Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vakondot hozott, lesz...

Kutya vakondot hozott, lesz baja (bármelyiküknek)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma délután a kutya szerzett magának egy vakondot... Nagy testű 45 kilós ebzet, nem bántja az ilyen kicsi állatokat, ha talál valamit, azt fekvő helyzetben a két mancsa között tartja, és nézegeti, ha el akarom venni tőle, természetesen nem tiltakozik. A vakond kb. 10-12 cm lehetett, szóval már nem pici, nem láttam rajta sérülést, picit nyálas volt, de ennyi, viszont párszor olyan hangot adott ki, mintha valami nagyon kicsi kutya nyüszögne. Sokkot kaphatott?

Az egyik vakondtúrásba belekotorva megtaláltam a bejáratát, és fejjel befelé beletettem. 5 perc múlva visszamentem, még mindig seggel kifelé volt, nem mozdult, ekkor próbáltam kihúzni, de kapaszkodott, majd nagy nehezen eltűnt a járatban. Azóta többször néztem, nem jött elő. Nem lehetett baja, ugye?

A kutyát fenyegeti valami veszély, hogy a szájában tartotta amíg a kert végéből lehozta?



2021. jún. 19. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
A vakondnak annyi. A kutyának meg mi baja lenne, az csak egy kutya?
2021. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
A kutyanak semmi baja nem lesz, a vakond talan szerencses volt, es tuleli, de nagyon torekeny kis allatok, hiaba nem akarta megolni a kutya, azert tehetett benne kart, kieebb csonttoresek pl, ami jo esetben idovel osszeforr (ha rosszul is), de a belso verzest nem latnad... Hat remenykedjunk benne hogy jol lesz. A hang amit hallottal, nem feltetlenul jelenti azt, hogy megserult, vagy faj valamije, akkor is visit, ha kiemeled a foldbol, trhat veszelyben erzi magat, es atrakod egy vodorbe, mi igy vittünk el 2-t az erdo szelere.
2021. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Honnan tudjam mi baja lenne, ezért kérdezem. Nem tudom a vokond terjeszthet-e bármit....

Miért annyi a vakondnak?

2021. jún. 19. 21:45
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Attól hogy nem láttál rajta sérülést, még megsérülhetett, főleg ha a kutya a szájában vitte egy darabig. A kutya szájában meg fogak vannak, amik sérülést okozhatnak. Bordatörést, belső vérzést stb, ami nem látszik kivűlről.
2021. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, régóta vannak vakondjaink, a kutyám 6 éves, eddig nem izgatták a vakondok. Hozott már többször békát is a szájában, aminek semmi baja nem volt, pedig az ő bőrük extra sérülékeny. Azt tudom, hogy úgy szokta felvenni az ilyesmit, mint a hímes tojást. Ezért is remélem, hogy semmi gáz a vakonddal sem.
2021. jún. 19. 21:49
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
1-es Miért annyi a vakondnak?
2021. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Semmi baja se a kutyának se a vakondnak. A kutya megkapta a szájába a vakondod simán megölte volna de direkt óvatos volt.

Mivel a vakond nyüszögött szegény csak el akart menni, kutya ennél okosabb, ha akarta volna egy gyenge mozdulattal kinyirta volna.

2021. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Ja most látom 5 perc múlva is ott volt... Akkor már haldoklott szegény. a kutya valahol mégis nagyot haraphatott...

[link]

2021. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy azért nem mozdult el pár percig, mert annyira megijedt? Csak sokkot kap egy ilyen incidens után, nem?

Nagyon, nagyon sajnálom, ha elpusztult, kedvelem a vokondokat. Tavaly a szomszéd idióta pumija kiirtotta az egész kolóniát, ami náluk, és nálunk élt, amire a szomszéd irtó büszke volt. Onnantól kezdve a kutyám lótetűket hordott le a kertből. Örültem, hogy most újra megjelentek. Én a kutyámnak megtanítottam még kölyökkorában, hogy nem bánthat mást,soha nem is tette egészen idáig. :( Pedig vannak sünik, gyíkok is nálunk. Azokat is csak érdeklődve nézegeti.

2021. jún. 19. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sürgősen szoktasd le róla, mert a vakondnak 25e Ft./egyed az eszmei értéke. Védett állat.
2021. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!