Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két nőstény kutya tüzelés?

Két nőstény kutya tüzelés?

Figyelt kérdés
Van két ivaros szuka kutyam, az egyikük már 12 éves, es nagyjából fél éve került hozzánk egy három éves, szintén ivaros szuka. Jól kijönnek egymással egyébként, most viszont mindkét kutya tüzel és az új kutya folyamatosan hágja az idősebb kutyát,közben pedig durván harapdálja is a hátát. Az idősebb kutyát már nem, de a fiatalabbat mindenképpen ivartalaníttatni akarom(sajnos hónapok óta a Covidra fogva nem hajlandók elvegezni a műtétet, talán a nyáron végre sikerül). Ha meglesz a műtét, akkor ez a viselkedés is elmúlik? Tudom, hogy az idősebb kutya tüzelni fog, de nekem az bőven elég lenne, ha a kisebb nem harapdálná és ugrálna rá.

2021. jún. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
De miért nem tiltod le erről a kisebbet? Miért hagyod neki? Ez rohadt nagy stressz az idősnek! Miért teszed ki ilyennek?
2021. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván amikor észreveszem akkor rászólok és akkor abba is hagyja, de nem lehetek velük a nap minden percében, amikor nem látom, nem vagyok ott, akkor nem tudok rájuk szólni. Ezért remélem hogy az ivartalanítás megoldás lehet.
2021. jún. 20. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Hogy hogy nem csinálják meg az ivartalanítást? Barátnőm 1 hónapja ivartalaníttatta a szintén szuka kutyáját.
2021. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát most 2 hónapig még nem fogod tudni, mert épp tüzel...

De keress másik állatorvost, aki nem covidos.

2021. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Akkor olyankor különzárod őlet, ha nem tudsz rájuk figyelni. Probléma megoldódott.
2021. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, hogy nem műtik meg, két cicámat is kipakoltattam a covid alatt. Szerintem keress másik orvost, a kutyáka meg zárd külön arra az időre ameddig nem tudsz rájuk figyelni.

A probléma szerintem a tüzelés után is fenn fog állni, ez inkább dominancia játszma a kisebbik részéről, próbál az idősebbik kutya fölé kerekedni a ranglétrám.

2021. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!