvarod amit gondozol nem orulnel ha itt ott vakondturasok bukkannanak fel.

Vedett vagy nem kit erdekel ha tonkreteszi az udvart?

2021. jún. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12 Gondolkozz már egy kicsit kérlek!

Gondozott, dísznövényekkel teli udvarom van. Egyáltalán nem zavarnak ennek ellenére sem a vokondok. Sőt! A legjobb "talajfertőtlenítők"! Ha vakond van a kertedben, az azt jelenti, hogy kártevők is vannak a talajban. Mi a rosszabb szerinted, ha a kártevők MINDENT tönkretesznek, vagy ha megúszod pár vakondtúrásból, miközben a vakond szépen eltünteti a kártevőket? Tovább látsz már az orrodnál?

2021. jún. 20. 08:47
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen,a vakond eltunteti a kartevoket es en eltuntetem a vakondot :)

Ha teged nem zavar,hogy a udvarod tele van vakondturassal es lukakkal hat engem igen,nagyon el vannak szaporodva es latszolag tobb kart tesznek mint a tobbi kartevo amirol beszelsz. Ameddig nem volt vakond,addig is szepek voltak a disznovenyek,semmit nem tettek tonkre az altalad emlitett kartevok.

2021. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!